Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přestavba Mustang P-51D od fy. CMPro
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak jsem se pomalu pustil do prestavby teto stihacky od CMP. Koupil jsem si ji kdysi jako uplne nezkuseny a byl to druhy model, ktery se mi libil po te co jsem roztriskal Pipera. Kup teto stavebnice byl totalni omyl. Nicmene po hodne letech vyseni pod stropem a nasledne umisteni na pudu jsem neodolal.

Nekolikrat jsem jej mel i nastartovany ale do vzduchu nesel. Motor nechodil jak mel. a vysunovaci podvozek byl problemovy. Recenze na tento model je take docela negativni. co se vlastnosti tyka (letajici cihla). Model nema ani klapky jelikoz je to ta mensi verze o rozpeti 1360mm.

Pri tom jak jsem na nem ladil motor tak doslova popraskala barva na laminatovem trupu. Deti mi pri stehovani protrhli potah na kridle a vnitrek byl taky tak vselijak zbastleny tak jsem se rozhodl ji ozivit.

Jako prvni jsem odstranil ocasni plochy, ktere byly prilepeny k trupu a jeste v pouzdre. Z toho duvodu jsem musel pouzit dremlika a plochy odrezat od trubky. S tim prisel na radu i potah ocasnich ploch abych mohl vyjmout pouzdro a dat nove s novou trubkou. Lehce to odnesli ty malinke zebra ale jelikoz tam prijde stejne pouzdro tak pujdou krasne zpravit. Nasledne spodni cast, kterou jsem odstranil znovu zatahnu a prebrousim.

Nicmene trup mel docela dost popraskanou barvu a mel jsem i napraskly kryt kabiny tak jsem se pustil do brouseni. To bude docela peklo. Obrousit prijde cela predni cast a vyspravim trup tam, kde jsem musel rezat kvuli motoru. Ale jsou to docela male vyrezane dirky, tak nebude problem.

Jakou dam jeste povrchovku nevim ale libila by se mi nejaka jednoducha. S tim prijde asi na radu obrouseni celeho trupu.

Nicmene mam dotaz k brouseni. Mam cely trup obrousit az na sklo a potom to striknout plnicem a barvou a nebo pouze bude stacit brousit tak abych se zbavil kompletni imatrikulace a tam kde to je na cumaku porusene tak to vyspravit a potom to lehce striknout plnicem vybrousit pod vodou a jiz povrchovku ?
Nechci aby uz tak celkem tezke letadlo nabralo jeste vice na vaze. Byl bych rad pokud bych byl na stejne vaze.

Nasledna povrchovka by mela byt hodne jednoducha a spise sportovni typ nez valecny. V priloze je co se mi libi, ale barvu, ktera bude imitovat kov bych shanel asi velmi obtizne. S filii na kridla by to jiz problem nebyl.


Přílohy:
Poznámka: Puvodni Mustang
MUSTANG-P51D-RC PLANE.jpg
MUSTANG-P51D-RC PLANE.jpg
[ 71.07 KiB | Zobrazeno 2006 krát ]

Poznámka: Neco takoveho bych si predstavoval
NL1451D-North-American-P-51-Mustang_PlanespottersNet_287313.jpg
NL1451D-North-American-P-51-Mustang_PlanespottersNet_287313.jpg
[ 52.97 KiB | Zobrazeno 2006 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2015 19:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Já jsem byl velice mile překvapený touto fintou:
Stříknout kompletně černou barvou. Přes ní pak stříknout chromovou barvou (ve spreji). na vhodných místech (kolem výfuků, motoru apod.) necháš prosvítat tu černou, vznikne zajímavá patina, něco jako očouzení :wink:
Tady je to trochu vidět na těch posledních fotkách, z nouze jsem takto stříknul Skyfuna, byl to otloukánek v posledním tažení, polystyren, slepovaný, částečně přetmelený a tohle mu vrátilo na chvíli životnost. Není to žádná paráda, jen pro představu že se dá tou chromovou stříkat a pro tu fintu s černým prosvítajícím podkladem.
Na matném povrchu je to vzhledově spíš jako hliník, na lesklém je to k nerozeznání od chromu.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.03.2015 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Ted si lamu hlavu s tim jak udelat uchyceni klapek. Kridelka jsou pouze na koncich kridel tak je moznost vnitrni cast odtokovky na kridle odriznout a klapky udelat. Nemate nekde rez klapek, aby to nebylo slozite a klapky byly vyklopne pouze dolu temer do 90° ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.03.2015 11:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2717
Bydliště: Ústí nad Labem
To záleží natom, jak moc chceš "maketovat". Pokud Ti stačí skutečnost funkčních klapek ve velkém úhlu, dej prostě panty k dolní straně profilu a je vystaráno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.03.2015 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
hates píše:
Ted si lamu hlavu s tim jak udelat uchyceni klapek. Kridelka jsou pouze na koncich kridel tak je moznost vnitrni cast odtokovky na kridle odriznout a klapky udelat. Nemate nekde rez klapek, aby to nebylo slozite a klapky byly vyklopne pouze dolu temer do 90° ?

na svym mustangu (ale i na mezkovi) jsem to na hulvata fiknul na kolmo,zadne sesikmeni jsem nedelal,panty na spodni hranu profilu a je to. vyklopis to na 90st. bez problemu. na zemi to neni videt pokud je nenechas vyklopeny a funguje to perfektne.
http://jenikdoubravka.rajce.idnes.cz/P_ ... 000253.jpg
http://jenikdoubravka.rajce.idnes.cz/P_ ... CF5568.jpg

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 04.03.2015 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Diky za rady. Takovou jsem mel predstavu. Staci kdyz to bude funkcni. Delt maketove se mi to nechce protoze i velikost toho letadla neni predurcena k tomu delat tak kazdy detail.

Aspon jste mi potvrdily to, ze mam dat panty na spodni hranu :-D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz