Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2013 16:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
odpověď je velmi jednoduchá, je to tak proto, že to tak chci a chci to proto, že mám radši bytelnější věci - životní zkušenosti.. :wink:
navíc ještě k tomu předlohovému dogmatu: v předloze taky neběhá píst velkej pomalu jako pilot.... :lol:

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2013 16:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Jasně každé letadlo má vzadu co nejvíce materiálu. Asi to tolik není o chtění, ale o nevědomostech v konstrukci letadel :( což je velká škoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2013 16:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
já vím, ale nemá smysl spekulovat nad rozdělanou prací, mám nějaký svůj postup, který je kompromisem mezi tuhostí, efektivitou a taky jednoduchostí stavby. Vzniklé přepážky, konkrétně teď na směrovce jsou zatím jen pomocné tvarové předlohy. Ještě jsem se tam ani nedostal. Taky chodíš kritizovat do servisu v půlce opravy?
Ironická poznámka o materiálu na zadku je skutečně přínosná záležitost... :idea:

Jestli musí nebo nemusí vypadat VOP jak jsi načrtnul to nevím - vím že tak vypadat může.
Odborné znalosti jsou jistě třeba a každý máme určitý názor a zkušenosti. V konstrukci této Avie má konečné slovo Libor a tak to bude jak si to představuje a jak se domluvíme.
Možná si stavíš makety letadel přesně podle předloh a plánů skutečných letadel - to je jistě super a na soutěžích maket se prezentuješ s obnaženou konstrukcí, kde si přeměřujete a násobíte měřítkem vzdálenosti přepážek, ale já to nedělám. U proudových stíhaček, které jsou v mém primárním zájmu bych se musel totiž zbláznit.... :roll:

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2013 17:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Ne nejsem maketář obnažených konstrukcí, jen nechápu když máš k dispizici knihu s téměř kompletní dokumentací, proč se toho nedržíš a vymyšlíš jiné a zbytečné věci. Stíhačky děláš pěkné, ale kdyby tě viděli rusové nebo američani či jiné státy které konstrukce stíhaček navrhují, tak by jim asi přecházeli oči v sloup. Na žádné stíhačce nemají tolik přepažek co máš na modelech ty. Proč tomu tak je? Na všech tvych modelech by stacilo pro zachování tvaru i pevnosti 1/3 až 1/2 přepažek. To platí o křídlech těchto letadel. Viděl jsi někdy jak vypadá toto křídlo v řezu, jak je veden hlavní nosník a další konstrukční uzly?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2013 17:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
proč to dělám? Začal jsem původně tak jak tu nastinuješ ty, při komplikovanosti tvaru (jednalo se o Rafale) nebyl díky řídké konstrukci dostatek opěrných bodů pro přesné vytvarování trupu. Mořil jsem se s tím dlouho, ale výsledek byl mizerný. Zvolil jsem tedy jiný postup, udělal jsem velmi složitou konstrukci s dostatkem opěrných míst, jednotlivé přepážky byly ale maximálně vylehčené. Nicméně jsem v ruce držel siluetu letadla s velmi přesně definovaným tvarem. Tu jsem potáhl 1,5mm balsou a polaminoval 50tkou. Výsledkem byl na omak velmi tuhý skelet. Nikde se nepromáčkl. Pro mě optimum. A nejen pro mě - jak se časem ukázalo.. Váhově mi letadla vycházejí o něco málo lehčí než celokompozity. Alespoň ty, co jsem měl tu čest porovnat. Takže v tom nevidím takový problém.
píšeš že rusové by se divili? Tohle SU7 má tedy míň přepážek, než moje konstrukce?

U té Avie si samozřejmě rád nechám poradit, o to víc, že to není pro mě, tak nechci aby se mu to někde rozložilo, nebo při přistání rozlomilo. Držet se dogmaticky origálního letadla stejně nelze. To nemluvím o negativech nebo profilech.


Přílohy:
su-7.10154.jpg
su-7.10154.jpg
[ 89.3 KiB | Zobrazeno 2114 krát ]

su 7 new V5.jpg
su 7 new V5.jpg
[ 30.98 KiB | Zobrazeno 2114 krát ]

mirage.jpg
mirage.jpg
[ 91 KiB | Zobrazeno 2105 krát ]

mirage 2000.jpg
mirage 2000.jpg
[ 37.54 KiB | Zobrazeno 2105 krát ]


_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2013 18:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
No vida jak ti to jde lépe. Já to hodnotil podle fotek na tvém webu, tak to se veřejně omlouvám. Ale proc tvoje ocasni plochy nejsou podobne konstrukce jako predlohy? Proc nejsou jako kridlo na SU-7 ktere ma konečně dobře řešeny nosník? A co se týče počtu přepažek u Su-7 máš pravdu s počtem, ale u skutečné mašiny jsou tam taky kvuli tomu že je na nich chycena hydraulika,elektronika,avionika a ostatni veci. Ty tam maji svuj duvod, ale u modelu nikoli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2013 18:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
no tak novejší Su 33 tam to jen kvůli hydraulice nebude.

Ty zadní kormidla budu ještě řešit, odlehčím jim, neboj. On i Libor před tím varoval. TeĎ řeším ten pitomej centroplán.. :cry:

P.S. jinak k tomu přepážkovýmu šílenství, mám takovou ideu dokonalého modelu.Časem chci si nakreslit a vyřezat konstrukci, co bude odpovídat realitě. S tím, že jí i vybarvím a bude moc být viditelná po otevření částí modelu. Už jsem se po tom pídil a proto jsem ti napsal, že bych se z toho musel zbláznit, když jsem to viděl obnažený...


Přílohy:
su33 obr..JPG
su33 obr..JPG
[ 90.18 KiB | Zobrazeno 2113 krát ]

su5.jpg
su5.jpg
[ 70.95 KiB | Zobrazeno 2113 krát ]


_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 01.12.2013 18:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Koukám pánové, že se do toho budu muset trošku vložit, jinak se tady dohádáte k smrti 8O
Teď se do toho vložil i můj kamarád, který nakreslil a postavil spoustu letadel, takže k tomu
má taky co říct, nehledě na to, že i on bude chtít Avii stavět. Jen kreslí na papír a kreslení na
PC mu také nic neříká :lol: To že je křídlo pouze dvoudílné a přišroubované zespod, to je
moje myšlenka a od toho se odvíjí některé problémy. Zřejmě nejlepší možnost by byla udělat
křídlo také dvoudílné, ale nasouvané pouze k trupu, s tím, že motorový domek by byl protažený dolů a procházelo by jím i pouzdro trubky. To by ale v téhle fázi znamenalo přepracovat téměř celý model a
na to už nemám peníze navíc, tak bude kce taková jaká je, jen se doladí k dokonalosti :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: pon 02.12.2013 9:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
to Petrcorrado: Nedej se! Klasika, někdo něco dělá, někdo kritizuje. Vím, že už jsi pár dobrých rozsypů stvořil, o druhé straně nevím zhola nic. Jsem potencionální zájemce o B35 a mě se Tvoje práce velmi líbí. Jen tak dál, občas sem něco šoupni, jak pokračuješ. :wink:
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2013 17:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
Libore, tak jak pokračuje kreslení? Žádné novinky tady?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2013 20:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
vetronar píše:
Libore, tak jak pokračuje kreslení? Žádné novinky tady?


No jak něco budu vědět, tak se to dozvíte, zatím nemám žádné zprávy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2014 23:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
tady je to nejake mrtvé,co je s tvojí maketou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 9:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Jestli se Avie povede takhle dobře,to bude peckááá.


Přílohy:
mustang 2.jpg
mustang 2.jpg
[ 82.48 KiB | Zobrazeno 1183 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: úte 21.01.2014 9:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
jj, takhle nějak se to rýsuje. Teď se dost umazává :D
btw. trup nebude stavěn na trubce, ale na dvě ideální poloviny na rovné desce. Křídla budou mít šablonový rám, aby pěkně držela tvar.

p.s. pěknej Mustang :)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Avia B-35
PříspěvekNapsal: čtv 06.02.2014 19:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.11.2013
Příspěvky: 224
Obrázky: 0
tak koukám dokuď se kreslilo kolmo, šlo to rychle, ale jak ma být něco šikmo a začít u toho přemyšlet aby to do sebe zapadalo je už pomalá záležitost :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz