Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 324 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 8:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Avia B-534
http://depositfiles.com/files/27lmnoyl7
http://rusfolder.com/25937026 tady musíte zkouknout reklamu
http://rusfolder.com/17295368 tady taky.
Raději knížky kupuji,ale občas není jiná možnost.Třeba HT Model jsem v prodeji nikdy nezahlídl,škoda.
8O


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 8:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Mám návrh.
Co tak vybrat nejzajímavější čs letadla,postahovat k nim monografie a walkaroundy a hodit to jako celý balík na Ulož.to?
Nějak bychom začít měli.
Pište sem svoje návrhy,třeba do ....začátku prázdnin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 8:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Mimochodem.
Mig-15 je československý letadlo jako vyšitý!Vyráběli jsme je a v čs letectvu jich sloužilo víc jak 1 000ks.
:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 8:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
A kdyby se stal Tomio Okamura prezidentem,tak tam mohly patřit i Zera :lol:
:D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 21:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Pavel (Hellrider) píše:
C-11 šla do ruské kamufláže aby nahradila Lavočku. Byla zapojena do několika bojových ukázek a teď o jejím osudu nic nevím. Prý je rozebraná v Kbelech a nejsou peníze na dokončení "renovace." Měla prý být uvedena do původní cvičné československé kamufláže protože se objevil Jak-11 (jednomístnej). Neví zda někteří jezdíte na Aviatickou pouť do Pardubic ale myslím že tuhle podívanou musí zažít každý. Já si C-11 pamatuji ještě ve cvičné kamufláži. Co se týká Me-262 a CS-92 tak jsme národ debilů. Motory byli funkční do doby než to nějací "umělci" vzali celé pískovačkou při rekonstrukci a motory tím odepsaly. Jinak se můžem chlubit spoustou unikátů ať už se jedná o muzeum v Kbelech nebo v Lešanech. Bohužel bylo velké procento unikátů znehodnocených nebo zničených. Co uvítáte tak je Avie B-534 jen o 30% menší než její plnohodnotná verze. Doporučuji navštívit letošní AP Pardubice. Bude tam spousta zajímavých letadel i těch co zasáhly do naší historie. http://aviatickapout.cz/cs/program/program-na-sobotu/


No každopádně co já vím, tak ta C-11 už nelétá v té zajímavé naší kamufláži a jak dopadla, jsem fakt nevěděl. Jj, o té Cs-92 vím, ale co na to říci, holt jsme opravdu národem debilů a to není jediný případ,
tak můžem být rádi, že tu alespoň vůbec stojí. Akorát jsem nepochopil, jak to myslíš s tou B-534, pokud vím, tak je to originální velikost, jen kokpit není origoš 8O A koukal jsem na program tý AP v Pardubicích
a bohužel to nestíhám, ale letos mě to kvůli těm érům opravdu moc mrzí.. :( :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 21:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
ok-glider píše:
Mám návrh.
Co tak vybrat nejzajímavější čs letadla,postahovat k nim monografie a walkaroundy a hodit to jako celý balík na Ulož.to?
Nějak bychom začít měli.
Pište sem svoje návrhy,třeba do ....začátku prázdnin?


Klidně, já jsem pro, mám doma docela dost podkladů a klidně se podělím. Navrhoval bych
začít třeba B-35, i když o té je velmi dobrá publikace od MBI a těžko ji budem překonávat.
Nebo mě napadla Kravka, Š-328.. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 21:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.5.2013
Příspěvky: 32
No každopádně co já vím, tak ta C-11 už nelétá v té zajímavé naší kamufláži a jak dopadla, jsem fakt nevěděl. Jj, o té Cs-92 vím, ale co na to říci, holt jsme opravdu národem debilů a to není jediný případ,
tak můžem být rádi, že tu alespoň vůbec stojí. Akorát jsem nepochopil, jak to myslíš s tou B-534, pokud vím, tak je to originální velikost, jen kokpit není origoš 8O A koukal jsem na program tý AP v Pardubicích
a bohužel to nestíhám, ale letos mě to kvůli těm érům opravdu moc mrzí.. :( :([/quote]


Na stránkách AP jsem četl že ta B-534 je o 30% menší než originálaby se vešla do kategorie "ultra lehké." Já jezdím na AP asi už 10 let a musím říct že je to super akce kterou si nemůžu nechat ujít. Ale ještě k té C-11. Pokud vím tak už se od zeme neodlepila asi 4 roky. O jejím dalším osudu nevím. Naposledy jsem jí viděl na AP. Musím uznat že v době kdy tam bylo pár historickejch letadel z ciziny (3-4) a né jak teď, že člověk neví kam má jít dřív :) no bylo to největší lákadlo a zvuk Švecova k nezaplacení. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 22:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Avia S-99
Avia S-199
Avia B-71/Archangelsky-Tupolev SB
Avia C-11/Jak-11
Aero C-3/Siebel 204
Tatra T-131/Bucker Bu-131
8O
kdo další?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 22:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
Na stránkách AP jsem četl že ta B-534 je o 30% menší než originálaby se vešla do kategorie "ultra lehké." Já jezdím na AP asi už 10 let a musím říct že je to super akce kterou si nemůžu nechat ujít. Ale ještě k té C-11. Pokud vím tak už se od zeme neodlepila asi 4 roky. O jejím dalším osudu nevím. Naposledy jsem jí viděl na AP. Musím uznat že v době kdy tam bylo pár historickejch letadel z ciziny (3-4) a né jak teď, že člověk neví kam má jít dřív :) no bylo to největší lákadlo a zvuk Švecova k nezaplacení. :)[/quote]


Pardon, už to chápu, já jsem si jí na tý AP nevšimnul a myslel jsem, že mluvíš o té ze Kbel :lol: :lol:
Jinak AP je super akce a čím dál lepší, já když je čas jezdím i na Memorial air show do Roudnice, před cca
15-20 roky tam byla i B-17, PBY-6, F4U atd, někde bych i našel fotky, tehdá to byla bomba a tyhle
éra na živo jsou dodnes, to je pro mě vždycky svátek :wink: A ta C-11 je sice bolševik, ale je to
celkem elegantní a taky to bylo parádní zpestření leteckých dnů, škoda jí..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2013 22:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
ok-glider píše:
Avia S-99
Avia S-199
Avia B-71/Archangelsky-Tupolev SB
Avia C-11/Jak-11
Aero C-3/Siebel 204
Tatra T-131/Bucker Bu-131
8O
kdo další?


Avia BH-3
Avia BH-21
Avia Ba-122
Aero MB-200
Zlín Z-181/Bucker Bestmann
Praga E-39
Saro Cloud Čsa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2013 12:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.5.2013
Příspěvky: 32
Avia BH-3
Avia BH-21
Avia Ba-122
Aero MB-200
Zlín Z-181/Bucker Bestmann
Praga E-39
Saro Cloud Čsa[/quote]



Avia BH-1
Avia BH-5
Avia B-35/1,2,3
Avia B-534


Večer přidám další :) ted nemá moc času a nemůžu si vzpomenout na přesny názvy. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2013 13:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
LibcaR1100S : C-11 v rukou Petra Jirmuse - toť hotový letecký orgasmus. A já ještě pamatuji trojici C-11 (snad z Kladna ??), to byla nádhera. Navíc pokud bych je měl porovnávat s americkým typem obdobného určení, tedy Texanem (nic proti němu, je to krásné éro), tak ta C-11 mi připadá o dost živější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2013 14:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 27.9.2012
Příspěvky: 1251
Avia C-11 je docela dobře zmapovaná.
Aviakolektsija 2012-01
Skrzydlata w miniaturze
JAKAB
a perfektní plán v Modeláři.
A to nemluvím o walkaroundech.
:lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2013 18:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Vysočina
JardaRůžička píše:
LibcaR1100S : C-11 v rukou Petra Jirmuse - toť hotový letecký orgasmus. A já ještě pamatuji trojici C-11 (snad z Kladna ??), to byla nádhera. Navíc pokud bych je měl porovnávat s americkým typem obdobného určení, tedy Texanem (nic proti němu, je to krásné éro), tak ta C-11 mi připadá o dost živější.



Tak věřím tomu, že v rukou Petra Jirmuse by bylo každý éro zážitek a věřím tomu i té C-11. Ve trojici
je nepamatuju, ale viděl jsem létat tu modro-šedou a byla to taky paráda. Pokud by jsi to chtěl rovnat
s Texanem, tak C-11 je asi živější, ale je taky novější a vychází ze stíhačky. Každý éro má svoje a když
už jsme u těch cvičných, tak mě moc mrzí, že u nás nezůstalo jediné Arado 96B, neboli C-2 a že jich
tu létalo a byl to taky velmi dobrý cvičný stroj. Tenhle zvuk by na leteckých dnech taky určitě nezněl
špatně :wink: http://www.youtube.com/watch?v=IszG4Lf4feY Škoda jich a co já vím, tak není na
světě jediné letuschopné Arado, to je z cvičných takový můj oblíbenec :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Československá letadla
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2013 19:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.4.2012
Příspěvky: 65
Obrázky: 0
LibcaR1100S píše:

Tak věřím tomu, že v rukou Petra Jirmuse by bylo každý éro zážitek a věřím tomu i té C-11. Ve trojici
je nepamatuju, ale viděl jsem létat tu modro-šedou a byla to taky paráda. Pokud by jsi to chtěl rovnat
s Texanem, tak C-11 je asi živější, ale je taky novější a vychází ze stíhačky. Každý éro má svoje a když
už jsme u těch cvičných, tak mě moc mrzí, že u nás nezůstalo jediné Arado 96B, neboli C-2 a že jich
tu létalo a byl to taky velmi dobrý cvičný stroj. Tenhle zvuk by na leteckých dnech taky určitě nezněl
špatně :wink: http://www.youtube.com/watch?v=IszG4Lf4feY Škoda jich a co já vím, tak není na
světě jediné letuschopné Arado, to je z cvičných takový můj oblíbenec :wink:


Přesně jak píšeš, dokud jsem neviděl a hlavně neslyšel teď v Čáslavi Pilatus, nenapadlo mě, jakej má ten Argus parádní hutnej zvuk. Takže Arado/C2 by byla na leteckých dnech rozhodně libovka. btw tím R1100S je myšlený báwo? :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 324 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz