Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhrada motoru 1.5cm3 elektromotorem
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 15:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Dobrý den,
chci dát možnost dětem zkusit si udělat jednoduchý upoutaný model. Vybral jsem si Pionýra z časopisu ABC od Jaroslava Fary (k vidění je zde https://mek1.rajce.idnes.cz/Stavba_upoutaneho_modelu_Pionyr_z_casopipsu_ABC ). Potřeboval bych ale nahradit spalovací motor elektromotorem.

Můžete mi, prosím, poradit vhodný typ motoru včetně vrtule a počtu článků baterie?

Ještě otázka k ovládacím lankům. Lze použít nerezová lanka 2902 (průměr 0,5mm, konstrukce 1x19) od MP JET .

Předem děkuji za radu


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 16:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Predpokladam ze sa tu rychle najde niekto s chodivym setupom, ale chcel bu som nieco skorej k modelu, na oko to vyzera dost nelietavo, odporucal by som zvecsit plochu (hlavne hlbku kridla) a hlavne ZVECSIT vahadlo, posunut vyvod laniek trochu vzad.

Lanka 0,5 su strasne hrube, tomu staci 0,3 a vaha je uplne niekde mimo.

Yo a na prve kroky sa ukazalo ako dobra vec zacat s polystyrenovym GB co sa pouziva v hale, poleti to dobre aj vonku za bezvetria a hlavne neznechuti to "nelietavostou" ako tieto modely z minuleho 1000 rocia.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 17:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jen jeden dotaz. Proč je to postavené obráceně? Běžně se létá proti směru hodinových ručiček a plánek tak je i nekreslený. Má to nějaký zvláštní důvod?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 17:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.12.2016
Příspěvky: 300
Bydliště: Liberec
Také jsem si všiml, že model je opačný. Já jsem odkaz použil na stažení plánku, původní se mi již nedochoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 18:29 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
v podstatě by měl postačit výkonově tento motor https://emotors.cz/elektromotory/6585-l ... unner.html nebo váhově podobný .
odpovídající vrtule a regulátor - příkony a vrtule (orientační) jsou v tabulce motoru .

Jak bude řešeno vypnutí motoru ? Jaká bude požadovaná doba letu ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 18:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
chcel by som len poznamenat ze som nekomentoval vyber motora a pohonu preto ze to nemam vyskusane ... takze odporucal by som pockat na niekoho kto ma taku vec vyskusanu a vie o com hovori, nie je to celkom trivialna zalezitost

co sa tyka smeru letu, tak opacne lietajuce modely robili casto lavaci, nie je v tom problem a lahko sa to urobi, proste vsetko zrkadlovo, ale neodporucam to


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 20:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.9.2015
Příspěvky: 991
Mam iba jednu otazku, kto moze byt dnes uspokojeny s uputanym modelom ked elektronika je za facku a vysledok je uplne inde? Preco? Naco?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 20:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
sky59 píše:
Mam iba jednu otazku, kto moze byt dnes uspokojeny s uputanym modelom ked elektronika je za facku a vysledok je uplne inde? Preco? Naco?


Protože ho to třeba baví a na víc nemá místo...

P.S. Igora se na to raději ani neptej. Aby Tě nezasypal svou sbírkou medailí z prestižních soutěží upoutanců...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 20:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nějak tvojí otázce nerozumím. Proč by to někoho nemohlo bavit? Přesně jak už napsal zdzd, a taky proto, že k tomu nepotřebuješ žádnou RC-soupravu. Pořád je to oblíbená kategorie a pořád ji létá i spousta mladých dětí i dospělých a adrenalínu můžeš mít taky spoustu. Navíc se s tím dá létat prakticky na každém hřišti, nebo plácku. Špičkové modely už dnes taky létají spíš na elektropohon. Vyprávět by moh i veka1, a kdbch byl ještě schopný, tak bych si i já ještě rád zaletěl s upoutancem. Ve 13 letech to byl můj první model.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
mrkni na tabulky u motoru axi

upoutanci jsou super a takovy kombat toje narez.Nebo rodeo
ane vše moderni hitech je fajn když mrkneš nato ero tři desky a lítato tak jako vrčí motor s karbcem prostě jednoduché a krasné


Naposledy upravil SKAY dne sob 04.08.2018 21:01, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 20:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Lark píše:
a adrenalínu můžeš mít taky spoustu.


Taky bych ho rád viděl jak zaletí přesnou akrobatickou sestavu s RC v průměrné výšce asi tak pěti metrů...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.08.2018 22:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
sky59 píše:
Mam iba jednu otazku, kto moze byt dnes uspokojeny s uputanym modelom ked elektronika je za facku a vysledok je uplne inde? Preco? Naco?


Pravda pravda ... pilotaz uputaneho modelu je absolutna nuda a prezitok . To da prakticky kazdy, lavou zadnou s prstom pravej prednej, strcenym v nose. :lol:

Nechapem , koho by to mohlo dneska bavit ... napr, kukni na toho typka v kruhu ,ako sa 5min nudi a len caka, kedy to lietalo konecne pristane, aby si mohol dat colu :

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Jeden drobny rozdiel tu vsak je, a to priama, fyzicka zpetna vazba od modelu.... toto ten, co kyva packami zo strany na stranu nikdy nemoze zazit , bo to kyvanie packami je nieco podobne , ako sex cez chytry telefon. Da sa na to divat , ale jeden nic neciti. A vo, vo tom to je. :D

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 5:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dudaj píše:

Jak bude řešeno vypnutí motoru ? Jaká bude požadovaná doba letu ?

To je uz mnohonasobne a myslim i elegantne nejakou dobu vyreseno, napriklad takhle.
Jsou i jine, sofistikovanejsi casovace, treba od mistra sveta F2B, ale ten v odkazu je take dobre fungujici, v mnoha desitkach kusu pouzivany a cenove dostupny.
Jarda by poradil i se setupem pohonu, mozna neco jako Ringmaster, Igore, co myslis?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 5:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jyrry píše:
To je uz mnohonasobne a myslim i elegantne nejakou dobu


Jasně, ale já se ptal tazatele .
Možnosti jsou různé a já bych plyn spíš ovládal rádiem s pomocníkem. Pro zručnějšího by nebyl asi problém zabudovat vysílač do rukojeti .

http://www.eshop-rychle.cz/rcservis/esh ... x-Spektrum


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.08.2018 6:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
dudaj píše:
Jasně, ale já se ptal tazatele .

Tak to se moc omlouvam. Mam to smazat?
:roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz