Switch to full style
Občas model uletí, nebo se štěstím najdete cizí model.
Odeslat odpověď

Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 6:32

Zdravím všechny letce.....V pátek 8.5.2020 ulétl kolegovi historický model na letišti Malá Strana...(poblíž Městec Králové)...Kolega je důchodce,velice šikovný a stavbou těchto modelů se zabývá.Prý se chvilku podíval jinam a už ho na obloze nenašel.Bohužel ani v modelu nemá napsanou adresu, nebo telefon,,,,,,Jedná se o historický model,přijímač myslím optima a motor Atom......Když tak mě kontaktujte....Děkuji Petr novák

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 7:08

Vezmu motorku a projedu okolí. Taky nechám vzkaz známým v okolních vesnicích. Nevíš aspoň, kterým směrem to bylo?

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 7:53

Dík ,to bude bezva.........bohužel neví kterým směrem,a je docela možný že spadlo i přímo tam do pole,ale tam to prý prohledal.......ale říkám si kdyby náhodou někdo věděl.......

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 9:18

Zkusil bych i vyhledávání jako toto: viewtopic.php?f=136&t=87816
třeba bude ochotný...

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 10:14

ploutvicka píše:Zdravím všechny letce.....V pátek 8.5.2020 ulétl kolegovi historický model na letišti Malá Strana...(poblíž Městec Králové)...Kolega je důchodce,velice šikovný a stavbou těchto modelů se zabývá.Prý se chvilku podíval jinam a už ho na obloze nenašel.Bohužel ani v modelu nemá napsanou adresu, nebo telefon,,,,,,Jedná se o historický model,přijímač myslím optima a motor Atom......Když tak mě kontaktujte....Děkuji Petr novák


...někoho s motorovým rogalem... a má hned užitečnou zábavu. Já už takhle hledal i zaběhnutý kozy, což byla hračka na 1 hodinu. Majitel je předtím hledal autem a pěšky 2 dny. Model by šel taky, pokud ho nevzala "termičnaja" .V tom případě může být mnohem dál a prohledávací teritorium se násobně zvětšuje. Průser je les, protože může model propadnout

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 10:53

Dopadlo to, jak jsem čekal. Jezdil jsem tam přes hodinu včetně polních cest, ale nic jsem nenašel. Ono obilí je už dost vysoké a to nemluvím o řepce. Pár lidem jsem to řekl, ale asi by to chtělo mailem oslovit okolní obce a zemědělská družstva, kdyby se náhodou našel poctivý nálezce.
Ono se špatně hledá, bez bližších informací. Každopádně otázkou je, jak model bude vypadat, po očekávaných deštích.....

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 12:29

Nejhorší je, že neví ani směr. Znát aspoň přibližně směr, skusil bych oslovit někoho s kopterou.
Takhle jsem posadil do kukuřice Spita, když jsem omylem vypl motor ( už je to pojištěný). Stačil jsem sednout a vydal se tím směrem. Křižoval jsem asi hod. a už se smrákalo. Lezu ven a v řádku 5m odemě jsem zahlídl něco jako pár listů na zemi a on Spit. Takže štěstí. A to už jsem buntoval známýho s dronem.
Hodně štěstí při hledání.

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 12:52

Díky,všem,.za pomoc i za poznatky.......Třeba ho někdo ještě objeví,......uvidíme......Říkal jsem si co kdyby......každopádně ještě jednou díky....

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 16:51

ploutvicka píše:Kolega je důchodce,velice šikovný a stavbou těchto modelů se zabývá.


Saša?

Re: Ulétnutý historický model

ned 10.05.2020 17:09

Jj......Saša....občas se u něj stavím....Tak včera m i to říkal.....

Re: Ulétnutý historický model

pon 11.05.2020 7:40

Zkusil bych oslovit nějaké motorové paraglidisty. Na FB je několik skupin kde se sdružují.
Chtělo by to třeba i nějakou fotku, aby hledači měli představu co hledat... nebo alespoň barvy...
Hodně štěstí při hledání!

Re: Ulétnutý historický model

pon 11.05.2020 8:51

No co vím, tak Saša dělá historiky v přírodní, jen lakovaný podobě, občas nějakej převážně černej nápis. Takže to moc při pozorování ze vzduchu na zemi "řvát" nebude.

Re: Ulétnutý historický model

pon 11.05.2020 12:52

Mno nejspíš je to tento kousek, Super Phoenix (Frank Ehling 1949), rozpětí 1397mm.

(psal jsem si s oním neštňastníkem - klubovým kolegou a kamarádem :wink: )

SNAD ničemu neuškodí sem dát konkrétní fotku modelu, ne? Bayeux
Přílohy
DSCN1058.jpg
DSCN1153.jpg
Naposledy upravil Bayeux dne pon 11.05.2020 13:03, celkově upraveno 1

Re: Ulétnutý historický model

pon 11.05.2020 13:00

Celeron píše:No co vím, tak Saša dělá historiky v přírodní, jen lakovaný podobě, občas nějakej převážně černej nápis. Takže to moc při pozorování ze vzduchu na zemi "řvát" nebude.


Mno to není tak úplně pravda, Saša to s barvičkama umí :wink: Ale Super Phoenix byl jedním z jeho prvních...
(omlouvám se za OT nebo nedovolenou reklamu našemu klubu, ale myslím že je na co koukat...) Bayeux
Přílohy
IMG_0010.jpg
IMG_0011.jpg

Re: Ulétnutý historický model

pon 11.05.2020 22:14

Tak píšu o letadlech, co jsem viděl když ještě jezdil každý týden k nám na letiště do Zábědova. Dnes jsem s ním mluvil a uletělo mu to směrem sever až severovýchod až za klouzavýho letu. Aspoň tím směrem foukalo, tedy Nová Ves, Židovice, Slavhostice. Les je asi 4 km daleko ale jestli to vzal komín, jako že ten den byly, tak to může být jakkoliv daleko. Už je s tím smířen a čeká jestli se něco nenajde při žních.
Odeslat odpověď