Switch to full style
Občas model uletí, nebo se štěstím najdete cizí model.
Odeslat odpověď

Hledám svůj ex model Piper 2.3m

stř 05.12.2018 13:40

Zdravím, náhoda je blbec ale kdo ví...po x letech uvažuju o návratu do modelařiny a napadlo mne, kde a jak skončil můj poslední model. Třeba spokojeně pořád slouží, třeba z něj už nic není...anebo někde leží v koutě v dílně a čeká?? Vím, že pravděpodobnost návratu je mizivá ale měl jsem k němu trochu citový vztah. Takže jedná se žlutého Pipera od firmy CM-PRo ( hotová stavebnice) rozpětí 2,3metru.Osazen byl né uplně rozšířeným žhavíkem 4T Saito FA-100 obsah 17,1ccm. oproti originalní stavebnici měl spoustu úprav, např. kovové panty na dveřích kabiny, podvozková kola měla vyrobené disky z duralu a byla na ložiskách. Nebo taky specialitka pod haupnou byl odlučovač oleje od hadice odvětrání klikové skříně motoru. Elektronické přižhavko apod...;Kabina modelu zevnitř černá a na palubě pilot Helmut... Před asi 4-5lety jsem jej odvezl někam na okraj Brna kde si jej převzali noví majitelé, nějaký starší pán a mladý kluk. Asi děda a vnuk... náhoda je blbec ale kdo ví...
Přílohy
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_399684_457796384243148_1839553164_n.jpg

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

stř 05.12.2018 17:12

Není to tak dlouho, co byl jeden od CM-Pro 2300mm na modelbazaru, jestli to byl ten tvůj, tak to tedy fakt nevím... :wink: Ale pokud máš k tomuto éru obecně vztah, tak zde se jeden majestátního rozpětí nabízí
PIPER CUB
Potom ještě mohu nabídnou plán na stavbu s rozpětím 3600mm. Nad takovou dobře propracovanou stavbou Pipera by mohla někomu i ukápnout slza..., nebo je možné plán zmenšit do požadovaných rozměrů.
Přílohy
j3piper.jpg
P1 J-3 Cub Fuselage and Templates.pdf
(951.5 KiB) 284 krát
P2 J-3 Cub Wing and Templates.pdf
(427.29 KiB) 274 krát

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

čtv 06.12.2018 6:23

Objevil se na prodej další kousek, dokonce přímo od CM-Pro PIPER J-3 CUB

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

čtv 06.12.2018 9:20

Pánové, dějuji za reakce. V první řadě musím říct, že jsem si jistý, že Piper na modelbazaru od CMP není můj ex. Pokud by mé 4T Saito někdo měnil za benzín, musel by kupovat novou hapnu, nádrž apod ( tím neříkám že to není možné, ale letový projev s tím Saitem byl boží...) Navíc má spoustu drobných odlišností od pilota po bižuterii atd. Druhá věc, kterou musím uvést na pravou míru - cca 4-5 let jsem seklns modelařinou a prodal vše letuschopné. Čekalo mě stěhování ( s modely to nepřipadalo v úvahu) a posléze o chvíli později koupě domu. Tam už prostory na modely byly, ale zase čas naprd. A tak je to i doteď hlavně po příchodu potomka. Takže neplánuji minimálně ještě rok - dva modelařit ani stavět. Myšlenka mít zpět své poslední letadlo se kterým jsem se loučil s modelařinou a které jsem měl nejraděj, se mi vnukla při dělání pokoje pro kluka...takový Piper u stropu v pokojíku jako dekorace :-) navíc budoucí návrat do modelařiny se svým oblíbeným... :-) už to zní asi i trochu trhle :-D ale popravdě, informace že piper a jeho saito stále někde spokojeně bublá po obloze a dělá majiteli radost, ta by mě taky velmi potěšila!!!

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

čtv 06.12.2018 9:26

přikládám ještě nějaké foto
Přílohy
IMG_5050.jpg
DSCN0426.jpg
6.jpg
DSCN0436.jpg
DSCN0423.jpg

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

čtv 06.12.2018 11:39

hanz393 píše:Pánové, dějuji za reakce. V první řadě musím říct, že jsem si jistý, že Piper na modelbazaru od CMP není můj ex. Takže neplánuji minimálně ještě rok - dva modelařit ani stavět. Myšlenka mít zpět své poslední letadlo se kterým jsem se loučil s modelařinou a které jsem měl nejraděj, se mi vnukla při dělání pokoje pro kluka...takový Piper u stropu v pokojíku jako dekorace už to zní asi i trochu trhle :-D ale popravdě, informace že piper a jeho saito stále někde spokojeně bublá po obloze a dělá majiteli radost, ta by mě taky velmi potěšila!!!


Abych to z mé strany uvedl na pravou míru. Rozhodně jsem ti sem nedával odkazy na prodej Pipera, aspoň ten poslední s tím, že by to měl být tvůj exmodel. Natolik mi ještě synapse mozku fungují... :wink:
Jinak pokud trváš vyloženě na získání zpět svého posledního letadla a chceš ho pověsit v pokojíčku ke stropu, tak to nezní trochu trhle, ale docela dost trhle. Ne to pověšení, ale to, že chceš získat zpět svůj model.
Jestli chceš Pipera stejných rozměrů a od stejného výrobce jako byl ten tvůj, tak si kup toho z posledního odkazu. Až ho sundáš od stropu a rozhodneš se s tím lítat, tak zjistíš, že benzinový motor je výrazně méně finančně náročný, proti žhavícímu.

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

čtv 06.12.2018 13:22

hanz393 píše:takový Piper u stropu v pokojíku jako dekorace
My máme v dětském pokojíčku u stropu Yak-54, F-16, F-22.

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

čtv 06.12.2018 17:47

Nejde o to ziskat nutně model zpět, ale najít nového majitele. Zeptat se jak model slouží, a kdyby byl případně v budoucnu na prodej tak vím, že bych si jej určitě vzal zpět. Měl jsem jak žhavíky 2T tak 4T tak i benzín takže znám problematiku a netvrdím že tam benzín je horší, ba naopak.. Jo s tím odkazem na pipera jsem to já blbě pochopil, po noční 12ce mi to moc nepálilo...Jinak zajímà mě konkrétně můj ex piper protože jsem s ním strávil hodně času, jak na letišti, tak v dílně a oživováním starého x let odloženého saita...prostě zvědavost

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

čtv 06.12.2018 17:53

TomasC píše: My máme v dětském pokojíčku u stropu Yak-54, F-16, F-22.


Pro kluka mám už nachystaného zatím jen Tiger Motha 1.44m

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

čtv 06.12.2018 20:02

Já nedávno do svého "pokojíčku" taky instaloval eroplán :lol:
Přílohy
46734914_10218304561510604_758387127351246848_n.jpg

Re: Hledám svůj ex model Piper 2.3m

pát 07.12.2018 15:43

HonzaS píše:....


Myslíš tu malou hnědou šmouhu, co stíní to velký? :lol: :lol: :lol:
Odeslat odpověď