Switch to full style
Vše co je maketou, polomaketou ale i nějakou 1/4maketou skutečného stroje.
Odeslat odpověď

Re: Vickers Wellington Mk.1

ned 04.01.2015 23:14

REX píše:... jeden si pak může myslet...

Tak nemysli a nerejpej :-)

Re: Vickers Wellington Mk.1

ned 04.01.2015 23:14

Zííítra zvážím,ještě ráno dodělám úchyt baterek a pak to sem hodím...přiznám se,že když jsem to po delší době chtěl dát na RC album,tak jsem zapoměl,že je tam i kolonka o váze,no holt jsem to neměl kde a jak zvážit...střelil jsem od oka...ale myslím,že ne o moc.... :wink:
Tím nepřesným údajem se omlouvám... :oops:

Re: Vickers Wellington Mk.1

stř 07.01.2015 20:47

Takže dnes dokončen úchyt baterií a se 4.čl. 4400 mAh + 3.čl.1000 mAh pro Bec je kompletní váha modelu přesně 3,5 kg......

Re: Vickers Wellington Mk.1

stř 07.01.2015 22:31

Karel Mojžíš píše:... kompletní váha modelu přesně 3,5 kg......

To mi hlava nebere... to máš napumpovaný heliem, přiznej to :mrgreen:
Já na dvoumetru mám 1,8kg jen baterky, další kilo mají motory...

Re: Vickers Wellington Mk.1

stř 07.01.2015 23:56

jyrry píše:To mi hlava nebere... to máš napumpovaný heliem, přiznej to :mrgreen:
Já na dvoumetru mám 1,8kg jen baterky, další kilo mají motory...

A v tom je právě ten rozdíl :P
Karel postaví větroně s "designem bombardéru" 8O a pak tam šoupne nějaký motůrky a baterčičky, jen tak na dovážení :lol:

Re: Vickers Wellington Mk.1

čtv 08.01.2015 10:01

Ja se modlim aby se me Havoc ve 2m vesel do 6ti kilo :-((

Muzes priblizit technologii stavby ? Protoze to vypada ze bude podobna ale vysledek je diametralne jinej. Jam muzu neco usetrit na ocase (jak jsem psal - tenke vs. tluste) ale to je vsechno ceho jsem si vedom.

Re: Vickers Wellington Mk.1

úte 13.01.2015 23:24

Postaveno z extruďáku XPS,křídlo plný profiltrup dutý,sestaven z jexnotlivých podkov,tl,13 mm,vyztuženo smrk,laťěmi,náchylná místa na otlak přelepena hnědou papír.páskou,jemně přetmeleno Buffilem,pak už jen nátěr.....

Re: Vickers Wellington Mk.1

stř 14.01.2015 9:02

Kridlo ma jadro z extrudaku a na tom balzu nebo jen lepenku ?

Re: Vickers Wellington Mk.1

stř 14.01.2015 20:15

Amper píše:Kridlo ma jadro z extrudaku a na tom balzu nebo jen lepenku ?

jak znám Karla tak ani jedno. Lepenka bude jenom na hranách a zbytek je tmel a barvičky :wink:

Re: Vickers Wellington Mk.1

stř 14.01.2015 21:11

Křídlo je celé z extruďáku a lepenka je na náběžce ve dvou vrstvách,na odtokovce v jedné,pak v místech kabeláže u kořene křídla,jinak jen tmel a barvy....lepenka je na to lepená ne vodou,ale lakem od Sokratesu,pěkně to ztuhne a ztvrdne.....

Re: Vickers Wellington Mk.1

stř 14.01.2015 21:33

Nemas problemy ze se to otlacuje kdyz za to vemes resp. pri transportu obecne ? Muzes me jeste rict co pouzivas konkretne za XPSko a jak tlusty tam mas profil ?

Vim ze prudim ale ta technologie me zajima. Havoca mam aktualne ve stavu ze trub je prakticky z plneho XPS a pocital jsem s tim ze pouziju technologii co kdysi popisoval Vasek Sadlo Savex - pozitivni laminace 30tkou, zpevneni 80tkou, vydlabani polyse na 5mm slupku a zavreni zevnitr. Na kridlo pak klasika - polystyren / balza 1.5 a asi folie.

Re: Vickers Wellington Mk.1

čtv 15.01.2015 5:43

Obecně je jedno,jaký XPS pozžiješ,já už dělal s různými a je to na jedno brdo....liší se vesměs barvou a trochu zrnitostí,ale je to fuk... co se týká náchylnosti na otlaky,jeto tak,že to chce trochu zvíšené opatrnosti,,,ženskou s nehtama jak Dracula bych s tím manipulovat nenechal,ale mám tu i dost lítaný a starší éra a otlaky žádný....je to o tom,jak s tím budeš zacházet...metodu co píšeš použil kolega Pavel Nisser na svém Heinkelu He 100....určitě super povrch,ale váha jinde...a na mě moc práce...:-)

Re: Vickers Wellington Mk.1

čtv 15.01.2015 9:07

Dal jsi me peknyho brouka do hlavy :-) dik za informace. Havoca uz asi dojedu ale dalsi stroj asi zkusim tou tvoji metodou.

Re: Vickers Wellington Mk.1

čtv 15.01.2015 10:05

Amper píše:Ja se modlim aby se me Havoc ve 2m vesel do 6ti kilo ...

Zase na druhou stranu jsem zvědav jak se ta malá hmotnost projeví ve větru, těžší éro ti líp "sedí"...
Ale na bezvětrné podvečery to bude lahůdka, to věřím :-)

Re: Vickers Wellington Mk.1

čtv 15.01.2015 13:32

S tím samozřejmě souhlasím...poletí-li to,očekávám přinejmenším,že to bude takovej větroň v kabátu bombarďáka,jak psal Ruda.....po zkušenostech s Fiatem G 55 stejné váhy i rozpětí to snad i vítr ustojí....:-)
Odeslat odpověď