Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 14:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 779
Bydliště: nerad
Podepisuji se pod to, co napsal rodzr snažím se to dělat přesně jako on a zatím jsem nic lepšího nenašel :wink:
jen místo LBA 26 používám stříkací tmel na auta. Přijde mi, že se s ním líp pracuje a rozdíl v hmotnosti jsem nepozoroval.
Jo, a nadhozené rčení, že kilo nitrolaku a kilo epoxydu je pořád kilo..... :wink: zkuste to v praxi a dejte vědět

_________________
http://jakovlev.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
Podepisuji se pod to, co napsal rodzr a hoblík dělám to tak 15-20let, tedy pokud to nedělám jinak :lol: myslím tím třeba plachty přímo na sklo, nebo do forem. Jen jsem si jistý, že plnič na auta je o hodně těžší. (stačí zvážit vybroušené vzorky.) Co se týká folie používám jen Profikover na místa, kde je skutečný eroplán potažený plátnem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.04.2015 15:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
tak co dál? Prosím ve stručnosti napsat. Moc jsem se v tom nevyznal ve vašich odborných příspěvcích.



Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 7:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
misamltr píše:
Ahoj,
tak co dál? Prosím ve stručnosti napsat. Moc jsem se v tom nevyznal ve vašich odborných příspěvcích.



Michal


...tak nic, tak slez...
Omlouvám se, ale nedalo mi to...
Co takhle tedy zkusit kolegy z okolí? Třeba "zami" by poradil excelentně, protože jeho návody s rozkoší hltámi nejenom já, třebaže dělám trochu jiná letadla...
..jinak zkoušet a učit se, tak jsme začínali všichni (ale to ještě nebyl internet :lol: )

...a co Tante Ju Vašku, jseš nějak potichu, to už bude zálet?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 17:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
zami má moc práce, ale ještě jsem ho tím neotravoval. Budu mu muset zavolat. Nejlepší by bylo kdyby to udělal on. :D



Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 18:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 71
Bydliště: Střítež, TŘEBÍČ
Ale na tom Tvém odkazu :) prosicuje tkaninu lakem...... :evil: Si myslím zbytečně těžké a lak tkaninu moc nezpevní...Můj názor-Jinak pěkná stavba


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 18:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 71
Bydliště: Střítež, TŘEBÍČ
A taky je vše o tmelu :twisted: Zásadně nekpuji Bodynu,je to betonovej hnus....... :twisted: Borec co dělá auta mi vždy dá kyt alá luxus...Jsem teď na montáži,neporadím výrobce,ale sype se hned za šmirglem...V pátek pošlu... :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 18:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
BF-109 píše:
A taky je vše o tmelu :twisted: Zásadně nekpuji Bodynu,je to betonovej hnus....... :twisted: Borec co dělá auta mi vždy dá kyt alá luxus...Jsem teď na montáži,neporadím výrobce,ale sype se hned za šmirglem...V pátek pošlu... :mrgreen:

Tmel ale nema ziadnu pevnost. Treba sa snazit robit tak, aby som tmel vobec nemusel pouzit..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 18:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Ked tam clovek nakyda pol kila tmelu, tak fakt nemusi premyslat ako usetri vahu lakom :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 18:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
BF-109 píše:
Ale na tom Tvém odkazu :) prosicuje tkaninu lakem...... :evil: Si myslím zbytečně těžké a lak tkaninu moc nezpevní...Můj názor-Jinak pěkná stavba


.... myslim ze je uplne jedno kdo co a cim prosycuje. Myslim ze prvotni je mit jasno, co vlastne chci ,viz druha veta v mem prvnim prispevku:

Zatim nezodpovezenou otazkou je o jak velky model se jedna,jak tvrdou balsu mas (v jake gramazi) ,jak je momentalne povrchove upravena a proc tam tu srandovni hadru chces vlastne lepit.

....pak se muzu prijmout konkretni rozhodnuti k realizaci.

Konkretni provedeni se muze pripad od pripadu znacne odlisovat .U jednoho povede k plne spokojenosti, ale u jineho by totalne propadlo.

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 18:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
tak mi napište, jak to mám udělat. Nejsem žádný odborník a proto jsem napsal na rcm, abych se to dozvěděl. Sice jste něco napsali, ale pro ,,nezkušeného" modeláře v tomto odvětví jste napsali dlouhé romány pro profíky. Zavolám Zamimu a ten mě poradí a snad i olaminuje.
Kdyby tady Harry byl, tak bych se ho zeptal, proč tam tu srandovní hadru dával. Asi to je standardní postup. Myslím, že jsem psal, že to má 2400mm rozpětí. Opravovat křídlo se mě tak hrozně nechtělo, protože jsem myslel, že to bude stát za nic, ale když jsem to luxusně obrousil, tak jsem narazil na triviální problém, "jak křídlo dokončit??". Zami je záchrana.


Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 19:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 71
Bydliště: Střítež, TŘEBÍČ
misamltr píše:
Michal
Já osobně taky dělám plátnem 33g/m ,je to zažité....Ale asi Veka má konkrétně vše od ruky super rovné..bez kazů,prohlubní atd..Asi jiná dimenze... :D Mám štuku od Ziroliho,Mezky od různejch tvůrcú..atd,bez tmelu to snad asi nejde....Někdo obhajuje kit Onetime,ale u mě má mínus...Jinak jsem za Stříteže-----


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 19:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 71
Bydliště: Střítež, TŘEBÍČ
igorb píše:
Ked tam clovek nakyda pol kila tmelu, tak fakt nemusi premyslat ako usetri vahu lakom :mrgreen:

Si nedovedu představit,natužit púl kilo--- tmelu,stejně 499 gramu odbrousíš


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 14.04.2015 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2008
Příspěvky: 1032
Bydliště: Vysoké Mýto
Mám vyzkoušený obojí.Olaminování i papír.Ne,že by to papírem nešlo,ale olaminování je aspoň pro mě snažší a příjemnější práce.Zvlášť plátnem 48g,který dávám nejčastějc a který pak snese i lehký přebroušení.Pryskyřici roztírám tvrdým(ne ztvrdlým) štětcem.Váleček nepoužívám.Na to pak většinou stříknu právě ten někým zmiňovanej tvrdej Body plnič.Uznávám,že je těžkej.Ale přece toho nestříkám vrstvu..
Na fotce je křídlo potažený papírem+plnič Milesi.Za čerstva dobrý,ale po půl roce se to seschlo.Nemít to na letadle,který bylo v originále potažený překližkou,ale na "plecháči",asi bych byl naštvanej...
Jinak ať si každý potahuje čím chce,ne?


Přílohy:
Snímek 111.jpg
Snímek 111.jpg
[ 33.43 KiB | Zobrazeno 1442 krát ]


_________________
https://www.rcalbum.cz/hledat?q=martin+hynek
https://hynekmyto.rajce.idnes.cz/
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2015 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
...a co Tante Ju Vašku, jseš nějak potichu, to už bude zálet?[/quote]

No to mě povídej, normálně by zálet probíhal, jenže jsem si nechal do křídla a trupu vyfrézovat pžepážky z důvodu jenoduché opakovatelnosti a tak. jenže to trvá 2 měsíce a nic. Takže čekám na milostivost Frézaře. Příště si to udělám jako vždy poctivě lupenkou a budu mít klid. Bojím se, že mě spadl řemen.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz