Switch to full style
Vše co je maketou, polomaketou ale i nějakou 1/4maketou skutečného stroje.
Odeslat odpověď

Re: Příďový zatahovací podvozek

čtv 20.08.2015 21:38

Pro otevření podvozku na těch - řekněme 100° - co takhle zkusit upravit kamen, aby byl vyšší a trochu ubrousit zámek kulisy pro zavřenou pozici, aby se tam vešel. Při otevírání by vyšší kamen mohl kulisu vyklopit více dopředu. Pak by se měl asi posunout i koncák, nebo trochu upilovat vypínací ploška kamene. Nikdo to zatím neřešil?

Re: Příďový zatahovací podvozek

čtv 20.08.2015 22:07

pro hates:

a co třeba tohle?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rbird.html

Re: Příďový zatahovací podvozek

čtv 20.08.2015 22:30

To je pekny, ale to letadlo by asi vzdy pristalo na bricho. Potrebyju neco na letadlo okolo 5kg. Dale jsem silne limitovan hloubkou kridla. Tam vice jak 29mm nedam a to budu potah za telem podvozku vyztuzovat, abych jej pri pristani a zapruzeni neprorazil. Bute to, totiz uplne na hrane.

Re: Příďový zatahovací podvozek

čtv 20.08.2015 23:03

Ti výrobci deklarují 3 kg noha a nebo 3 kg letadlo? U samostatně prodávaný nohy počítat letadlo, když se neví jestli budou 2 nebo 3? Taky jsem se před časem rozhodoval a zatím "radši" nic nekoupil... Výběr 3, 7, 15 kg letadlo taky nic moc.
Jirka

Re: Příďový zatahovací podvozek

pát 21.08.2015 4:33

Co jsem vypozoroval, počítají hmotnost éra - na tom posledním odkazu je tam i psáno AUW.
Co se týká uspořádání 2 nebo 3 nohy - u tříkoláku se vždy podaří přistání na 3 nohy? Mám za to že ne a proto myslím že je nutné počítat s nosností v tomto smyslu.

Re: Příďový zatahovací podvozek

pát 21.08.2015 12:36

Zdravím. Na HK malí elektrické podvozky na různé váhy i úhly vyklopení (85-115°). A za rozumné ceny.A fungují -vyzkoušeno.

Re: Příďový zatahovací podvozek

pát 21.08.2015 22:55

jyrry píše: u tříkoláku se vždy podaří přistání na 3 nohy?

Máš pravdu! Já když přistávám s dvoukolákem Funtánou 2600, tak vždycky dosedám na jeden bod, tedy záťový kolo a potom teprv na obě přední. :)
Podle toho taky ta ostruha vypadá, 5 mm dural a furt se mi ohejbá...
Jirka

Re: Příďový zatahovací podvozek

sob 22.08.2015 3:58

Zrovna včera jsem si při létání s F7F (10,5kg) na tohle vzpomněl. Vyžužlávám přistání a vždy se dotknou jako první kola v gondolách a až pak se to položí na všechny 3.
Ono to není jen o hmotnosti éra ale také o ploše; asfalt je OK ale některé létací plochy (nemohu napsat letiště) jsou poněkud.... podvozkodrtící :roll: Drny a myší díry - to jsou nějvětší nepřátelé podvozků, to pak dostanou na pr.el :mrgreen: Mám pár zážitkových akcí v tomto směru za sebou...

Re: Příďový zatahovací podvozek

sob 22.08.2015 18:58

To JB:
asi jsem se tam díval špatně :roll: , mohl bych prosím dostat odkaz na ten podvozek 115°, pro váhu 2 kg?
Děkuji

Re: Příďový zatahovací podvozek

pon 24.08.2015 8:10

Moc se omlouvám.Takový výběr tam zase nemají.Ty různé úhly jsou až u podvozků 8kg a výš.A těch 115°už tam také nevidím.Před dvěma lety jsem sháněl pro Aero 45 (vysouvá před osu).Mám 110°.Ale teď tam vidím max.100°.

Re: Příďový zatahovací podvozek

úte 15.09.2015 19:26

tak mi přišly z HK náhradní zatahováky na Durafly P-40 se 100° otevření. Viz link:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rhawk.html

V porovnání se standardními 90° zatahováky:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2pcs_.html

lze říct následující: plastové tělo, koncové spínače i kámen jsou naprosto identické, jdou na sebe krásně nasadit. Jedinný rozíl je v tvaru kulisy. U 100° jsou zobáčky ostřejší a je tu také podbroušení kulisy, aby to šlo otevřít více.
Přílohy
P1080548.JPG
P1080550.JPG
Naposledy upravil petrzbrna dne stř 16.09.2015 6:38, celkově upraveno 1

Re: Příďový zatahovací podvozek

úte 15.09.2015 21:04

Mohl by jsi tu změny kulisy a kamenů vyfotit ve větším rozlišení,mám několik podvozku volných a zkusil bych úpravy. A ty fota někam upnout,aby změny byly co nejvíce vidět. Děkuji

Re: Příďový zatahovací podvozek

stř 16.09.2015 6:41

Už to jsem to sešrouboval a víckrát to otvírat nebudu, abych nezničil závity. Proto jsem upravil fotky, kde jsou znázorněny rozdíly.
Odeslat odpověď