Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2013 19:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
HonzaS píše:
Hlučnost je daná nižší hodnotou z
-Pravidla kategorie
-Pravidla letiště (často omezeno i na hodiny - zákaz létání hlučných modelů po 6 večer atp).

Takže je možné, že i když se vejdeš do pravidel kategorie (F3M mají pravidla daná celosvětově od FAI), ještě to neznamená, že se vejdeš do pravidel letiště. Třeba v Budkovicích se prostě nesmí rušit vesničané, tak se tam hlučné modely omezují. A co vím, tak dost F3M letadel je hlučnějších než dovolují pravidla, takže se Němcům nedivím... :wink:

A aby toho nebylo málo, FAI zabilo tuto kategorii pro elektrické modely omezením na 42V :?

Přesně, nevejde se téměř nikdo, pdoel loňských měření, a tak se tomu na soutěžích vyhýbá stejně jako u pyloňákú tak, že se neměří a hotovo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2013 19:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
krtek2k píše:
Šetři ho Kubo , zabíháš :) Pěknej stroj , moc pěkná pilotáž.

Díky, tak jsem zvědavý jak se to bude chovat až to pořádně otestuju, ale zatím je to pecka, jak motor a letadlo, tak serva (všechno jiné než jsem do teď měl)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2013 9:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6894
Bydliště: Moravský kras
JNecesanek píše:
Přesně, nevejde se téměř nikdo, pdoel loňských měření, a tak se tomu na soutěžích vyhýbá stejně jako u pyloňákú tak, že se neměří a hotovo.


To se ovšem chlapci nemůžete divit, že z vás na některých letištích nejsou úplně nadšení. A bude hůř..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2013 6:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Paráda, na zábeh to ale dosť žhavíš...

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: úte 14.05.2013 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
TERAZKY píše:
Paráda, na zábeh to ale dosť žhavíš...

Díky.Snažím se, ale nemohl jsem si pomoct :D.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: čtv 16.05.2013 8:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
JirkaA píše:

To se ovšem chlapci nemůžete divit, že z vás na některých letištích nejsou úplně nadšení. A bude hůř..


Než jsme jeli poprvé do Lehrte tak jsme si měřili hlučnost u našich WW1 jediný motor který by prošel byl Titan s dusítkem. Všechny ostatní 80ky 120ky 160ky s hrníčkama i muflerama hranici povoleného hluku překračovali. Nakonec ti co překračovali měli připraven na přepínač snížení max. otáček tak aby to prostě do povoléného limitu vešlo . No a nakonec to nikdo nekontroloval protože by si pravděpodobně uzemnili většinu modelů

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2013 10:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
JirkaA píše:


To se ovšem chlapci nemůžete divit, že z vás na některých letištích nejsou úplně nadšení. A bude hůř..


:lol: "Zlátý komunisti, ty po nikom nic nechtěli. A kdyby tu člověk měl chcípnout, tak ho tu nechaj chcípnout :lol:
No píšu to ve srandě, ale když se člověk nad tím zamyslí, zas to až taková sranda není. Zvláštní je , že se vždycky šlape na přezky slušným lidem, za které většinu modelářů považuji. Neustále budou úřadové, EU počínaje a naším aparátem konče vymýšlet nějaké zákazy a omezení. Opravdu někdy horší jak za komoušů, nemůžu si pomoci. Takže on ten můj úvodní výrok zas taková legrace není. Když se vrátím k tomu měření hluku. Pokud vezmu kolik u nás po městě a okolí jezdí "idiotů" s "vytuněnýma" autama a motorkama, který dělají daleko větší hluk a bordel a to i v nočních hodinách. Potom mě přijde měření hluku u modelů jako obyčejný šikanování. Většinou se létá přes den a na letištích někde za humny a né uprostřed návsi. Za komoušů takovým blbům vzali policajti techničák a měli po žížalkách. Nikdo si nedovolil jet někam bez techničáku. Na druhou stranu si nevzpomínám, že by chtěl někdo za komoušů měřit modelářům hlučnost modelů a nějak je za to šikanovat. Zkrátka je to smutný, ale je to tak: Demokracie je systém, kde hajzlové, zloději a podvodníci žijou na úkor slušných lidí. :( . Omlouvám se , že jsem odbočil od tématu. ***winter***


Naposledy upravil winter dne pát 17.05.2013 13:27, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2013 10:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Tak ono je to trošku jinak, než píšeš. Když si za 10+ mega postavíš letiště, abys měl s kamarádama kde lítat, a pak začnou chodit petice o zrušení letiště z nedaleké vesnice kvůli hluku (převážně od modelů kategorie, které nesplňují ani mnoho let stará pravidla té kategorie), tak si taky rozmyslíš, jestli tam kolegy s těmahle letadlama chceš nebo ne ;-)

Když si to letiště postavíš za mnohem méně než 10 mega a stejně ti ho budou chtít zrušit nedalecí domorodci kvůli hluku, taky budeš uvažovat úplně stejně a taky si rozmyslíš... :wink: EU bych do tohohle moc netahal, ta ruší letiště z jiných důvodů :roll: (vloni jsme jedno letiště rušili :cry: )

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2013 13:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2009
Příspěvky: 485
Zdravim Kubo,

jakou používáš smoke pumpu? A to hulení pro rogala, jak to zaprasí model? Je to horší , jak orig. směs na hulení od PowerBoxu. ***winter***


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2013 13:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
winter píše:
Zdravim Kubo,

jakou používáš smoke pumpu? A to hulení pro rogala, jak to zaprasí model? Je to horší , jak orig. směs na hulení od PowerBoxu. ***winter***

Používám Power box pumpu, model to zaprasí dle dávkování přesně tak, jako u Power box a kouří to snad i líp, líp to voní a je to o dost levnější.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: pát 17.05.2013 14:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.9.2011
Příspěvky: 209
Bydliště: Svitavsko
ahoj, když už je zde zmínka o kouření, trošku "zneužiju" tohoto tématu a dovolím si položit dotaz (bohužel prozatím mi nikdo na něj nereagoval - viz samostatný topic v "AKROBACII")

koupil jsem z druhé ruky 2,2m akrobata s DLE55 a součástí výbavy je také kouření. Trošku tápu v nastavení - mám vysílač DX7 a kouřící čerpadlo mám ovládané volným kanálem "gear". Namixováné s plynem zatím nemám, chtěl bych mít prozatím ON-OFF a nastavit rozumně chod čerpadlo. Problém je v tom, že jakmile sepnu ovladač na vysílači, čerpadlo se rozjede na 100% po dobu cca 5vteřin a pak jeho otáčky spadnou na úroveň, kterou si nastavím na vysílačce přes subtrimy nebo ATV. Hrál jsem si všemožně se subtrimy, travel adjusty, ale nastavit tak, aby mi sepnutím ovladače na vysílači jelo čerpadlo kontinuelně na XY %, se mi nepodařilo.
zkoušel jsem pak ještě namixovat s plynem - no problem, v pohodě si nastavím přes adjust travel od jaké úrovně otáček mi začne běžet čerpadlo, atd. .... ovšem opět problém v tom, že když si přepnu ovladač na vysílači, frčí čerpadlo na 100%.
nemáte s tím prosím někdo zkušenosti? nebo dělám něco blbě?

za každou info nebo zkušenost budu vděčný :wink:

předem děkuji, H


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třímetrovka za týden
PříspěvekNapsal: sob 18.05.2013 20:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2010
Příspěvky: 304
Bydliště: Kyjov
Honza71 píše:
ahoj, když už je zde zmínka o kouření, trošku "zneužiju" tohoto tématu a dovolím si položit dotaz (bohužel prozatím mi nikdo na něj nereagoval - viz samostatný topic v "AKROBACII")

koupil jsem z druhé ruky 2,2m akrobata s DLE55 a součástí výbavy je také kouření. Trošku tápu v nastavení - mám vysílač DX7 a kouřící čerpadlo mám ovládané volným kanálem "gear". Namixováné s plynem zatím nemám, chtěl bych mít prozatím ON-OFF a nastavit rozumně chod čerpadlo. Problém je v tom, že jakmile sepnu ovladač na vysílači, čerpadlo se rozjede na 100% po dobu cca 5vteřin a pak jeho otáčky spadnou na úroveň, kterou si nastavím na vysílačce přes subtrimy nebo ATV. Hrál jsem si všemožně se subtrimy, travel adjusty, ale nastavit tak, aby mi sepnutím ovladače na vysílači jelo čerpadlo kontinuelně na XY %, se mi nepodařilo.
zkoušel jsem pak ještě namixovat s plynem - no problem, v pohodě si nastavím přes adjust travel od jaké úrovně otáček mi začne běžet čerpadlo, atd. .... ovšem opět problém v tom, že když si přepnu ovladač na vysílači, frčí čerpadlo na 100%.
nemáte s tím prosím někdo zkušenosti? nebo dělám něco blbě?

za každou info nebo zkušenost budu vděčný :wink:

předem děkuji, H

Co se týče nastavování, tak tomu moc nerozumím, ale vím, že běh v závislosti na plynu je velmi důležitý, protože při nízkých otáčkách se můžou výfuky ochladit, nestíhají spalovat směs a motor zdechne, pokud se nastaví dávkování tak, aby nezdechnul, pak kouří moc málo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz