Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkoušky před UCL
PříspěvekNapsal: sob 02.06.2012 18:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Tak 31.5.2012 na letišti Miskovice prošlo prvních 6 pilotů zkouškou, aby mohli létat s modely 20+ Skládalo se to z praktické zkoušky to jest předvedení modelu v letu, kde pilot musel provést nějaké prvky, který UCL požadovalo a potom z písemné, kde bylo asi 25 otázek.
Zde jsou fotky: http://www.modelklubzdice.wz.cz/Zkousky_UCL.htm


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkoužky před UCL
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 12:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Takže Radku mužeš tedy trochu popsat jak to vlastně celé probíhalo co vše je potřeba doložit předložit zaplatit viděl jsem identifikační štítky o těch jsem někde četl ale teď to nemohu najít.
Díky za případné informace

Radim

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkoužky před UCL
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 12:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
možná budeš schopen vyjasnit některé věci které mě jasné nejsou

v žádosti jsou uvedeny přílohy a jednou z nich je

Bezpečnostní dokumentace, obsahující alespoň řešení nouzových postupů v případě:
- poruchy řízení (poruchy jednotlivých servomotorů);
- vysazení motoru (ztráta výkonu motoru/-ů);
- problému s akumulátorem (nízké napětí);
- selhání řídícího a kontrolního datového spoje (popis funkce bezpečnostních „failsafe“ systémů).


Co vše jste dokládali? protože nouzový postup pro ztrátu datového spoje? (snad jen modlitba ať to spadne hodně daleko od lidí)

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkoušky před UCL
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 17:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.5.2012
Příspěvky: 194
Bydliště: Praha
Tak tedy popořadě
1. Vypíšeš formulář žádosti o evidenci pilota, UA a povolení k létání CAA_F-SLS-027-02_012
+ doložíš pojistku
2. Po nějakém čase ti přijde složenka, abys zaplatil 5000,-
3. Po uhrazení částky ti přijde papír k povolení létání letadla bez pilota, jako pilot-žák a přidělej ti imatrikulaci.
4. Ano štítky jsou povinné a to v daném rozměru, štítky by měly být i v modelech těžších než 0,91kg je to v doplňku X předpis L2
5. Dále se tu už odehrávalo na letišti, podmínka byla, že štítek musel být v letadle, dále si vizuálně prohlédly modely a pak následovala letecká ukázka, ta se skládala přímý let, vodorovná osma, přetažení modelu (pád), přerušené přistání a ještě nějaký svůj prvek a pak následovalo přistání.
6. Na konec písemný test myslím, že otázek bylo 25 a skládalo se to vždy ze 4 možných odpovědí, jako v autoškole, v otázce mohly být třeba 2 odpovědi správné. Testy vyhodnotili hned na letišti.
7. Poštou ti dojde k zaplacení správního poplatku ke změně pilot- žáka na PILOT


Snad jsem na nic nezapomněl, když tak napiš co by tě ještě zajímalo. Jinak já zatím nemám letadlo 20+ tak jsem to dělal na tátovo letadlo, abych měl hotové ty zkoušky, po tom už jen stačí vyplnit žádost na konkrétní letadlo zaplatíš 5000 a oni udělí imatrikulaci a pak jen předvedeš v letu.
Jinak co se týče, jestli pánové z UCL jsou nějak znalí nebo ne, tak tě ujišťuji, že jsou, jsou to taky modeláři, naprosto pohodoví žádní buzeranti, jak si někdo myslí, akorát to berou fakt zodpovědně. Jinak pánové z UCL nám nechtějí házet klacky pod nohy, oni teď sami podali návrh na snížení všech poplatků. Jinak co se ještě týče vystupování na akcích, tak není žádný problém, jen organizátoři se bojí, lze létat, i kde není síť, stačí dodržet vzdálenost od diváka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz