Switch to full style
Vše co je maketou, polomaketou ale i nějakou 1/4maketou skutečného stroje.
Odeslat odpověď

Re: Pneumatický podvozek materiál??

pon 16.02.2015 21:20

Celeron píše:Hele, a jak ji dotáhneš když začne utíkat či vyndáš když tě někdo trefí? :)
Jirka


V nouzi je víčko přístupný.S tím jsem počítal.Navíc tlakuju na max. 5 barů.

Re: Pneumatický podvozek materiál??

pon 02.03.2015 9:34

Ahoj,
jelikož je centroplán součástí trupu a křídla se budou nasunovat na trubku, tak nevím, jak budu zapojovat hadičky k sestavě, která bude v trupu. Přemýšlel jsem o tom, že k centroplánu přilepím cca 5cm prodloužení křídla a podvozek bude navždy na trupu a ne v křídle. Pošlu odpoledne fotky, jak to myslím.




Michal

Re: Pneumatický podvozek materiál??

pon 02.03.2015 9:39

jestli se jedna o toho mezka ov VL Model,tak bych udelal ulozeni podvozku do trupu,jinak ti vyjde podvozek strasne siroky a vypada to hnusne...

Re: Pneumatický podvozek materiál??

pon 02.03.2015 16:20

Ahoj,
když se dívám na tvůj ME 109, tak si říkám, že to je moc u sebe a na přistání to musí být nestabilní. Nástavce by byly přilepené k centroplánu a byly by v tom zašroubované podvozky. Při přepravě by to bylo lepší, protože by model stál na podvozku. I u skutečného to takhle měly vyřešené a podvozky jsou uložené z důvodu, že němci byli líní si trup zdvihnout a poté křídla sundat.. A také by se zvětšilo rozpětí na 2500mm.



Michal

Re: Pneumatický podvozek materiál??

pon 02.03.2015 18:27

Pěkně udělaný:
http://www.evoshangar.com/me109.html
Přílohy
megear1.jpg

Re: Pneumatický podvozek materiál??

pon 02.03.2015 22:03

misamltr píše:Ahoj,
když se dívám na tvůj ME 109, tak si říkám, že to je moc u sebe a na přistání to musí být nestabilní. Nástavce by byly přilepené k centroplánu a byly by v tom zašroubované podvozky. Při přepravě by to bylo lepší, protože by model stál na podvozku. I u skutečného to takhle měly vyřešené a podvozky jsou uložené z důvodu, že němci byli líní si trup zdvihnout a poté křídla sundat.. A také by se zvětšilo rozpětí na 2500mm.



Michal

Udelal jsem je tam kde maji byt a chova se to dobre. Nemam s tim problemy. A vypada to lip nez mezek s nohama kratkyma a daleko od sebe...

Re: Pneumatický podvozek materiál??

úte 03.03.2015 22:30

Ahoj,
dostal jsem radu, abych při nabrání rychlosti a zvednutí zadku, dal hned pravou směrovku, aby se mezek nepřetočil díky toč. momentu vrtule. Tak bych chtěl právě dát trochu více od sebe nohy. Hezké letadlo, ale uložení podvozku na ho.vno.



Michal

Re: Pneumatický podvozek materiál??

úte 03.03.2015 22:49

misamltr píše:Ahoj,
dostal jsem radu, abych při nabrání rychlosti a zvednutí zadku, dal hned pravou směrovku, aby se mezek nepřetočil díky toč. momentu vrtule. Tak bych chtěl právě dát trochu více od sebe nohy. Hezké letadlo, ale uložení podvozku na ho.vno.



Michal


To jako že s nohama dál od sebe už nebude při startu zatáčet??

Re: Pneumatický podvozek materiál??

úte 03.03.2015 23:21

To že širokej a dlouhej dvoukolák podvozek nezatáčí od vrtulovýho momentu při rozjezdu je nesmysl. Kdysi u pyloňáku Mustang F3D s rozpětím 1,4m jsem měl rozchod 30cm a pokud se nenaložila při startu plná směrovka, tak se nedalo odstartovat. A asi 50 m po vzletu se musela pomalu vracet do neutrálu. Vrtule jen lehoučká 230/190mm, 6,5ccm s laděnou rourou, 24000 toček na zemi. Pamatuju, že i kolo na jedný straně se víc sjíždělo jak na něj tlačil moment. Akorák si už nevzpomínám na kterou stranu a který kolo. :oops:
Jirka

Re: Pneumatický podvozek materiál??

stř 04.03.2015 7:34

misamltr píše:Ahoj,
dostal jsem radu, abych při nabrání rychlosti a zvednutí zadku, dal hned pravou směrovku, aby se mezek nepřetočil díky toč. momentu vrtule. Tak bych chtěl právě dát trochu více od sebe nohy. Hezké letadlo, ale uložení podvozku na ho.vno.



Michal

tak s timhle postupem budes startovat do vinglu... a rozchod podvozku to neovlivni...

Re: Pneumatický podvozek materiál??

stř 04.03.2015 15:08

Ahoj,
levou, nebo pravou směrovku, bych se zeptal pana Vyznala. Uvědomil jsem si, že když podvozky budou v křídle, nebo v těch nástavcích, tak budou stejně od sebe, ale akorát rozpětí bude větší o 10cm.


Michal

Re: Pneumatický podvozek materiál??

úte 10.03.2015 19:54

Ahoj,
když dám tento eurokit do 10Kg éra, tak jsem slyšel, že to je na jedno přistání do trávy?? Nebylo by vhodné udělat ohnuté 1mm hliníkové lože i s dírama pro osku? Kopírovalo by to originál lože a musel bych dát delší osku, aby to procházelo tím plechem.




Michal
Odeslat odpověď