Switch to full style
Vše co je maketou, polomaketou ale i nějakou 1/4maketou skutečného stroje.
Odeslat odpověď

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 18:40

Celeron píše:No paráda! A i moje velikost! Potěšil jsi mě i tím DLE 55RA. Když jsem před časem hledal do Arada 96 benzín se zadním sáním a výfukem, tak byla dostupná jen ZDZ40. Aha, u Kostky to je letošní novinka. :wink:
Tak dej prosím vědět, kdy to bude a za kolik.
To ok glider: Když jdou vyřešit efektový bomby na 9mm Knall patronen, tak bouchací kanóny snad taky. :) Vše potřebné je volně v prodeji. Akorát je vždy problém přírůstek váhy na letadle.
Jirka


Tak to jsem rád, že jsem někoho potěšil modelem, velikostí a dokonce i motorizací :o :lol: :lol:
S DLE mám dobré zkušenosti i od kolegů, se zadním sáním je to novinka, tak ji hned použiju a tady
http://www.emotors.cz/spalovaci-motory/ ... vyfuk.html je přímo od dovozce :wink: O Avii zde bude všechno, tak až bude jasná cena, tak zde taky bude.
Ještě mě zaujalo to Arado 96, co to je za konkrétní model?
Koukej, na čem se teď pracuje, i když to bude Avia C-2 :lol:
Přílohy
P8291013.JPG

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 18:45

Libore dakujem Ti ze sa konecne nasiel niekto kto ma rad aj ine ero ako mustang alebo corsair....
Kontaktoval som uz pana Hn :D izdila a vyzera ze to je pohodovy chlapik. Stavebnica bude asi dostupna do vianoc takze na Jeziska bude asi vela radosti.
Este raz Diky.

L.[/quote]


Ahoj, no nemáš vůbec zač, mám to éro strašně rád a když už bude, tak chci dát i ostatním zájemcům
možnost si ho postavit :wink: Pan Hnízdil je opravdu v pohodě a pokud se mu povede stavebnici
dodělat už do vánoc, tak to fakt bude super dárek :D Hlavně když to potěší i někoho jiného, jsem sice
tak trošku blázen a bude to stát poměrně dost peněz, ale když už, tak už :lol: :lol:

L.

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 19:26

to LibcaR1100S
Koukám jako blázen na tu Avii C-2,mooc krásný éro.
Poděl se o TTD :lol:
Koukám,že se s modelama roztrhl pytel...jupííí.
Akorát já se zase jen rvu s plánama. :x
Oprášil jsem La-7 od Andersena.Tam by se mi DLE-55RA taky hodil. :D
A chrochtám nad FW 190 od Vailly,úplně fantasticky se to povedlo zvětšit na 1/4 neboli wingspan 113".
Hele,jaký máš vyosení motoru na Avii?Já jen jestli se mám trápit nad tím u lavočky.Vlastně jsem nikdy u velkýho modelu na tohle nenarazil. 8O

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 19:41

ok-glider píše:to LibcaR1100S
Koukám jako blázen na tu Avii C-2,mooc krásný éro.
Poděl se o TTD :lol:
Koukám,že se s modelama roztrhl pytel...jupííí.
Akorát já se zase jen rvu s plánama. :x
Oprášil jsem La-7 od Andersena.Tam by se mi DLE-55RA taky hodil. :D
A chrochtám nad FW 190 od Vailly,úplně fantasticky se to povedlo zvětšit na 1/4 neboli wingspan 113".
Hele,jaký máš vyosení motoru na Avii?Já jen jestli se mám trápit nad tím u lavočky.Vlastně jsem nikdy u velkýho modelu na tohle nenarazil. 8O



No ta Avie C-2 je opravdu moc krásný éro, alespoň pro mě je hned za B-35 :lol: :lol:
TTD: rozpětí je 2200mm, motor Saito FA 180, zatahovák Robart a to je zatím vše :wink:
Je to stavěné podle plánu D. Andersena http://www.mnbigbirds.com/andersen%20plans.htm
kde je plán volně ke stažení a díly jsem si nechal vyřezat zde http://www.jkmodels.cz/index.php?option ... &Itemid=26 kde jsou ke koupi i pro ostatní.
Staví mi to kamarád, protože já stavím dům a jeho to baví a už je dál, jen ještě nemám fotky :)
A co se týče vyosení motoru u Avie, tak kterou máš na mysli? :lol: :lol:

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 21:34

8)
Máš těch Avií snad víc?
Stavíš snad vlastní leteckou flotilu?
:D

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 21:41

ok-glider píše:8)
Máš těch Avií snad víc?
Stavíš snad vlastní leteckou flotilu?
:D


No buď máš na mysli tu Avii C-2, nebo Avii B-35, není to fotila, ale jsou dvě.. :lol: :lol: :lol:

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 22:06

LibcaR1100S píše:Ještě mě zaujalo to Arado 96, co to je za konkrétní model?
Koukej, na čem se teď pracuje, i když to bude Avia C-2 :lol:

Arado je od Andersona. No a kdo ho frézoval nejspíš asi tušíš, nabonzoval mi to Badan. :)
A propo, už jsi přemejšlel nad zatahovákem? Otáčí se téměř na náběžce křídla. Tam asi nepůjde dát klasický pákový se zámkem. Vidím to tak, že podvozková noha bude muset vycházet z letmý hřídele, která bude koukat z převodovky umístěný víc vzadu v křídle. V převodovce 90 stupňový kolo s koncáky a šnekovej převod z elektromotoru přes planetu. No a jednoduchou elektronikou zpoždění jedný nohy proti druhý. Už jsme to před časem řešili s Jova.
Ty mě těšíš čím dál víc! V přiloženým odkazu je DLE o dost míň než u Kostky.
Díky
Jirka

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 22:28

Tak se zeptám jinak...má nějaká Hvězda smrti ve Tvé flotile vyosený motor?
:D :lol:

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 22:38

Arado je od Andersona. No a kdo ho frézoval nejspíš asi tušíš, nabonzoval mi to Badan. :)
A propo, už jsi přemejšlel nad zatahovákem? Otáčí se téměř na náběžce křídla. Tam asi nepůjde dát klasický pákový se zámkem. Vidím to tak, že podvozková noha bude muset vycházet z letmý hřídele, která bude koukat z převodovky umístěný víc vzadu v křídle. V převodovce 90 stupňový kolo s koncáky a šnekovej převod z elektromotoru přes planetu. No a jednoduchou elektronikou zpoždění jedný nohy proti druhý. Už jsme to před časem řešili s Jova.
Ty mě těšíš čím dál víc! V přiloženým odkazu je DLE o dost míň než u Kostky.
Díky
Jirka[/quote]

Tak to už asi opravdu tuším, kdo ho frézoval :lol: :lol: Ale aspoň, že jich bude létat víc :wink:
Co se týče podvozku, tak mám zatím v plánu tohle http://www.kl-modely.cz/klshop/eshop/22 ... 1-TopFlite Je to rozměrově stejná patka, jediný
rozdíl je v tom, že tady je noha vůči hřídeli 90° a u Arada je cca 110°, což by ale mělo jít upravit. Ale
jestli máš lepší řešení, tak se rád nechám inspirovat, přece jen je to celkem petarda 8O Podle Andersena
by tam měl být podvozek z Texana, ale nevím čí konstrukce a navíc to už podle kódu ani Robart
nevyrábí.. Ale musím uznat, že mě taky moc těší, že je tu někdo, kdo má skoro stejnej vkus na letadla
jako já :wink: Jinak za odkaz na motor nemáš vůbec zač, je to momentálně zřejmě hlavní dovozce, už
jsem od něj několikrát objednával nějaké zboží a vždycky v pohodě. Navíc já ho mám kousek od sebe :lol:

Libor

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 22:52

ok-glider píše:Tak se zeptám jinak...má nějaká Hvězda smrti ve Tvé flotile vyosený motor?
:D :lol:


Ano, každý moje éro má vyosený motor, všechny dolů a doprava, mimo Veloxe 2,2m a malých
akrobátků, ty mají motor vyosený pouze doprava, cca 2°. Ty se ale ptáš na Arado, jenže tam je to
trošku složitější, doprava taky bude cca 2°, ale dolů teď z hlavy nevím, každopádně podle plánu by
to mělo být jen nějakých 1,5°, protože skutečné Arado a i model létaly s výškovkou +1°, tzn. za
letu byly trošku předkloněné na čumák, dobře je to vidět i na kulometu, který míří mírně "nahoru".
Tím bych se být tebou neřídil, Andersen to má podle mě dobře vyřešené. Ale pokud chceš, tak já
většinou používám 3°dolů a 2°doprava a pak se uvidí, případně doladí :lol: :lol:

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 22:55

Ten Robart, to je strašná řacha a ještě další pneumatický chujoviny navrch. Já bych to viděl na elektriku nad kterou jsem už přemejšlel. Motory s planetovkou se daji sehnat už hotový a šnek, čelní kola a skříň se dají udělat v běžný dílně s frézou a soustruhem. Horší bude šikmý ozubení na 90 stupňovým kole. Doufám, že to půjde nějak ošvindlovat aby se nemuselo jít na odvalovačku, ta je drahej a úzkej profil.
Jirka

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 23:12

Celeron píše:Ten Robart, to je strašná řacha a ještě další pneumatický chujoviny navrch. Já bych to viděl na elektriku nad kterou jsem už přemejšlel. Motory s planetovkou se daji sehnat už hotový a šnek, čelní kola a skříň se dají udělat v běžný dílně s frézou a soustruhem. Horší bude šikmý ozubení na 90 stupňovým kole. Doufám, že to půjde nějak ošvindlovat aby se nemuselo jít na odvalovačku, ta je drahej a úzkej profil.
Jirka


Jj, ty peníze za to jsou opravdu dost, taky se mi to za to nechce dávat 8O Jinak ale osobně proti pneumatice
nic nemám, mimo levných srá..čů z číny typu eurokit :evil:
Pokud o tom takhle mluvíš, tak by to asi nemusel být špatnej nápad, dát tam elektriku.
Nevím, jak moc ti to pomůže, ale tady http://shop.retezyolomouc.cz/ozubena-kola-kuzelova pár koleček
mají :lol: Každopádně bych ti byl vděčný za nějaký návrh, strojař nejsem a ani frézu se soustruhem tak
nějak nevlastním, tak tohle bude pro mě trošku oříšek 8O Už jen z toho důvodu jsem vděčný za tu
Avii B-35 s pevným podvozkem :wink: :D
Libor

Re: Avia B-35

pon 25.11.2013 23:15

:P
Kreslil sem 2°dolů a 2°doprava,nechám to být.
Jak se má Zlín Z-50?
Hele,neslyšel jsi o někom,co by tam zkusil dát RCGF 45ccm?
Jen mě to tak napadlo.
Ještě sem se nedostal ke skeneru,ale fakt ti tu monografii pošlu!
:(

Re: Avia B-35

úte 26.11.2013 14:42

Zpět k B-35.
Jestli správně čtu obrázky tak předek trupu bude komplet ve dřevě, nebo se počítá s nějakým laminátovým krytem?

Re: Avia B-35

úte 26.11.2013 18:52

PetrD píše:Zpět k B-35.
Jestli správně čtu obrázky tak předek trupu bude komplet ve dřevě, nebo se počítá s nějakým laminátovým krytem?


To asi není špatnej nápad vrátit se zpět k tématu :wink: :lol: :lol:
Jj, přesně tak, zatím jsme domluvení, že předek trupu bude komplet ve dřevě, ale zatím se neřešilo
odnímání, tak kdo bude chtít, tak si může čumák použít jako kopyto na laminát. Já s dřevěným
předkem nemám žádný problém, už jsem to několikrát používal :wink:
Odeslat odpověď