Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 22:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
arkudo píše:
Rekl bych ze to myslel tak, ze s tim byly obecne problemy. Phantomy ma dlouho.

Tady na serveru se jistě také najde řada lidí co mají Phantomy už dlouho a nevšiml jsem si, že by jich spousta psala o tom, že mají obecně problémy s kompasem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 22:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Treba o tom jenom jeste nevedi :-) :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
arkudo píše:
Treba o tom jenom jeste nevedi :-) :-)

Nebo je ten tvůj známý tajný agent DJI a snaží se jim tím prohlášením o potřebě výměny kompasu nahnat zákazníky na hromadný nákup nových kompasů, protože jich mají třeba plné sklady a potřebují popohnat odbyt. :lol:

A ten nový kompas pro Phantom 2 VISION+ to je to v současnosti i u nás v ČR prodávané tzv. anti-static provedení ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 22:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Ted jsi na to kapnul...

Ale ted vazne. Ve skutecnosti to neni kompas ale je to proste zabudovane "kurvitko" ktere zpusobuje uletnuti a tim padem zvysuje prodeje novych zarizeni...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
arkudo píše:
Ale ted vazne. Ve skutecnosti to neni kompas ale je to proste zabudovane "kurvitko" ktere zpusobuje uletnuti a tim padem zvysuje prodeje novych zarizeni...

Ten starý kompas alias "kurvítko" se moc nepovedl takže Phantomy s tím starším ulétly jen velmi zřídka a DJI neměl až tak velký nárůst odbytu v jaký s tím "kurvítkem" doufal a tak vyvinul novější verzi "kurvítka" a teprve nákupem a použitím té nové verze bude i u starších verzí Phantomů pravděpodobnost ulétnutí mnohem vyšší a DJI tak doufá, že bude mít vyšší odbyt Phantomů obecně, protože lidi jsou nepoučitelní a hned co jim jeden ulítne tak poběží si koupit dalšího Phantoma. Tak teď už to konečně dává smysl. :twisted:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Ještě než jsem to tu přečet, tak jsem ten nový kompas přeposlal kamaráovi.
Oproti starému je zalitý v plastu a vypadá že je součástí nožky.
Ten starý je otevřený (tišťák)
Tak něco v tom možná bude, stačí přistát do orosené trávy atd...
Určitě ho prý zkusí. Ještě ten dodatek Antistatic.
Vše směřuje tak trochu na ten kompas.
Phantom mu totiž zdrhnul už před 14dny
Ale to přistálo v keři, mezitím letěl tak 10x
To jsem ale přisuzoval že udělal špatnou kalibraci nebo nepočkal na satelity. Teď jsem viděl že dělal vše správně.
Takže tam asi opravdu bude porucha nějaké součástky.
A kompas se nabízí jako nejlevnější a nejsnáze vyměnitelný komponent. Pak napíšu jestli to pomohlo.
Když byl zachráněn, tak jsme si dělali legraci, ať si ho přivazuje na vlasec :-)

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Osobně jsem měl před někdy před 1.5 rokem (podzim 2013) hodně podobný skoroúlet P1ky (je dobře popsán ve vlákně o P1), tehdy jsem si omylem aktivoval IOC režim, čehož jsem si hned nevšiml, a protože jsem letěl v LOS režimu (bez FPV), za chvilku jsem koptéru skoro neviděl a nastal problém, protože se to nechovalo jak má. Žádná elektronika za to nemohla, byla to moje chyba , a jsem přesvědčen, že tomu je tak i v mnoha dalších případech, ačkoliv si to řada pilotů nepřizná.

Netvrdím, že to byl i tento případ, nicméně bych těm, kterých se to netýká (nic takového nelétají), a kteří musejí stále jen trollovat ke všemu, co se kde o tématice koptér (nebo Phantomů) napíše, aby si založili nějaké své vlastní vlákno a nezaneřáďovali vše na potkání (řada vláken už byla kvůli tomu odstavena). Nevšiml jsem si totiž, že by se něco obdobného dělo v jejich "domovských" vláknech :( , a někdo se tam neustále posmíval a shazoval každého, komu letadlo spadne či ulétne (!). A rozhodně to není nějaká doména Phantomů či podobných multikoptér...

A k věci, žádné zásadní problémy s kompasem u Phantomů 1/2 (tzn. s NAZA jednotkou) neexistují, pokud je správně umístěn a zapojen, neslyšel jsem nikdy o nutnosti ho nějak měnit za novější provedení, to je nesmysl. Jeho případnou vadnou funkci musí odhalit kalibrace (pokročilá) IMU, která mj. jasně vrací hodnoty jednotlivých IMU senzorů, vč. kompasu (magnetometru). Každý si je může hned porovnat se správnými, které jsou uvedeny v Asistentovi při kalibraci. V opačném případě, kdy je závadná funkce kompasu způsobena jeho zmagnetováním (to se může stát) existuje jednoduchý postup na jeho odmagnetování, známý již cca 2 roky.

A pro logování letové telemetrie není třeba nic nového vymýšlet, osobně jsem na P1 používal iOSD MkII, který loguje v reálném čase v podstatě kompletní letovou telemetrii do vnitřní paměti (stáhnutelné po letu přes USB), mnohokrát mě to pomohlo, např. při jednom náhlém pádu byla na vině vadná baterie, což jinak nijak neprojevilo. Nevýhodou je možná cena a velikost jednotky v originál krabičce (vyndal jsem a dal jen do smršťovačky). A řadu obdobných funkcí umí i Flytrex či Zaggometry (pro Taranis Tx).

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Tady Phantom i bez zásahu uletěl skoro 1.5km
Neviděl bych vše vždy tak jednoznačně.
I v mnoha jiných případech v životě, nejsou věci co buď fungují, nebo nefungují. Jsi velký zastánce Phantomu, proč ne. Ale je to stroj jako každý jiný. A stroje nejsou bezchybné.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Však jsem napsal, že netvrdim, že se o to jedna i v Tvem, resp. kamaradove pripade. Ale Occamova břitva celkem dobře funguje, zvláště v podobných případech. Byla to spíše reakce na nektere poznámky po Tvem příspěvku.
A ještě - Phantom je sice stroj, ale současně take letadlo, takže pravděpodobnost ze u něj bude něco mezi fungovat a nefungovat je jako u každého letadla výraznější nižší než u jiného stroje.

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 16:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Je to stejná čína jako cokoliv jiného, je jedno jestli je to CD přehrávač nebo Phantom.
Jesti myslíš že mají součástky proměřované na toleranci jen kvůli tomu že to letí, tak si dost najivní...

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 17:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 4186
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Obrázky: 75
Blog: Zobrazit blog (10)
Do teď jsem Davide myslel, že létám s haldou pokročilých technologií...:( Ale možná opravdu létám s létajícím CD přehrávačem... :D

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Ber to samozřejmě s nadhledem :D

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 18:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
gardenroute píše:
A ještě - Phantom je sice stroj, ale současně take letadlo, takže pravděpodobnost ze u něj bude něco mezi fungovat a nefungovat je jako u každého letadla výraznější nižší než u jiného stroje.


To by ten Phantom stál stokrát tolik (a víc..). Pro představu (vývoj leteckého hw mě živí), pouhý popis testovacích procedur driveru pro palivové čerpadlo (takový trochu lepší ESC, nic světoborného) má 2500 stran. A to nejde o motor, pouze o jednotku záložního napájení, kde nejsou požadavky tak striktní.. ;)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Uletěl/ztratil se DJI Phantom
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2015 11:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2426037
(asi jedno z vhodných vláken...)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz