Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: pát 22.08.2014 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, ale všechno to naráží na jednu drobnost. Kde vzít Solida a nekrást. :cry: Draft je aspoň free ale bohužel neumí 3D.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2014 8:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Normalne vam zavidim, ako to pekne viete nakreslit


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: sob 23.08.2014 8:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
draftsight umi 3D, tedy jen 3d dwg/dxf, ale +- to umi( pohyb ve 3d se zapne pres zobrazit->omezeny orbit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 0:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A jak to 3D zapnu? V Autocadu jde zadat bod X,Y a když chci 3D tak X,Y,Z. U Draftu to vše za druhou čárkou (Z) ignoruje. Mám verzi V1R3.1 z roku 2013. Nebo to umí pouze zobrazit 3D dwgčka a tím omezeným orbitem si je pouze otáčet při prohlížení?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 9:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2014
Příspěvky: 76
Opravdu hezké.
od pana Andersona se delší dobu potýkám s Ta152. Logika stavby křídla mi poněkud uniká, nehledě na to, že díly nakreslené oproti plánu ne vždy sedí.

Ale proč píši: k SW - zkuste Autodesk Inventor. Teď si ho osahávám a přijde mi mnohem jednodušší než Solidworks.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 9:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vik_ píše:
...zkuste Autodesk Inventor. ...

Jaká je legální cesta k jeho pořízení? Myšleno domů, ne do firmy.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Vik_ píše:
Opravdu hezké.
od pana Andersona se delší dobu potýkám s Ta152. Logika stavby křídla mi poněkud uniká, nehledě na to, že díly nakreslené oproti plánu ne vždy sedí.

Ale proč píši: k SW - zkuste Autodesk Inventor. Teď si ho osahávám a přijde mi mnohem jednodušší než Solidworks.


Kluci strojařský z automobil branže mi tvrdili, "Inventor po odzkoušení Solida již nikdy více". Je prý stále v "zajetí" Autocadu, protože to dělali stejný lidi. Solid je dělanej týmem, co nikdy neměl dočiněni s Autocadem a proto je jinej a podstatně lepší. Jak jsem nakoupil, tak prodávám. Ti kluci se s tím živěj tak asi vědí vo co go. Mě by stačilo mít kterejkoliv a hlavně v tom umět dělat. :cry:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 11:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
to Vik-
křídla už dneska řeším jedině v DevWing.Výstup z něj je dxf a pak jen odlehčovací otvory podle fotky velké předlohy.Zrovna křídla na LA-7 mě hodně potrápily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 19:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
ok-glider píše:
to Vik-
křídla už dneska řeším jedině v DevWing.Výstup z něj je dxf a pak jen odlehčovací otvory podle fotky velké předlohy.Zrovna křídla na LA-7 mě hodně potrápily.
Proč neděláš odlehčení přímo v devwingu? Přijde mi, že tam necháváš zbytečně moc dreva.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 20:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2014
Příspěvky: 76
Ahoj

Já nechci aby se téma zvrhlo k hádce který parametrický CAD je nejlepší.
InventorLT je v ceníku za 1200EUR, plná verze za 8000EUR a vše mezi. Domácí verze v cenách DevCad bohužel není. Pokud ano sem s ní, sám zatím jedu na trialce. Z doslechu to jsou lidové ceny oproti Solidworks a Catii. Kamarát co učil na CAD na ČVUT mi zas říkal že Catia je ještě lepší. Kdo používá vše ať nás rozhřeší.

Jak jsem napsal, zatím se učím a cvičím na blbostech abych dostal logiku 3D CAD do hlavy (auto cad jsem už od školy PÁR let neměl v ruce). Ale co se mi třeba u inventoru opravdu líbí je jakási nápověda toho co dál. Mají moc hezky zpracované jak tutorialy v SW tak i na youtube - skoro jak někde v učebně. Jediné že musím jet na virtuálu protože verze pro Mac je sice zdarma ale spíš tak na hraní

Ok glider -> S DevWing: nakreslíš křídlo a pak jako DWG importuješ do 3D návrhu? nebo ho necháváš samostatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 20:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
to Jirka A.
Zatím zvládám jen přednastavený tvary diagonálních výztuh,když chci něco jiného,třeba moje oblíbené ovály,musím to přetáhnout do Autocadu,ve kterém jsem zběhlejší.Asi tak.
No,jestli mám moc materiálu?Mě se zae zdá,že třeba křídlo na JAKA-55M je už filigránština.Výřezy jsou vždycky jiný než jsem maloval :lol: sám pak žasnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: úte 26.08.2014 20:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
to Vik_
Ano,vložím to do výkresu,kde mám podložený nějaký obrázek a na něm si ty žebra z devwingu rozmístím,a dál upravuji.Naskládám si žebra na sebe a odhaduji,jestli neám někde nějaký odskok nebo krpu při úpavě třeba silnější odtokovky.
Ještě používám XN wiev,je tam funkce na zachytávání obrazovky a nemusím se trápit s renderováním.Fotky jsou hezčí než to,co vyleze z cadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: čtv 28.08.2014 8:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Přechod trup a křídlo,tak strašně se mi nedaří to vymodelovat.Už asi 5 pokus a zase jsem na začátku.Prošel jsem snad už všechny fotky i technické manuály a výsledek se mi nelíbí!
Grrr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: čtv 28.08.2014 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
V čem to modeluješ? Normálně se takové věci dělají tak, že si uděláš okrajové křivky a mezi ně větší počet řezových křivek kolmých na okrajové. Pak vytáhneš plochu mezi nimi. Když je to hodně složitý tvar, tak je nutné to udělat z více ploch a ty potom tangentně na sebe modifikovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: La-7
PříspěvekNapsal: čtv 28.08.2014 10:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
to Lark.
Zní to tak jednoduše :lol:
Jen mi dochází trpělivost,už bych to chtěl mít hotový,ale vždycky něco podělám,nedostatek praxe.Kreslím to v autocadu 2008 protože musím udržovat XP pro CUT a MACH.
To pujde,dám si čaj,trochu vychladnu a zkusím to znovu.
:P


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz