Switch to full style
Občas model uletí, nebo se štěstím najdete cizí model.
Odeslat odpověď

Ulétnutý EasyStar - Vlkov u Veselí nad Lužnicí

pát 02.08.2019 15:14

Zdravím,

nikdy jsem nečekal, že mne to potká, ale včera (tj. 1.8.2019) mi kolem 19:00 odletěl bílo-stříbrný EasyStar (na spodní straně křídla černo-reflexní pruhy, stejně to nebylo k ničemu) s kompletní FPV výbavou - na čumáku montovaná Möbiuska, 200mW 5.8 GHz videovysílač v boudě, Frsky osmikanál s dodělanou deskou OpenXsensoru, nějaké OSD a tak.

Přecházející bouřková fronta ho nasála, takže telemetrie zaznamenala výškový rekord 497.2 metru (opravdu velmi nechtěných), v tu dobu už mimo dosah videovysílače (pilot to měl chvíli na brýle, pak je shodil a koukal kopilot), následně se zamotal mezi kroužící ptáky a někam zmizel. Poslední hláška telemetrie byla v cca 80 metrech, pak to zřejmě zapadlo za kopeček, domy a stromy u vesnice Val.

Start byl zde: https://mapy.cz/s/3wZAs
Poslední známá poloha pravděpodobně tady: https://mapy.cz/s/3wZAJ

Samozřejmě - tohle letadlo není žádný velký létavec, takže nic jako adresu nebo telefon na sobě neměl, tohle se mi přece nemůže stát, žejo...

Pokud by se někdo o něčem dozvěděl, tak buď sem, nebo na telefonu 777 60 44 54. Docela bych uvítal aspoň tu kartu z kamery, zbytek bych obrečel, ale ten záznam by potěšil... Samozřejmě nějaká odměna nálezci, věčnou slávu, nějaké to pivo nebo sud v některé z místních hospod - dle osobního výběru.

Díky.

Bit

Re: Ulétnutý EasyStar - Vlkov u Veselí nad Lužnicí

stř 14.08.2019 11:21

ES nalezen díky místní samosprávě. Ono to zní teda skoro moc oficiálně, ale prostě potkáš starostu, ten se zmíní starostce sousední vesnice a pak už se to nějak rozkecá - až se to nakonec dostane k myslivcovi, kterej prochází kolem pole před sklizní a všimne si, že z obilí něco trčí :)
Uraženej čumák, kompletně vyplavená elektronika - netuším, jestli z toho bude vůbec něco použitelnýho, holt za blbost se platí.
Každopádně ES pořizoval záznam až do přistání a je vidět, že si ho bouřka nasála a poponesla o dobrých 100 metrů výš, no a pak samozřejmě přistál o dva kilometry dál, než jsem odhadoval i v těch nejdivočejších předpokladech...

Re: Ulétnutý EasyStar - Vlkov u Veselí nad Lužnicí

stř 14.08.2019 16:16

Budeš to uploadovat někam na YouTrubku? Docela rád bych to viděl :)
Odeslat odpověď