Switch to full style
Občas model uletí, nebo se štěstím najdete cizí model.
Odeslat odpověď

Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 13:47

Uletěl mi fialovožlutý větroň značky Palio Pro rozpětí 215cm.Křídla konstrukční trup laminát.
Nálezce i toho kdo mně k němu dovede finančně odměním.
Tel: 608 962 880
Přílohy
IMG_20180902_094133.jpg
Naposledy upravil Capcuch dne úte 11.09.2018 13:52, celkově upraveno 2

Re: Uletěl mi větroň.

úte 11.09.2018 13:48

Capcuch píše:Uletěl mi fialovožlutý větroň značky Palio Pro rozpětí 215cm.Křídla konstrukční trup laminát.
Nálezce finančně odměním.
Tel: 608 962 880
Přílohy
IMG_20180902_094133.jpg
Viz foto.

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 14:06

Chápu, že jsi ve stresu. Ale doplň alespoň místo, kde se to stalo a kde se mají rcmaniaci podívat. Ideálně mapa.

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 14:42

TomasC píše:Chápu, že jsi ve stresu. Ale doplň alespoň místo, kde se to stalo a kde se mají rcmaniaci podívat. Ideálně mapa.

Z letiště v Bohuňovicích u Olomouce dost vysoko a foukal vítr východoseverovýchod,06_0 tak mi to řekli na letišti v Přerove zkusím to nakreslit do mapy je to 60 stupňů víchodne ten větr,takže letadlo mohlo letět směr:Horka nadMoravou,Senice na Hanè,Náměšt na Hane,Konicea možná dál.

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 15:53

Nemáš k dispozici telemetrii s RSSI?
Už jsem díky ní párkrát ztracený model našel. Vydej se do podezřelých míst, když chytíš RSSI, směr antény tě navede...

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 18:37

Jenom aby nejel přes půl republiky. :D
Né, to byla legrace. Co jsem ale kdysy četl nějaký článek myslím v Modeláři nebo jiném časopisu, tak to může doletět hooodně daleko. Prý to jde nějak vypočítat, ale musí se vědět jak silný vítr foukal a jaké opadání má model.

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 19:18

No mám s tím pár zkušeností, ale nikdy to nedolítlo dál než cca 2-3km. Ale nebylo to jen po větru, jednou skoro kolmo na mírný vítr.

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 20:01

varok píše:Jenom aby nejel přes půl republiky. :D
Né, to byla legrace. Co jsem ale kdysy četl nějaký článek myslím v Modeláři nebo jiném časopisu, tak to může doletět hooodně daleko. Prý to jde nějak vypočítat, ale musí se vědět jak silný vítr foukal a jaké opadání má model.


Foukalo kolem 6/s na letišti mně řekli tuším 9 uzlů kolik to je metru nevim.
Opadání no to nevim byl to 2 let a s termikou to opadava dost pomalu jak kdy no vzhledem k tomu ze jsem to vytáhl docela vysoko a pak mi to zmizlo bylo po 16 hodině tak predpokládám ze termika nejaka este byla bylo tak 23 stupnu a slunecno minulou středu projezdil jsem cele okoli tak do 6 kilometru plus priblizny smer vetru tak 15 -20 kilometru s dalekohledem a nic.

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 20:04

zelkar píše:No mám s tím pár zkušeností, ale nikdy to nedolítlo dál než cca 2-3km. Ale nebylo to jen po větru, jednou skoro kolmo na mírný vítr.


Byl to termicky vetroň vytrimovany na pronikavost proti vetru tezište trochu dopředu ,rozpeti 215cm,letovka1,5kg,

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

úte 11.09.2018 20:05

zelkar píše:Nemáš k dispozici telemetrii s RSSI?
Už jsem díky ní párkrát ztracený model našel. Vydej se do podezřelých míst, když chytíš RSSI, směr antény tě navede...


Nic takoveho navíc zítra to bude týden.

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

stř 12.09.2018 4:14

Capcuch píše:
Nic takoveho navíc zítra to bude týden.


A máš někde aspoň štítek se jménem a tel. kontaktem, pro takové případy? Ten kraj znám, jezdím často do Libavé. Vím, že to je z křížkem po funusu, ale proč proboha lítáš tak vysoko? Kámoš s 3m větroněm se jen sehnul pro petku s limčou a éro bylo v prdeli, našlo se po třech týdnech cca 15 km daleko od místa létání a to jen díky štítku s tel. kontaktem, poctivému nálezci a štěstí, že padlo na pole a ne do korun stromů.
Tak ať ti to dobře dopadne a příště ne tak vysoko. :(

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

stř 12.09.2018 9:04

aviatik666 píše:
A máš někde aspoň štítek se jménem a tel. kontaktem, pro takové případy? Ten kraj znám, jezdím často do Libavé. Vím, že to je z křížkem po funusu, ale proč proboha lítáš tak vysoko? Kámoš s 3m větroněm se jen sehnul pro petku s limčou a éro bylo v prdeli, našlo se po třech týdnech cca 15 km daleko od místa létání a to jen díky štítku s tel. kontaktem, poctivému nálezci a štěstí, že padlo na pole a ne do korun stromů.
Tak ať ti to dobře dopadne a příště ne tak vysoko. :(


Bohužel nemám byl to 2 let nemel jsem to letadlo ani pořádně dodelane ten listek jsem tam ten den chtel dát ale hoňka v praci a uz jsem se videl na letisti chtel jsem vedet co to bude delat ve vetru,trochu hodne jsem to premotoroval a za par desitek sekund jsem byl víš než jsem chtel a pak jsem si chtel jen sednout a bylo to už jsem ho nedokazal najit na obloze a zmatkoval jsem namisto abych to šupal v zatačkach k zemi.

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

stř 12.09.2018 13:29

Zhruba jsem to teď počítal, a pokud éro nenafoukla další termika, tak by mělo bohužel uletět vzdálenost kolem 18km +-

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

stř 12.09.2018 15:41

jmjm píše:Zhruba jsem to teď počítal, a pokud éro nenafoukla další termika, tak by mělo bohužel uletět vzdálenost kolem 18km +-

No tyjo jak jsi to vypocital kdyz neznáš opadání??? 18 km to je dost kdybych alespon znal presny smer??!

Re: Uletěl mi větroň Palio Pro

stř 12.09.2018 15:55

Jak se chova vetron a jeho serva, kdyz je prijimac zapnuty a prijde o signal z vysilace uleti opravdu 18 km?
Odeslat odpověď