Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2016 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
néé ukradenou ale nalezenou! svejku švejku

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2016 19:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Já myslím, že postupovat podle zákona není vůbec jednoduché...a to i když bych měl snahu "křišťálově čistou" :-)
Snad je lepší nic nenalézt :-)

http://www.benesov-city.cz/vismo/zobraz ... 7&archiv=0


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2016 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
JosefSvejk píše:
"Budeme čekat do konce března, pak model prodáme.".
Tak to je docela síla. :o


Já na tom nevidím nic špatného. Našli, dali info na bazar, info prosáklo i sem. Pokud na modelu není jakákoliv identifikace nebo kontakt na majitele (licence, adresa, telefon,....), tak nelze mít nálezci za zlé, že s ním po nějakém čase bude nakládat jako se svým. Naopak bych znectil původního majitele, že na model nedá nic, co by umožnilo se s ním spojit v případě úletu - stará volňáskářská zkušenost. Tipoval bych to na slabé baterky v Tx a následné vyletění z dosahu se smůlou, že model zůstal ve stabilní letové konfiguraci.
Já vím, přesvědčení, že to je řízené a nic se tedy nemůže stát, je veliké.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 0:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
jardah62 píše:

Pokud na modelu není jakákoliv identifikace nebo kontakt na majitele (licence, adresa, telefon,....), tak nelze mít nálezci za zlé, že s ním po nějakém čase bude nakládat jako se svým.


To je ale naprostý nesmysl. Zákoník mluví jasně. Pokud si nalezenou věc ponecháš, porušíš zákon. Proto jsem psal, že je to "defacto" ukradený model. A trestat někoho za to, že si nepodepsal model, taky nemáš žádné právo. Je to snad povinnost? Podepisuješ si mobil, notebook nebo cokoliv jiného? A tím, že se něco vystaví na RcManii nebo Modelbazaru, se zákonu rozhodně neučiní za dost. Zanést model na úřad je to nejjednodušší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 6:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Podle nového občanského zákoníku musíš původního majitele vyhledat sám. Policie to už dnes nebere. Jestli městská, to nevim. Předpokládám, že to bude podobné, a u úřadu také. Zveřejnění je první krok. Ponechat si to a nakládat jako s veci vlastní nelze, ovšem kde není žalobce...

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 7:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
DAF píše:
Podle nového občanského zákoníku musíš původního majitele vyhledat sám. Policie to už dnes nebere. Jestli městská, to nevim. ...


Majitele musíš vyhledat jen v případě, že ho znáš (je např. adresa na modelu, v peněžence jsou doklady..), v žádném případě ho nemusíš aktivně vyhledávat třeba pomocí inzerce. Policie ČR opravdu tyto věci nepřijímá, odevzdat se musí na obecním úřadě. Často ale tuto službu pro obec zajišťuje městská policie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 15:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2015
Příspěvky: 198
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 5
No, já docela zírám, že tam neměl vizitku 8O

Je to dost peněz a ulítnout to může raz dva.

_________________
Trutnov, X9D+
EasyPeasy,RELAX II,Vektor XXL,4ptéra 250ka
Šohaj(stavím)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 16:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
Jo, to chce rozum do hrsti a nesnažit se používat znění zákona tam, kde je to skoro nemožné.
Naleznu-li cokoliv hodnotnějšího, mám povinnost buď vyhledat majitele a věc vrátit nebo věc odevzdat úřadům.
S tím slušně vychovaný člověk problém nemá.
Najdu-li peněženku, kde je občanka, případně telefon na majitele, nemám problém se spojit a vrátit a eventuálně se zmínit o nějakém nálezném.
Najdu-li pětitisícovku na lesní cestě a v dohledu a doslechu není živá duše, komu ji předat? Sekretářce na nějakém obecním úřadě? Vždyť ani nemusím vědět, pod který úřad ona lesní cesta patří. A kde je záruka, že si jí nestrčí do kapsy ona? I když dostanu předávací protokol, dozvím se, zda se majitel našel nebo že spadla do státního rozpočtu?

Prostě, jde-li zjistit majitel věci, má nálezce povinnost ho alespoň kontaktovat. Jsou ale situace a nalezený model bez adresy nebo jiné identifikace sem patří, kdy majitele nejde kontaktovat. A úřad je ve stejné situaci - model mohl přeletět i několik desítek kilometrů a nutný předpoklad je, že majitel úlet nahlásil (kdo z nás to kdy udělal?).
A pak se lze snadno dohadovat, že odevzdaný model skončil jako hračka ke zničení pro děti někoho z obecního úřadu. A tomto případě je pro model lepší, že je po pokusech o nalezení majitele prodán někomu, kdo jej bude dál provozovat.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
DXS píše:
Třeba někdo bude vědět komu patří, viz. inzerce http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Na ... 00/693596/

Pánové čtu to zde a vychází mi z toho toto:
Kluci našly model a snaží se dělat docela dost pro to aby se našel jeho majitel a chtějí mu to vrátit.
Pak si zde přečtou diskuzi kolem všeho z které zjistí že jsou téměř "zloději a darebáci".

Docela dobře si dovedu představit co si o všem myslí oni i pár ostatních co to zde čtou a je mi jasné co udělají příště,....... a ani se jim nebudu divit.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Souhlasím, trochu se to zvrhlo v téma co je a není správný. Zhlédl jsem inzerát a napadlo mě trochu rozšířit okruh lidí, který mohou model najít. Nic víc. Rozhodně nechci rozpoutat diskuzi u který se budeme rozdělovat v názorech a třeba se i slovně napadat. Pokud je zde někdo z okolí a má případný zájem trochu pomoci, ať to tedy zkusí. Jinak bych to celé uzavřel tím, že se snad případný majitel najde a letadlo mu bude odevzdáno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Je to zajimave si to tu procitat co je a neni spravne s nalezenym modelem delat. Zachovat se spravne neni snadne, nalezce by mel neco udelat uz z vlastniho moralniho hlediska.
Ale nedovedu si predstavit ze bych k vuli nejake omlacene Bete premlouval line urady k nejake aktivite, ohlasit by se to melo to je jasny! Dat inzerat na web, zminit se ve foru ale vic pro to normalni clovek nemuze udelat, protoze by ho to mohlo stat vic casu a usili nez je hodnota notne opotrebeneho skolniho modelu. Kdyby to byl nejaky uhlikovy brus v hodnote pres 10000-20000 to by se majitel dohledal asi snadneji pac by jiste vynalozil spoustu usili model nalest! Myslim ze puvodniho majitele strata bety moc netrapi jinak by ji zde a i jinde asi hledal...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 8:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
Wormsnake píše:
Ale nedovedu si predstavit ze bych k vuli nejake omlacene Bete premlouval line urady k nejake aktivite, ohlasit by se to melo to je jasny! Dat inzerat na web, zminit se ve foru ale vic pro to normalni clovek nemuze udelat, protoze by ho to mohlo stat vic casu a usili nez je hodnota notne opotrebeneho skolniho modelu.


Dle mého názoru, info na modelbazar, sem, zmínit se na FB a případně dát informaci na blízké kluby a místa, kde se v okolí létá. Pokud se po tomhle nikdo neozve, tak je asi zbytečné informovat (líné) úřady.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 9:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Taky mi dříve Beta uletěla,moje chyba :( ..........,ale že by mohla být nabízena na prodej mě teda nenapadlo :!: ...........jsem nepoučitelnej,asi se už nenaučím chovat jak je v našich končinách zvykem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 21:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2014
Příspěvky: 38
Základní věc je do letadla umístit na vhodném místě tlefonní číslo nebo adresu. Pak není co řešit.Letadla občas ulétnou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz