Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 31.03.2021 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ono všechno má svá pro a proti. Ano, výkony motoru se znatelně zvedly. Elektronika je výrazně menší a lehčí. Ale třeba budu polemizovat s odporem vůči zvyšování počtu serv. Když bylo na křidélka jedno centrální servo, bylo nutné nějakým způsobem vyřešit rozvedení síly od serva, to znamenalo většinou různé pákové mechanizmy, torzní náhony apod. Konkrétně u pákových mechanizmů může nastává problém s vůlemi (kterým se člověk nikdy zcela nevyhne). Vůle se sčítají, takže na konci, když se to "povede", to může také pěkně plandat. Co se motorů týče, psal jsem, že jsem příznivcem realistického letu a model typu Piper nemusí létat rychle, jako stíhačka, nemusí umět viset na vrtuli apod. to neuměl ani originál. Ovšem mám zase zkušenost, že jsem šel do středu doporučeného objemu motoru, nikoli na horní hranic. Model létá, celkem dobře realisticky, ale třeba ho nezvednu z trávy, jen z asfaltu. Takže starty musím provádět hodem z ruky. Kolega tady mimo jiné uváděl úmysl udělat přípravu na plováky. Takový model potřebuje také o trochu víc výkonu, než čistě suchozemský eroplán. Plováky jsou jednak hmotnost navíc, jednak odpor navíc, a nejen odpor vzduchu, ale hlavně vody při pojíždění a startu, nebudeme si zde vysvětlovat rozdíly obou médií. Proto si myslím, že model třeba s motorem o objemu kolem 3,0 ccm asi poletí, ale nemusí to být žádný zázrak, třeba jen vyhlídkové lety. Hmotnost tohoto konkrétního modelu kolem 2500 g asi nebude vinou stavitelů, když všem vyšla přibližně stejně. Proto se domnívám, že dostat se na 2000 g nebude asi moc reálné, ale třeba se mýlím. Použije lehčí potah, lehčí serva, třeba lehčí motor (ale tam je riziko potřeby dovažovat a to je mrtvá váha, takže jestli nebude lepší jí nahradit něčím užitečným třeba nějakým tím wattem výkonu navíc). Kolik se dá ušetřit na lehčím potahu? A kolik na lehčí elektronice? 100 - 150g? Víc asi ne, a možná ani to ne. Úspora (teoreticky) 4 - 6 %, to se nejspíš nijak výrazně na letových vlastnostech neprojeví. S malinko silnějším motorem bude létat na půl plynu, s malým (slabým) motorem možná pořád na plný. Já jen napsal svůj názor a pár zkušeností s tímto modelem, který také vlastním.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.04.2021 23:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.12.2020
Příspěvky: 57
Bydliště: Burr Ridge IL USA
Prisel mi motor. Bude to perfektni. Nevim gdy naposled byli tyto motory virabene ale tento je fungl novi.


Přílohy:
IMG_5792.JPG
IMG_5792.JPG
[ 74.07 KiB | Zobrazeno 5298 krát ]

IMG_5793.JPG
IMG_5793.JPG
[ 79.58 KiB | Zobrazeno 5298 krát ]

IMG_5794.JPG
IMG_5794.JPG
[ 72.66 KiB | Zobrazeno 5298 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.04.2021 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Magnum (ASP, SC, P.H. a možná ještě nějaká značka) FS 30 má výkon 0,40kW, OS Max 25 LA (kluzná ložiska)má 0,45 kW, OS Max 25 FX (kuličková ložiska) má 0,65kW, tedy o polovinu víc, než tvůj motor.
Můj názor, ten motor bude slabý - https://sigmfg.com/products/sig-piper-j-3-cub-kit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.04.2021 16:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.12.2020
Příspěvky: 57
Bydliště: Burr Ridge IL USA
Vikony tech motoru sou merene pri dost visokych obratkach. Podivej na jake obratky kazdy ten motor ma nadany vikon. Ja nigdy nebeham motor na makete pres 9800. Tak ze beham vrtule abich dostal takove max obrtky. Pro moje uceli bude dostacujici. Kor gdiz jiny znamy to letaji na OS FS26 a dokonce no plovakach. Ale sem si vedom ze to vazne leta jako Piper J-3 a neni to akrobaticke. Presne tak jak ja to chci. Priblizne tak jak to letalo na ten oryginalni Fox-19


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.04.2021 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Létat to asi bude, neříkám, že to vůbec nepoletí, ale jsou momenty, kdy je třeba toho výkonu malinko přidat, no a kde nic není, ani smrt nebere. Jak jsem už psal, mám model (není to ze stavebnice), kde je sice motor v rozmezí stanoveném konstruktérem (asi uprostřed) a je podmotorovaný, létá, ale třeba z trávy ho nezvednu. Souhlasím, že motory 6,5 ccm (.40cui) 2T už budou moc velké, nejen výkonově, ale i rozměrově. Ale .25 cui 2T (viz ty OS Maxy, ale i ASP, resp. další vyráběné pod jinými značkami) tam kluci, co to stavěli tady, dávali dost často a byli s letovým projevem spokojení.
Budu na to zvědavý a budu rád, pokud se podělíš o postřehy ze stavby a pak z létání.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 02.04.2021 20:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.12.2020
Příspěvky: 57
Bydliště: Burr Ridge IL USA
Estly to nebude letat tak jak chci tak mam bud MVVS 25 a nebo Super Tigre 29 ktery mohu pouzit. Aspon se bebudu muset moc hadat s teziskem. Mam zato ze budu i mit K&B 21 Detonaka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.04.2021 14:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.12.2020
Příspěvky: 57
Bydliště: Burr Ridge IL USA
Muze mi negdo pomoct selektce spravnych barev pro SNB letada? Spravana Seda a Cervena? Na nekterech uvodu je taky oznacena ze je to jenom stribrna a vubec zadna seda. Ja vazne pochybuji ze byli uzivane oba vatery na stejnem stroji.


Přílohy:
7286_2_KOV72041_4.jpg
7286_2_KOV72041_4.jpg
[ 74.81 KiB | Zobrazeno 5015 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2021 6:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
Asi Ti to moc nepomůže:
https://www.scalemates.com/cs/kits/hr-m ... 50--945673
https://www.hobbyshop.cz/shop/cs/1-72-o ... decal.html
Diskuse na dané téma: https://ipmsnymburk.com/forum/viewtema. ... show_html=


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2021 17:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.12.2020
Příspěvky: 57
Bydliště: Burr Ridge IL USA
Ano to sem vsecno studoval. Taky si mislim ze to bila jenom stribrna a ne seda.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 5:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.12.2020
Příspěvky: 57
Bydliště: Burr Ridge IL USA
Protoze sem si mislel ze asi to bude stribrne tak sem pri posledni obednavce koupil 4m stribrne latky na potazeni. Nakoupil sem nekoliv barev. kusi sou 1.5m siroke a da se koupit jaka koliv delka az do 100m.


Přílohy:
IMG_5881.JPG
IMG_5881.JPG
[ 78.15 KiB | Zobrazeno 4890 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz