Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 7:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
zdzd píše:
No, kdyby jsi ... vlákno mohlo končit už druhým příspěvkem...
:wink: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 8:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
(Mimo téma: )
Leon píše:
Ale po jisté zkušenosti s autorem - šlo o samokřídlo, jsem si s dovolením, nevím, jestli se to zde smí, utvořil názor . .

Pardon, že se do toho montuju, ale nemůžu si pomoct. S utvářením názorů na základě korespondence na internetu bych byl opatrný. Většinou jde spíš o vzájemné nepochopení. Chybí osobní kontakt a z řádků nelze poznat úroveň ironie, arogance a tp. Vidím to i v práci (pracuju na dálku), stačí jeden telefonát a všechno je jinak. A nikdo neni bez chyb, ani ti starší, ani ti mladší :-).


Ta uhlíková tyčka na fotce vypadala mnohem tlustší :-).

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
dudaj píše:
Váha toho bovdenu je do 1,5 g :) .
Takže řeš ptákoviny a ahoj, já jdu radši lítat :wink:

Tak co, zalítal sis? Já jsem se bohužel ven nedostal.

Jo, kdybys běžným oznamovacím způsobem napsal, že ti bowden váží 1.5 g na 50 cm délky a že to asi vyjde o zanedbatelný kousek těžší než moje varianta, nemáme se o čem bavit, neřeknu proti tomu nic. Pokud ale napíšeš tohle:

dudaj píše:
Promiň ale vážně jseš přesvědčen o tom, že ten tvůj kladkostroj je lehčí než bovden z 0,5 ocelového drátu a silonové trubičky ?
To snad ne :) .


tak prostě nemáš pravdu a ještě to na mě působí arogantně, nemůžu si pomoct. No ale tak vyjasnili jsme si to, v zásadě se nic nestalo.

A teď zase věcně: jak se bowdenem dělá otáčení o +/- 90°? Tohle přece jedním táhlem neuděláš - potřeboval bys stejně nějaký pull-pull s kladkou, anebo pull-spring. Nebo jak bys to dělal bowdenem?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Lark píše:
Krotit plackou až 110mm širokou na 2mm uhlíkové tyčce je opravdu odvaha a předpokládám že se ta tyčka nejspíš rozloupala už při odhodu, nebo možná už na stole.

No, na stole ne, ale při odhodu ano. Píšu to hned v prvním příspěvku vlákna.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 9:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
YenyaKas píše:
No, na stole ne, ale při odhodu ano. Píšu to hned v prvním příspěvku vlákna.


To se muselo třepat jak nasolená žába už když jsi to jen nesl v ruce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 9:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
YenyaKas píše:

Jo, kdybys běžným oznamovacím způsobem napsal, že ti bowden váží 1.5 g na 50 cm délky a že to asi vyjde o zanedbatelný kousek těžší než moje varianta, nemáme se o čem bavit, neřeknu proti tomu nic.

tak prostě nemáš pravdu a ještě to na mě působí arogantně, nemůžu si pomoct. No ale tak vyjasnili jsme si to, v zásadě se nic nestalo.

A teď zase věcně: jak se bowdenem dělá otáčení o +/- 90°? Tohle přece jedním táhlem neuděláš - potřeboval bys stejně nějaký pull-pull s kladkou, anebo pull-spring. Nebo jak bys to dělal bowdenem?


1. nejsi dvacetiletej kluk, co s modelařinou začíná.
2. při prvním návrhu na bovden, jsi nemusel psát tak striktní odmítavé stanovisko. Tím každého naštveš a přitvrdí :D .
3. nic ti nebránilo si zjistit jaké bovdeny se používají a mohl jsi se i zeptat na nějaký návrh. Ty jsi to shodil ze stolu.
Takže nepiš nic o aroganci - jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá. Mimochodem nejsi neznámý, už jsme spolu kolikrát diskutovali.
4. Ty otáčíš čím +-90° ? Výškovka jde co já vím na maximálních -+ 45° a servo na 60°


Jinak jsem včera zalítával F-16 od Alfamodel se svým EDF 50 mm. Byl jsem línej, tak jsem lítal u baráku a při přistání odlomil špic o plot. Už je to spravený, upravil jsem těžište a dnes jdem s kámošem zalítat jeho model. Tak jsem nabil taky pár svých věcí a uděláme si hezký odpoledne.

Problém diskuzí tady už popsal Semo. Cokoli se napíše, vypadá více nepřátelsky, než kdybych ti to samé řekl přímo do očí.
Ale diskutuješ často, měl bys to vědět taky. Tak ahoj :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
dudaj píše:
4. Ty otáčíš čím +-90° ? Výškovka jde co já vím na maximálních -+ 45° a servo na 60°

Výškovkou o +-90°. Už jsem to tady několikrát psal i jsem dával odkaz na video, kde je to zobrazené a jak se to používá. Proto jsem hned ze začátku shodil bowden ze stolu, protože si nedovedu představit, jak bych tímto tu výchylku dosáhnul.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 10:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
Výškovkou o +-90°. Už jsem to tady několikrát psal i jsem dával odkaz na video, kde je to zobrazené a jak se to používá. Proto jsem hned ze začátku shodil bowden ze stolu, protože si nedovedu představit, jak bych tímto tu výchylku dosáhnul.

Ty si sem dal odkaz na videa na utesoch nad morom. Vo videu su vetrone. Ty mas motrona. Pytal som sa kde s tym budes lietat. Bez odpovede...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Je to podstatné pro řešení problému flutteru výškovky? Není. Proto jsem to ponechal bez odpovědi. Vlastně jsem ani nechtěl rozplizávat tohle vlákno diskusemi o tom, jestli takovéto výchylky jsou k něčemu nebo ne. Což se mi teda bohužel nepovedlo.

Nechme tohle vlákno tomu flutteru, a pokud chcete, založte si samostatné vlákno o výchylkách výškovky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 10:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
Je to podstatné pro řešení problému flutteru výškovky? Není. Proto jsem to ponechal bez odpovědi. Vlastně jsem ani nechtěl rozplizávat tohle vlákno diskusemi o tom, jestli takovéto výchylky jsou k něčemu nebo ne. Což se mi teda bohužel nepovedlo.

Nechme tohle vlákno tomu flutteru, a pokud chcete, založte si samostatné vlákno o výchylkách výškovky.

Ja som ti iba chcel napisat, ze vsetko je spatne. Hlavne koncepcia. A kedze nemas zaujem o rady tak tu bojuj sam.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
No, mám zájem o rady, jinak bych sem nepsal. V tomto vlákně o rady ohledně flutteru výškovky. V jiných vláknech třeba ohledně něčeho jiného. Až se budu chtít zeptat na to, jestli má cenu stavět obratnějši model s madstabem, zeptám se v samostatném vlákně, a tam mi pak můžeš říct, jaký je to nesmysl.

Ale pokud se - obrazně řečeno - ptám, jaké si mám koupit reproduktory, a ty přispěcháš se skvělou radou "kup si radši sluchátka", není to úplně ono, i kdybys měl nakrásně pocit, že do mého pokoje se líp hodí sluchátka.

A teď zpátky k problému "flutter plovoucí výškovky". Nějaké vstupy mám (ještě jednou díky všem za ně), časem udělám další pokus.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 11:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
dudaj píše:
Problém diskuzí tady už popsal Semo. Cokoli se napíše, vypadá více nepřátelsky, než kdybych ti to samé řekl přímo do očí.

No a právě na vyjádření pocitů byly vynalezany smajlíky, které někdo ze zásady odmítá (pro mne nepochopitelně), ja nimi naopak nešetřím. :wink:

A co se týče diskusí, někdy zbytečných, tak mnoho tazatelů dělá obrovskou chybu v tom, že nedodá dostatek informací a pak se diví. :) Přitom dokonalým popsáním problému a nejlépe doplněným výkresy a fotkama docílí toho, že:
1. Ve finále se mu určitě dostane mnohem lepší rady;
2. Nikdo mu nebude dávat zbytečné otázky a ani zbytečné poťouchlé rady;
3. Diskuse se nerozplácne do šířky, všichni se budou držet tématu
4. A nevyvrcholí to urážkama a nářkama.
:mrgreen:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne úte 16.04.2019 15:23, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 12:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Zas jsem si v klidu dočetl příspěvky, prohlédl obrázek uložení.
Vypadá to hezky ale.
Čím je to přilepené epoxid? Tavné lepidlo?
To spojení drátkem je z mého pohledu diletantství v porovnání s tím jak vše odborně rozebíráš.
Osobně minimálně čtverku trubičku vyvlozkovanou balzou proti prolomení a osazení trubičku přilepenou epoxy a omotanou rovingem skelným nebo uhlíkovým.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: úte 16.04.2019 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
kornutek píše:
Osobně minimálně čtverku trubičku vyvlozkovanou balzou proti prolomení a osazení trubičku přilepenou epoxy a omotanou rovingem skelným nebo uhlíkovým.

A tenhle znáte?

https://digitekbooks.com/images/com_hik ... planes.jpg

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Flutter plovoucí výškovky
PříspěvekNapsal: stř 17.04.2019 13:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 4.1.2017
Příspěvky: 299
Bydliště: Březnice (ZL)
Neznám, je dobrý.

To co sem napsal je co na modelech této velikosti bych už použil případně používám.
2 mm kulatina mi pružila i na prckoletu 150g na krut i ohyb je velmi poddajná.
Dlouhé přemýšlení proč jde při prudkém přitažení přes křídlo.
Tyhle čínské uhlíky (trubky) nejsou odolné na tlak relativně lehce prasknou, pěkná sranda řízeně padat s výškovkou do véčka.
Tedy ne bez příčiny při hrubším připlácnutí na svahu napraskne to moc nejde vidět a pak čeká na svou chvíli.

_________________
Taranis+ T2-2008, E-REVO, Diablotin,Ariane V6 slow flyer ve výstavbě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz