Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
tak v zhledem k tomu, že čínský pulzák nikdo nakonec rozumně nerozchodil a opřišel zase ten skvělý podzim, po kterém následuje zima a budeme na jaře zase řádsky nabuzený na novou sezonu, tak jsem definitivně pulzák odpískal, maximálně pro strýčka příhodu a pustil se do dokončení té uchylárny pouze přez dmychadlo, které by mělo vážit vzadu v těžišti co nejmín, jen alespon trochu ofukovat tu prtavou směrovku, ale hlavní pohon by měla zabezpečovat vrtule v čumáku, i tak to ale s dmychadlovým motorem 100g vypadá pro dovážení na 4 článek 8000 ma :lol: Let bude snad v pohodě, ale přistání bude asi fakt při rozpětí cca 1200mm a váze cca 3,5 kg nejspíš opravdu jen jedno :lol:

Příloha:
IMG_4581.JPG
IMG_4581.JPG
[ 62.39 KiB | Zobrazeno 4578 krát ]



Příloha:
IMG_4582.JPG
IMG_4582.JPG
[ 58.32 KiB | Zobrazeno 4578 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
pohon možná ještě není v definitivní ,ale ve vzduchu už to bylo a docela je to i řiditelný.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 19:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
To přistání teda nebylo vůbec maketový :mrgreen:

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 20:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
JirkaA píše:
To přistání teda nebylo vůbec maketový :mrgreen:


:D
při tom jednom odpoledním letu málem jo 8O , jak je to zelenomodrý a dnes bylo hlavně odpoledne po 16 hodině opravdu už šero, kdybych nebyl joo nabuzenej, že ještě pořebuji vyzkoušet tu stabilizaci vozejku ,ujasnit si velikost výchylek a nastavení expa, abych zítra už mohl konečně v klidu odejít do práce s čistou hlavou a né to zase vyřešit tak, že se svět nezhroutí, když zítra místo do práce to pujdu přez den ladit, tak bych do vzduchu s tímhle erem už nešel, jak jsem předpokládal, po pár metrech už jsem jenom viděl, kterým směrem to letí a předpokládal, ža když jsem naklonil páku křidélek do prava, tak to je nejspíš nakloněný doprava :lol: pak jsem zase ve výšce ladil klapky, najednou se to zakymácelo a po kouli fofrem kolmo dolu, absolutně jsem nevěděl v jaké je to poloze,jen jsem dal křidélka, jestli blejskne v tom sestupném výkrutu modrá, nebo zelená, blejskla modrá, ale už jsem byl tak nízko, že mi jen mi blkesko hlavou--tahej a čekej,tady na promýšlení jak to vybrat čas není, bud to vyjde, nebo ne----vyšlo, ale jestli to bylo 5 metru nad zemí, tak to bylo hodně, už jsem čekal to klasické---do vzduchu se vznese od země koule bordelu a za chvíli dorazí i zvuk té rány :lol:

ono to ale stejně nakonec přijde :lol: ale splněno máme, V1 se vznesla, i když né s pulzákem---což s odstupem považuji stejně i kdyby fungoval za utopistickou moji myšlenku startovat to ze startovacího vozíku, to by opravdu muselo být střílené katapultem a né se rozjíždět po zemi a snažit se to udržet rovně, to by byl neskutečný pruser a absolutně by to takto nešlo.

ještě musím nějak vyřešit to přistávání, Sobínka je mi zatím opravdu malá :lol: tak trochu se to chová asi jako Optima, nahoře to letí pomalu a vydojit se to dá, nad zemí to ale jede a jede jak po oleji, navíc jak sednu a zvedne se uhel seřízení, začnu okamžitě žabičkovat, uvažuji o zadní ostruze, která by držela prdel nahoře, ale to je brutus.

Uvidím až po instalaci té plošníkářské stabilizace,tu to chce v každém případě, pak to zkusím znovu brzdit klapkama, ale ted tam ty klapky dělali nad zemí jen bordel, přitom ve výšce to na nich šlo vyhnojit uplně v pohodě a bylo to naprosto stabilní.

pokud s tím neříznu, tak až to nějak letově umravním , tak ještě zvážím, jestli opravdu do roury nějaké EDF--ale to už zase budou zbytečně brečet a trpět baterky opravdu vysokým odběrem, nebo do tý roury opravdu dát reprák, jak jsem taky puvodně uvažoval a ozvučit to, při bezmotorovém pruletu by to bylo v pohodě slyšet, výkonu je tam už ted myslím tak akorát, pokud s tím nebudu chtít viset, pouze zkusím přední vrtuli s větším stoupáním a asi nejspíš dodělám funkční směrovku, ted tam žádná není, směrovkově je pouze řízené zadní kolečko na startovacím vozíku a kluci si ze mě dneska dělali srandu, že se to zadní kolečko pořád i při letu hýbalo sem a tam :lol:

No v každym případě jsem rád, že se to od tý země nakonec odlepilo, že né pouze jednou už beru jen jako bonus a kdyby nebylo toho pekla při přistání, tak se dá vcelku říct, že je to docela hodný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.10.2014 22:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
Parádní strojovna , gratulace k úspěšnému záletu :wink:

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 0:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Dáva píše:
Parádní strojovna , gratulace k úspěšnému záletu :wink:


ten zálet uplně bez problému nebyl, teprve ted večer jsem se dostal k tomu, abych splácal dohromady celou tu záletovou obštrukci, kdy to uplně v pohodě rozhodně nebylo----zásadní problém byl nevyosený motor, kdy to táhlo neskutečně moc do leva a páč tam není říditelná směrovka, tak to nešlo odpáčkovat.

PS: k tomu cigáru v hubě mi jen chyběj modrý montérky s laclem a sto dváca škodovka s tygříma potahama na sedačce, ale já to hulení fakt nevzdám :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.10.2014 12:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.7.2010
Příspěvky: 106
Bydliště: Náchod
Paráda, trochu adrenalinu neuškodí. Co udělat jedním servem řiditelné sáňky?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.10.2014 15:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
dnes to šlo do vzduchu už se stabilizací Guardian a díky ní přistání na plných klapkách uplně bez problému, start s vozíkem díky gyru na ostruhovém kole už taky naprosto bezproblémová záležitost, jen dám plynovou páku dopředu a počkám, než se to vznese.

na EDF prdim, letí to v pohodě jen s tím axikem v čumáku, takže do roury dopředu přijde reprák a dozadu dýmovnice--ten nadýmáček, pruměrem se vejde, jen nevím ,kolik váží, než ho objednám, zkusím to někde--asi tady dohledat.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
Počasí dnes nic mnoho, ale už jsem to dostal do fáze ozvučení a čouzení, tak jsem zblbnul kolegu a jeden dopolední skok jsem dal.

PS: čmoudí to jen na začátku, páč prulety točil až když už to dočoudilo, ale on by na tom videu stejně ten kouř proti šedé obloze asi vidět nebyl, v reálu to kouří ale v pohodě a ten repráček to taky vcelku zvládá, já bych ten zvuk ještě nejraději trošku potunil, ale prý je to v pohodě , tak uvidim.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 20:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
:lol:
Paráda.
Na Outerzone jsem našel toto
http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2212
Stálo by to za hřích 8)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
ok-glider píše:
:lol:
Paráda.
Na Outerzone jsem našel toto
http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2212
Stálo by to za hřích 8)



přesně z tohoto plánku jsem vycházel, jen jsem to zmenšil kuli puvodnímu plánu, stavět ten model na ten čínský pulzák, který jak se zdá,nakonec opravdu nikdo uspěšně nerozchodil, od začátku jsem ale počítal i s elektrovariantou, je to trochu těžítko, ale zase se to pěkně rozjíždí do nemotorovaných pruletu, kdy si tam dcela hezky brblá ten repráček a neruší to elektromotor, počítám, že nějaké upravy ještě budou, rád bych vyměnil přijímačovky za externí bec a tu váhu přijímačovek nahradil výkonnějším elektromotorem, let je v pohodě, spíš si hlídám, abych neletěl zbytečně rychle, ale na start bych tam tu jistotu výkonu uvítal, i na tom asfaltu je ten rozjezd na mé gusto moc vláčný.

noo, hlavně že to letělo, tím je ukol splněn a ted už je to jedno, ono málo platný, V1 která přistála bez poškození, je opravdu veliké konstruktérské selhání :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 20:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
:lol:
"konstruktérské selhání" vlastně joo... :cry:
ě by se líbilo i tohle.


Přílohy:
Republic JB-2 Loon.jpg
Republic JB-2 Loon.jpg
[ 11.9 KiB | Zobrazeno 4053 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2009
Příspěvky: 993
Moc se mi to líbí, jsi borec :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 21:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
ok-glider píše:
:lol:
"konstruktérské selhání" vlastně joo... :cry:
ě by se líbilo i tohle.


my by jsme si asi rozuměli :lol: :lol: :lol: :lol:

kdyby se býval rozchodil ten pulzák, tak jsem si u kluku prosadil tady tu poválečnou variantu

http://1000aircraftphotos.com/Contribut ... t/4238.htm

ale v elektrverzi a ještě žlutý, to už by byl opravdu brutus :oops:
navíc kdyby to mělo být žlutý a né vojenský zelený, tak by si to zasloužilo ještě pod povrchovku nutnou dávku tmelu a tím pádem další váhu navrch, ta zelená vojenská kamufláž zkousne podstatně sportovnější povrchový přístup, vlastně jsem tmelil pouze trup, křídla a výškovku jsem jen přefouknul epoxydovým tmelem ve sprey, aby se zaplnili pory, cž asi nakonec díky tomu, že hlavně kuli eliminaci přílišného smradu při stříkání kompletního era na chodbě paneláku jsem vyměknul a fouknul to eternalem. možná tam ale na vrchní křídla dodělám bílý kříže, je to ve vzduchu hodně blbě vidět, v jaké jsem poloze, to je snad mé první ero, kdy na mě při řízení nesmí nikdo mluvit a nelajknu si pravdu ani na chvilku kouknout třeba na časomíru na vysílači a i tak už jsem si dvakrát říkal---noo a jsem v prdeli a je hotovo, páč to mizí k zemi a já vubec nevím, v jaké jsem poloze, zatím dobrý, ale ono to přijde, počítám že v malé výšce při přiblížení na přistání s nějakým závanem větru, sice s tou stabilizací je to už opravdu vcelku poslušný, ale bez rychlosti nebude fungvat ani stabilizace a bude vyřešeno :lol: to prostě přijde, jde jen o to, kdy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.11.2014 22:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12768
Bydliště: praha 5
tak ještě jedno dnešní plné video, včetně předletové a přistávací omáčky.

po přepnutí snad i v HD.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz