Switch to full style
Vše co je maketou, polomaketou ale i nějakou 1/4maketou skutečného stroje.
Odeslat odpověď

Historik potažený Ceconite

ned 05.07.2020 15:29

Kámoš staví nějakou 2,5 m americkou AMA, volnou, motorovou potvoru z roku 1937. U mě se vzhlídnul v Ceconite a položil dotaz, jak potahování vyklenutýho profilu Ceconitem. Jde mu o to, aby se to při lakováním a vypínáním nitrolakama neurvalo když se nejdřív Ceconite přilepí na šprdličky lepícím lakem. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?
Díky

Re: Historik potažený Ceconite

ned 05.07.2020 15:57

Přímou zkušenost sice s tímhle materiálem nemám, ale obecně, proč nepřilepit potah na klenutou část jiným lepidlem. Vypínací lak by pak neměl narušovat podklad a nemusí hrozit odtržení.

Re: Historik potažený Ceconite

ned 05.07.2020 19:16

Lepit něčím jiným... Jenže čím? Chce to nechat ve struktuře plátna a pak "namořit" na žlutohnědou. Obávám se, že pokud použiješ na přilepení jiný lepidlo než aceton na prolakovanou kostru, tak to bude vždycky na těch zespoda klenutých žebrech vidět.
Napadlo mě natřít žebra Balsalocem a zkusit Ceconite přižehlit. Pak by žádný "mapy" od lepidla kolem žeber nebyly. Bude to chtít vyladit teplotu žehličky do stavu, kdy se ještě Ceconite nevypíná ale Balsaloc už lepí. Jestli ovšem takový stav vůbec existuje. Další neznámá je, zda lakování nitrolakama nerozleptá Balsaloc, ten povolí a pak se potah tahem nitra urve.
18.7. je kousek od nás na letišti Malá Strana (Chotěšice) slezina KHMM a tak se tam zajedem kouknout na rozumy.

Re: Historik potažený Ceconite

ned 05.07.2020 19:31

Jedině přišít. Jde to rychle.
Dlouhodobě se to bude trhat.

Re: Historik potažený Ceconite

ned 05.07.2020 20:11

přilakoval jsem to lepícím lakem, při vypínání horkovzduškou opatrně, aby se to neutrhlo a drží to. Klenutý profil u 3m Šohaje.

Re: Historik potažený Ceconite

pon 06.07.2020 7:57

Celeron píše:... Další neznámá je, zda lakování nitrolakama nerozleptá Balsaloc, ten povolí a pak se potah tahem nitra urve...

Sice to nebyl Ceconit a nebylo to na klenutý profil (profil byl s rovnou spodní stranou, něco jako Clar Y), ale přižehloval jsem na Balsaloc Vlies a pak lakoval nitrolakem. Balsalocu se absolutně nic nestalo, drží jak Lutheránská víra, takže z toho bych stran neměl.

Re: Historik potažený Ceconite

pon 06.07.2020 10:27

jirinovo píše:přilakoval jsem to lepícím lakem, při vypínání horkovzduškou opatrně, aby se to neutrhlo a drží to. Klenutý profil u 3m Šohaje.

A co při lakování vypínacím či zaponovým lakem, nezměkne ten spoj potahu se žebry a nepovolí?
A propo, já horkovzdušku na Vlies a Ceconite nepoužívám, vše dělám žehličkou jako tadlenc baba. Horkovzdušku nepoužívám, neosvědčila se, ta moje má asi dost blbou regulaci teploty.

Re: Historik potažený Ceconite

pon 06.07.2020 11:38

nepamatuju si že by byl nějaký problém, jenom s tou pistolí, protože ceconite hodně táhne právě tím teplem, ale zase se s tím parádně dělá, vyhladí každý fald, ale opatrně, klidně z dálky, dá se to kontrolovat v pohodě

Re: Historik potažený Ceconite

pon 06.07.2020 13:26

Neries to, lepiaci lak staci.

Re: Historik potažený Ceconite

pon 06.07.2020 16:12

Na Tiger Mothovi mám taky klenutý profil. Stačí lepící lak tak, aby se plocha hodně leskla, event ho můžeš trochu doplnit Kanagomem. Přilepit prolakováním čirým acetonem. Vypínám žehličkou a poté 3x vypínací lak i na klenutých profilech.

Re: Historik potažený Ceconite

úte 07.07.2020 10:50

Celeron píše:18.7. je kousek od nás na letišti Malá Strana (Chotěšice) slezina KHMM a tak se tam zajedem kouknout na rozumy.


Buďte vítání, kdož zavítají byť jen na čumendu a pokec.
http://www.khmm.cz/2020/07/06/chotesice ... sice-2020/
A kdyby - bud TAM, rád vás potkám a pozdravím :wink: Bayeux

PS: při hodně klenutých profilech a vliesu taky používám lepící lak, případně "lepigon" (lepící lak s příměsí kanagomu), natřít kostru - a pak přes potah narušit ředidlem a přihlazovat prstem, čím se dá a jak jen se dá.
Balsalock mi při vypínání "lupnul a potah od žebra odskočil", důkazem je mi pak na modelu dokonce vteřiňákem "přistehovaný" potah dírkami přes, což hezké moc není, ale byla to zkušenost k nezaplacení...

Re: Historik potažený Ceconite

úte 07.07.2020 17:42

Bayeux píše:Buďte vítání, kdož zavítají byť jen na čumendu a pokec.
http://www.khmm.cz/2020/07/06/chotesice ... sice-2020/
A kdyby - bud TAM, rád vás potkám a pozdravím :wink: Bayeux

Jo, Saša mě pozval když byl u nás v sobotu na letišti.
A propo, říkal, že přijet od Chotěšic, nově instalovaná jézéďácká závora bude odemčená. Od Kněžic a Dubečna to nejde, je
tam po deštích rybník. :roll:
Odeslat odpověď