Switch to full style
Diskuze o modelech o rozpětí nad 2metry. Toto doporučení berte s rozumem.
Odeslat odpověď

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk s rozpětím 2 metry

stř 05.02.2014 6:25

ty výchylky jsou dostatečné,Beta s nimi zaletí i krásnou plochou vývrtku na zádech.Měl jsem i tu červenou,na společném fotu s krémovou.V současné době mají oba modely nového majitele.

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk s rozpětím 2 metry

stř 05.02.2014 8:29

centusak : K Tvojí základní otázce: Nedělal bych ani řekněme z opatrnosti vzepětí větší než má předloha. Když to přeženeš, může mít éro sklony ke stranovým kmitům na velké rychlosti.

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk

stř 05.02.2014 14:36

TomasC píše:Moc pěkné, víc fotek!!!

Udělal bych to jako u originálu. Mrkni na obrázek. (teď na to koukám a mám tam naměřené vzepětí SPODNÍ strany křídla!!, tak na to pozor)

Pokud nemáš problém s přepravou, tak křídlo určitě v celku.


Ahoj v podstatě jsi vůbec nebyl daleko od pravdy s tím vzepětím nakonec jsem to našel na nějakém plánku, že to má být 6 stupňů :-)
Přílohy
dihedral.jpg

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk s rozpětím 2 metry

čtv 03.04.2014 21:51

kozlik327 píše:na uvedené otázky odpovím větou,ze školení zaměstnanců,kdy přednášející tvrdil,že nejhorší je nevědomost a nezájem.Na otázku ,pro jednoho z přítomných,co si o tom myslí,dotyčný odpověděl:nevím a ani mě to nezajímá!Betyna,je ze stavebnice Vafa model,rozpětí 3000mm,motor Titan ZG62,hmot.kolem 12kg.Možná by jsi nějaké bližší údaje získal u výrobce.

On Narážal, na to je to máš napákované ako na 3d a zbytočne preťažuješ servo, nevyužívaš celú jeho dráhu a v neposlednom rade stráčaš presnosť stredenia

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk s rozpětím 2 metry

pát 04.04.2014 4:35

Stanco,to je jako se čmelákem,který by správně neměl létat, ale protože o tom neví tak létá.Páky a výchylky na Betě jsou takové ,jaké potřebuji.

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk s rozpětím 2 metry

pát 04.04.2014 11:49

kozlik327 píše:Stanco,to je jako se čmelákem,který by správně neměl létat, ale protože o tom neví tak létá.Páky a výchylky na Betě jsou takové ,jaké potřebuji.


hmm....z tvych predchozich reakci jsem pochopil , ze mi do toho nic neni, ale moje otazka znela:

Popravde me zajima maximalni potrebna vychylka kormidla ,pred okamzikem utrzeni proudeni na kridle, pri maximalni i minimalni rychlosti, vzhledem ke konkretnimu plosnemu zatizeni Bety.

Ze s tim pomer pak tak trochu souvisi, to nechme stranou, je to vec konstruktera a uzivatele tj.pilota.

Veril jsem, ze na polozenou otazku smysluplne odpovis, proto ze na rozdil od hmyzu a mne to vis , .... s tim letadlem mas prakticke zkusenosti z litani. Skutecne me to zajima,jinak bych se neptal.

veka1

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk s rozpětím 2 metry

pát 04.04.2014 12:08

nemyslel jsem tím,že Ti do toho nic není,spíše jsem se o stavy nikdy nezajímal.Takže smysluplná odpověď na položenou otázku je ,že nevím kdy se trhají proudnice,ale protože Beta lítá fantasticky tak si myslím,že snad nikdy. :)

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk s rozpětím 2 metry

pát 04.04.2014 13:27

kozlik327 píše:nemyslel jsem tím,že Ti do toho nic není,spíše jsem se o stavy nikdy nezajímal.Takže smysluplná odpověď na položenou otázku je ,že nevím kdy se trhají proudnice,ale protože Beta lítá fantasticky tak si myslím,že snad nikdy. :)


... takze ji nedokazes dostat do vyvrtky, nebo padu po kridle? Ale psal si,ze lita krasnou vyvrtku na zadech. :?

veka1

Re: Jaké vzepětí pro model P-40 Warhawk s rozpětím 2 metry

pát 04.04.2014 14:17

vývrtku včetně ploché na zádech zaletí bez problémů ,ale jak mám stanovit velikost výchylky,která je potřeba?V podstatě nic zvláštního není třeba ,stačí zpomalit ,ne li úplně zastavit kopnout tam směrovku a trochu výškovky přidat plyn a již se to motá!Pokud je tam té výškovky nebo motoru hodně tak to leze nahoru.Ale to snad je normální postup.Nevím jestli je to dostatečná odpověď na dané otázky?
Odeslat odpověď