Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2020 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Ahoj ,

chcel som sa opytat ci neviete o nejakych knihach kde by boli monografie lietadiel , hlavne obdobia cez a okolo druhej svetovej vojny.
Prehladal som tu forum ale napr. v "Podklady pro maketáře - odkazy" je vacsina odkazov nefunkcnych a inde je len nieco na jednotlive modely lietadiel - nic pokope.


Ide mi o Podorys , Bokorys a Predny pohlad - najlesie kreslene.
Bude to na tvorbu tienovych polomakiet (skor 1/4 makiet) s plochym trupom.

A nejde mi o fotky ani podklady pre makety , nemusi to byt detailne, netreba prierezy tru pu , kridel a pod.

Roznych fotiek je na internete ci v roznych knizkach milion , ale zo zlych pohladov a tazko by sa z toho nieco vydolovalo.
Obcas narazim na nieco lepsie ale len na nejake konkretne lietadlo , nikde nic take kde by ich bol velky pocet pokope.

Hladam nieco taketo (toto je z knihy co mam doma - Cesta do oblakov -Balej+Svitak ale je to z ineho obdobia ) :

7012 ---- 7011

A prosim ak viete , tak knizku co sa da teraz kupit , najlepsie v Cestine co Slovencine.

Dakujem pekne vsetkym ktori pomozu ;-)

Edit: Mohlo by to byt aj v elektornickej podobe , ak mate niekto scan knizky "Němeček, Václav: Vojenská letadla. Díl 3, Letadla druhé světové války, 1977" alebo nieco podobne tak by to potesilo ;-)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Naposledy upravil Miro_V dne úte 18.08.2020 11:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 17.08.2020 19:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Nový Jičín
Zkus google.

Když zadáš typ letadla, k tomu napíšeš "top down view" a přepneš se na obrázky, je dost pravděpodobné, že narazíš na něco použitelného.

Příklad pro sptifire:
https://www.google.com/search?q=spitfire+top+down+view&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjuis6T76LrAhWSDuwKHR5tAn0Q_AUoAXoECA0QAw&biw=1920&bih=966

A jeden z výsledků - po zvětšení by to mohlo jako podklad sloužit celkem v pohodě:
http://www.fiddlersgreen.net/aircraft/Supermarine-Spitfire/IMAGES/3-View-Spitfire.jpg

_________________
Hups...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.08.2020 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Islo mi skor o nieco ucelene , kde su desiatky ci stovky strojov pokope , a idealne s farebnymi obrazkami.
Nieco v style co som postol.

Google som skusal ;-) ale dik ;-)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2020 17:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Většinou je ucelený přehled v tomto množství v různých "Encyklopediích letadel". Ale pak jsou to jen malé náhledy, tzv. "mušky".
Pak je teprve vhodné hledat konkrétní typ, výrobce, stát, válčiště....
Za ty roky mám třeba slušnou databázi letadel, ale pokud bys chtěl přehled "stovek letadel" v použitelné velikosti, pak by to byl balík.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2020 17:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Pokud to chceš třeba pro stíňáky na kondenzátory či vystřelováky a pod. pak to chce googlit. Často jsou barevné třípohledy a ty použít jdou.
Když pak otevřeš třeba "Pinterest", pak ti naskakují další a další podobné obrázky. Ale to i v Google.
Jestli je ale problém v kliknutí na "uložit obrázek jako"....
:-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2020 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Ahoj , cakal som kedy sa zas ozve niekto s odpovedou o googleni :) To dokaze napisat aj 7rocne dieta a potom vypada strasne mudro :)
A skoro vzdy to pise clovek ktory nechce pomoct - len rad pise stovky prispevkov.
Na forach sa ludia vacsinou pytaju preto aby nemuseli hodiny googlit a prehrabovat sa v stovkach zbytocnych a neuzitocnych informacii.
Preto som sem pisal aj ja a hned v prvom prispevku som pisal ze mam zaujem o nazvy knih - nie o googlenie. Vygooglenim knihy nezistis jej graficku podobu. Len par slov popisu...

Ale k teme : Zatial najlepsie co som nasiel su:
- Encyklopedie sovětských stíhacích letadel, 1939-1951 od Leonarda Herberta
- Stihaci a Bombardovaci Letadla USA od Jaroslava Schmida
- Britské Palubní Letectvo, 1939–1945 od Miloše Navrátila
- Encyklopedie stihacich letounu William Green , Gordon Swanborough

- "Scale Aircraft Drawings Volume 2 WW 2" - v anglictine

Snad to pomoze niekomu dalsiemu a usetri mu to par hodin zivota ktory by stravil googlenim :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2020 14:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Tak od konce....
Stovky obrázků v jedné encyklopedii v těch zmíněných nenajdeš. A ještě barevných.
A ty chceš dokonce monografie!!!
:-(
Že někdo píše kvůli stovkám příspěvků nebude můj případ. Jsem tady letos možná podruhé.
Že něco může napsat i sedmileté dítě.. . To je asi poděkování za snahu upřesnit co vlastně chceš?
Že se ti nechce hodiny hledat na googlu těch požadovaných pár set předloh?
Panebože!
Kdysi jsem hledával hodiny jednu fotku, listoval v ročnících Modeláře a L+K, chodil hledat do knihovny... většinou marně.

Vždyť jsem ti psal - na Pinterestu to vyskakuje samo, jen klikáš a ukládáš, vybíráš to co sám chceš.. ..
Kdo jiný má vědět co se ti líbí?
Vždyť ani neuvádíš, co přesněji hledáš. WWII je široký pojem a požadavky na kvalitu....?
Chceš si jen udělat přehled nebo chceš stavět alespoň jak píšeš čtvrt maketu, ale trošku odpovídající? Všech desítek nebo stovek?

Já sedím hodiny, abych našel něco slušného na JEDEN typ. A díky bohu za vyhledávače!
;-)

Neboj. Už nechám na druhých, aby ti poradili. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2020 14:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
A přece...
Tu knížku, co jsi uváděl mám taky. Takže vím, co hledáš.
Takovou pro jiná období než je tato bych taky rád měl. Ale pokud vím, tak není. Tedy desítky až stovky monografií v jedné knize.
Vždy je maximálně pár typů. Nebo soubor jen výkresů.
Například BestOfWylam Book (vím o čtyřech dilech). Mix více období, jen výkresy.
Nebo Aircraft Archive- mám WWII.
Dále Scale Models Warplane speciál.
Nebo Scale Aircraft Drawings. Mám WWI.
WW2 Scale Drawings Koopman...
Občas je to i podle výrobce.
Mám knížku o Fairchildech, o I.Sikorském... A to pak pokrývá spíš celou dobu konkrétní firmy nebo konstruktéra.

A to už bádám léta...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz