Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém s ZDZ90
PříspěvekNapsal: sob 29.10.2022 16:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes si v pohodě lítám s Funtanou 2600. Po asi 6 minutách, což je polovina mýho běžnýho letu najednou citelná ztráta tahu, rachot a nepravidelnej chod. Měl jsem podezření na prasklý koleno k výfuku a tak jsem radši přistál než aby byl trup vevnitř "vymalovanej" na černo.
Na zemi kontrola a nic jsem nenašel. Dotankuju, nahodím, volnoběh OK. Ale jak jsem přidával, tak s otáčkama čím dál větší rachot a vibrace. Vypadá to že vynechává zapalování. Dal jsem jinou svíčku a stejný. Baterka zápalka má 5,3V. Teoreticky bych mohl zápalko prohodit s něčím jiným, možná že je seklá fajifka nebo kabel.
Proč motor na volnoběh a malý otáčky jde pravidelně a na velký vynechává? Zápalko je origo ZDZ, žádnej čínskej zgarb. Setkal jste se s tím někdo?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s ZDZ90
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2022 7:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Rachot je široký pojem. Nechci strašit, ale není něco KO v motoru? Třeba některé ložisko, nebo vymlácený ojniční čep nebo tak něco? Při volnoběhu to třeba na nízké otáčky není tak hrozné nebo je hluk menší a v hluku motoru se to zastře. Při vyšších otáčkách to třeba už mlátí pořádně a tak to jde i slyšet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s ZDZ90
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2022 10:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
A co to poslat rovnou do zdz? Teda, jestli vubec jeste jsou a komunikuji s tou nasi modelarskou mensinou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s ZDZ90
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2022 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem s Funtánou odlítal 35 minut a ZDZ 90 jede jak víno. Mechanická závada na motoru a zápalku to nebyla. Oprava na 5 minut. Schválně kdo uhádnete, co to bylo. :)
Jestli funguje ZDZ a nebo ten servis u Hory Kutné opravdu netuším. Až se ta ZDZ90 vysype, jako že se vysypala již spoustě lidí, co ji drbali na doraz, je celkem jistý. Nejspíš to asi skončí jiným motorem...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s ZDZ90
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2022 19:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2022
Příspěvky: 22
koleno od vyfuku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém s ZDZ90
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2022 9:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To bych nespravil za 5 minut. :) Odešlej jeden Eneloop v čtyřčlánku napájení zápalka. Sice měl napětí ale při větších otáčkách, když je větší odběr to už proudově nedal a zápalko škrtlo každou druhou či třetí mebo kolikátou otáčku. Proto ten rachot, samozápaly a ztráta tahu. Ta baterka je asi 6 let stará, je to první Eneloop, co mě kdy odešel. Zajímavý ovšem je, že u Roto 35 mě taky před pár lety odešla baterka zápalka, čtyřčlánek NiCd Cadnica a tam se to projevovalo zcela jinak, volnoběh šel ale motor odmítal jít do otáček. Nestřílel, nerachotil. Asi jiná konstrukce elektroniky zapalování.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz