Pravidla fóra


Než položíte dotaz, jaký vysílač koupit, tak pročtěte zde již napsané, ať se témata neopakují.
Do názvu tématu uveďte, které vysílače zvažujete.
Myslete na to, že výběr vysílače je otázkou osobních preferencí!!!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2012 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
krwell : tak jestli něco víš,dej odkaz v sz.Sem to nepatří.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2012 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
krwell píše:
taky si myslím, že je lepší si koupit vysílačku, kde budu mít ještě 50% rezervu, protože za tu chvilku co lítám jsem potkal už několik lidí, kteří si koupili slabší vysílačku co se týče kanálů nebo funkcí a za chvilku si stěžovali, že si budou muset koupit novou protože jim ta stará nestačila

Když si koupíš Graupnera , Multiplex, JR, Spektrum...., tak později můžeš přemýšlet, jestli nebylo lepší koupit Futabu. Když koupíš Futabu, tak v současné době neexistuje nic technicky lepšího. Má to ale jednu zásadní vadu na kráse. Pokud vyžaduješ telemetrii, má to problém.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2012 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
ad orange, neslysel sem zadne problemy, jen lidi co si nepreply rezim digitan na analog s digi servama :-d ale to neni chyba prijimace

v klubu litame urcite silne prez deset, spis prez dvacet tehle klonu (ja tri) a i v 2,6 metrovce vetroni na hranici viditelnosti bez nejmensiho problemu, i v kombatu i v 3D akrobatu ....

sem s nima velmi spokojen (myslim ty 8 kanaly) ty novejsi nemam otestovane tak nemohu s citym svedomim prohlasit o nich ani + ani -

jinak ja nevim, jediny co mne mrzi je ta telemetrie ... hodila by se na prijimacovky a vario ale zase za tu cenu sem se ja sam rozhod to obetovat a jit do overene spolehlive klasiky

pro mne na prvnim miste byla spolehlivost, na druhem programovani ... ja nevim za dobu co mam futabu sem se koukal do manualu - nechal si radit - asi 3 krat za celou dobu ...

jinak sem manual ani neotevrel ... uplne sem z ni nadsenej ...

ale je to subjektivni, ja ji navic litam v pultu takze uchop jao takovej mne zas tak nezajimal ale i na klasiku se mi drzi dobre, co sem zalitaval nekomu akrobata a deltu tak sem si s aurorou vubec nerozumnel

a uz jen prvni vec ktera mi rekne to nekupovat je to bastl reseni kabelu venku z modulu, to je fakt bulharskej detail, navic kvalita zpracovani fakt sem byl nespokojenej a ty prepinace se opravdu lamaj radi

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2012 23:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
JMalik píše:
krwell píše:
taky si myslím, že je lepší si koupit vysílačku, kde budu mít ještě 50% rezervu, protože za tu chvilku co lítám jsem potkal už několik lidí, kteří si koupili slabší vysílačku co se týče kanálů nebo funkcí a za chvilku si stěžovali, že si budou muset koupit novou protože jim ta stará nestačila

Když si koupíš Graupnera , Multiplex, JR, Spektrum...., tak později můžeš přemýšlet, jestli nebylo lepší koupit Futabu. Když koupíš Futabu, tak v současné době neexistuje nic technicky lepšího. Má to ale jednu zásadní vadu na kráse. Pokud vyžaduješ telemetrii, má to problém.


Tak marně přemýšlím, v čem je technický náskok Futaby proti MPX a současnému Graupneru. Myslíš barevný displej a podobné fíčury? :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
pro mne to byla jednoduchost programovani, pravda nemel sem v ruce uplne posledniho MPX
a sam sem lital prez rok na MPX maximalni spokojenosti ale o tridu nizsi vysilacku

osobne sem hodne zvedavej na graupnera, doufam ze az budu u vanoucha tak si ho prohlednu
a podivam se jak se programuje ...

hlavne by mne zajimaly nejaky osobni zkusenosti nekoho, ta MX 12 jako zalozni vysilacka na dovolenou nebo na vyuku mi prijde hodne zajimaci ...

skoda ze mx 16 uz je cenove nezajimava a mx 20 co se mi libi uz mimo stredni tridu (cenou)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 8:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.9.2011
Příspěvky: 257
Bydliště: Praha 1
Zatím, co jsem tady na foru četl, tak vede Futaba, Dneska se na ní skočím podívat:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 8:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Já jsem měl taky teď dilema co koupit po DX6i před kterou jsem měl T9X a rozhodoval jsem se mezi JR9 a Royal Pro.Nakonec jsem vzal jetou JR X9303 s DSM mimochodem super a dokonalej stroj a hlavně obrovskej a přehlednej display ale furt mi něco tak šla dosvěta a dostal jsem nabídku na MPX Royal PRO 16 za dobrou cenu tak teď mám ji.Když jsem začal programovat tak jsem to vubec nemohl pochopit a musel jsem listovat v návodu teď asi po tejdnu už uplně v pohodě.Je to všechno tak jednoduchý a variabilní.A i jak se píše MPX je bezomezení tak to je pravda.Provedení na jedničku a vzhled?Podle mě je to nejhezčí střední třída.
Jenom M-Link přijímače drahý jak prase tak jsem koupil MZK Modul a sem zpokojenej a nadšenej ze zařízením MZK TWIN


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Pozerám sa na to asi ako na trh s notebookmi.. Vývoj ide strašne rýchlo.
Keď kedysi niekto kúpil fakt kvalitný a výkonný notebook za pár sto tisíc že aby mu vydržal, bolo to naozaj super...... no ale čo s ním keď nemal ani WiFi a dnešná plastová hračka má 80x taký výkon?

Staré vysielače na procesoroch z minulého storočia dožívajú, aj keď to stačilo tak tie nové majú nejaký ARM a ten je vyslovene nevyužitý pri pár kniploch a pár mixoch - takže pridať kanály a funkcie je len o tom či to niekto naprogramuje..
Onedlho musí prísť aj Futaba aj s tou telemetriou pre stredné cenové triedy.
Ani Multiplex Royal Pro nebude večne o polovicu drahší - stačí že sa objaví kvalitou porovanteľný konkurent so všetkým čo to evo/pro má (zatiaľ neexistuje podľa mňa) - možno JR ak sa osvedčí že nepadá lebo s DSM si zavarili.. alebo možno Graupner HOTT? Ale sú naozaj porovnateľní kvalitou?

Proste si myslím že prišla doba inovácií konečne aj do oblasti vysielačov a kupovať niečo s výhľadom na dlhú budúcnosť, nie je úplne ideálne - len z dôvodu že momentálne asi nie je čo.
Auroru a Spektrum nerátam, beriem to ako čosi rovnocenné k Turnigy 9x.
Ano Cockpit je škaredý a jednoduchý, to súhlas - ale v tej cene iný vysielač pre vetrone s klapkami, výrobou kvalitný a aj s tou telemetriou, čo by dnes bol na trhu, akosi nepoznám. Myslím že do roka, nanajvýš dvoch ich nutne pribudne mnoho - o to jediné mi išlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 10:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
janva9 píše:
Tak marně přemýšlím, v čem je technický náskok Futaby proti MPX a současnému Graupneru. Myslíš barevný displej a podobné fíčury? :)


Mohl by jsi nás seznámit aspoň s jedinou věcí, ve které je Graupner lepší než Futaba? Ta firma šla do háje s odchodem starého pana Graupnera a dnes je z nich tápající slibotechna okresního významu.

A chování jejich lidí? Hanba mluvit od obchodníků až po nejvyšší vedení. Ode mne nikdy neuvidí ani desetník. Takovou bandu nemíním sponzorovat. Už by mohli násladovat třeba firmu s podobnou lokací i názvem. Grundig se jmenovala.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 10:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Začínal som lietať s najjednoduchším analog vysielačom Graupner FM-314, a dodnes bezchybne funguje (neviem koľko, cca 12 rokov možno viac). Prevedenie ako mechaniky (primerane cene) tak elektroniky (NE5044 kodér) bolo čisté a bezchybné aj keď koncový tranzistor sa klasicky hrial (ako aj všade inde, aj Futaby F-14 na to v tej dobe padali).
Potom sa dali oklamať obchodníkovi a išlo to dolu vodou (XPS), ale to sa vtedy dali oklamať mnohí...

Teraz majú ten HOTT a snažia sa - t.j. počúvajú čo chcú ľudia a dorábajú k tomu požadované detaily... Mám pocit že im to funguje, čiže nepadá. To že to je zrejme čisté FHSS (nie preskakujúce DSSS ako Futaba, Multiplex či Jeti) zatiaľ neregistrujem ako problém, keby to padalo už by sme o tom dávno všade čítali.
Určite lepšie než Hitec, aj keď Graupner je len obchod a vývoj je niekde inde.
V neposlednej rade majú aj dosť doplnkov a aj rozumné ceny - napríklad keď porovnám s MZK, takmer rovnaký prídavný displej (terminal- smartbox)..
Do ceny 10k vlezie aj 12 kanál MX-20 hott..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 11:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Třebíč
v nejbližší době taky budu kupovat vysílačku ve stejné cenové kategorii. Když jsem se ptal, tak opět všichni radily futabu. Jeden borec od nás z klubu ji má, funkcema je asi fakt na špici, ale když už do toho mám dávat 10000 tak se mi musí i líbit. což mě příjde že je fakt ošklivá. Tak jsem hledal alternativu a nakonec jsem se rozhodl že půjdu do jr propo xg8. Moc info zatím bohužel není (doufám že se to co nejrychleji změní) ale i z toho mála zatím vyplívá že to nebude špatná vysílačka... Navíc ergonomie futaby mě fakt nesedí...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
Já zase nerad poutovej vhled s blikačkama :mrgreen: .A tobě se líběj roboti? :lol: .
Tady si počti

viewtopic.php?f=38&t=36908


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
sigi123 píše:
Já zase nerad poutovej vhled s blikačkama :mrgreen: .A tobě se líběj roboti? :lol: .
Tady si počti

viewtopic.php?f=38&t=36908


Ja zas nerad ten lacny dizajn 8FG, drzanie mi nesedi, bocne potaky, napr. v porovnani JR XG8, nepouzitelne. 12+2 kanlay vpohode, ano dnes aj ta futaba sa da :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
Zvrhlo se to tu :lol: jako obvykle.Dneska je většina radií jak se říká na úrovni.Někomu se líbí technický vzhled,někomu ne.Ale to JR už je moc :D .Mě se třeba 8 zalíbila jak jsem viděl první fotku.Ale to třeba i aurora.O 8 říkám že je střízlivě elegantní.A ergonomická.U jr dost lidí nadává na soft co jsem četlA cena přijímačú?Na videích jsem viděl že dost lidí zápasí s její velikostí a nevědí jak ji pořádně chytnout.Já mám malé ruce a f8 nemusím pouštět palce z páček, dosáhnu všude.Telemetrie v běžném modelu je mi k ničemu,to radši levné přijímače.A 100% spolehlivost,bez výpadků a zamrzání jako u dsm i jiných, i když je to sporadické.Chudák krwell netušil co rozpoutá,a ted asi stejně neví co si vybrat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 01.04.2012 12:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Zvrhlo :-) Mam XG8 a kamos lieta s 8FG. Obe radia su fakt dobre, podstatne plus pre 8FG su kanaly, teda pokial niketo nevyzaduje telemtriu /XG8 ma/. Osobne by som sa dnes rozhodoval len medzi poctom kanalom.
/z pohladu plosnikara/. A potom individualne esteticko ergonomicke pohnutky :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz