Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 6:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Máš zapalování pro ROTO a motor od pana Vymazala, který je původním stvořitelem motorů ROTO. S opatrným optimismem bych očekával, že si to bude rozumět.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 12:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 63
Tak informaci jsem již získal....takže pro všechny co by to v budoucnu řešili tak "Aby zapalování fungovalo správně musíte Hallovu sondu nastavit tak, aby zapalování dávalo jiskru 36-38° před horní úvratí" info přímo od výrobce. Původní zapalování bylo nastaveno tak , že hallova sonda byla cca 6° před horní úvratí (zapalování dávalo jiskru) ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 12:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 63
JardaRůžička píše:
Máš zapalování pro ROTO a motor od pana Vymazala, který je původním stvořitelem motorů ROTO. S opatrným optimismem bych očekával, že si to bude rozumět.



Máš pravdu....uvažoval jsem úplně stejně...proto jsem se obrátil na pana Citu s tím že to "jen" prohodím a použiji stávající hallovu sondu , ale vyvedl mě z omylu....ta sonda by snad použít ještě šla , ale umístěná musí být jinde....jak jsem již psal , těch 36-38 stupňů před horní úvratí to má hodit jiskru.......dost dobře nechápu jak a čím to tu směs při startu zapálí když to bude házet tak brzy......no nechám se překvapit....kdyžtak pokus omyl a to by v tom byl čert abych to nerozchodil.....mám na to 3 dny....pak jedu na Ranou a do té doby to musí chodit jak hodiny 8) :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 12:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
To číslo mě překvapuje. Poreferuj pak, jak se to skutečně chová. Skoro bych se to bál takhle protočit, aby mi to nenafackovalo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 13:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 63
...přesně z toho mám strach....chápu že to je mikroprocesorové zapalování a má to nějaký svůj "mozek" , který posléze vyhodnotí kdy to má pálit , ale jak říkáš , to první protočení se zaplým zapalováním a benzínem v karburátoru mi taky moc dobře nedělá :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 20:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Mám zdz zapalování a motor běží bez problému. Sonda je ve stejném místě, jak ta původní.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2015 13:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.10.2005
Příspěvky: 231
Bydliště: Kostelec u Jihlavy
streetfighter píše:
Zdravím všechny nadšence co v dnešní nesčetné nabídce ARF letadel nejsou líní vzít do ruky kus dřeva a něco si postaví. Doposud jsem díky nedostatku času taky sem tam využil pohodlného nákupu letadla , ale abych k tomuto stylu modelaření nesklouznul úplně , tak jsem se rozhodl , že si postavím něco co bude celé "moje" ...takže od nakreslení plánu až po hotový model.....takto jsem se rozhodl před 3mi lety....a až teď si můžu říct , že jsem to alespoň z poloviny zvládnul. Z poloviny proto , že to ještě neletělo :-)
Takže abych tu jen "neprudil" dotazy tak se taky trochu pochlubím tím co během těch pár let vznikalo a jak to k dnešnímu dni dopadlo...
Nakonec bych chtěl konečně položit onen již zmíněný dotaz týkající se plošného zatížení....
Tak se mrkněte na to co jsem vytvořil....nešetřete kritikou....každou konstruknivní kritiku s vděkem přijmu ;-)



Prosím Vás bylo by možné od Vás odkoupit plánek na Piper J-3 cub


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2015 15:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Tu si stiahni, ja som to niekedy naskenoval, povodna verzia je 1, 42m ale ja som to urobil aj 2,4 m na 30 ccm benzin , lietaju dobre obidve velkosti , je to akrobat, ma to trochu iny profil ak chces klasiku, zvacsi si kridla. Je to od sigu zo stavebnice

http://m.uloz.to/xLW6dNA/piper-clip-wing-1-42-pdf


Ak to chces robit , od siga si stiahni navod na stavbu


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz