Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2012 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Už jsi zkoušel nahodit obtisky? Já to zkusil na svého Kaydeta a zjistil jsem, že to je děs, běs, hrůza a utrpení. Jednak jsou naprosto šíleně tlusté, jako kdyby to měly být samolepky (asi by to bylo nejlepší). Mám to potažené barveným Vliesem, párkrát nalakované vrchním lesklým nitrolakem a obtisk se ze směrovky sloupnul bez větší námahy, prostě vůbec nedržel. Což o to, směrovku klidně nabarvím Revelkama, nebo Humbrolkama, s tím by problém až takový nebyl. Horší by to bylo v případě znaků na křídla, klasické starší provedení - modrý kruh s bílou hvězdou a červeným středem, to už tak jednoduché asi nebude. Stříhat to z nějakých zbytků Oracoveru se mi to nechce, protože by to bylo ve výsledku zřejmě ještě tlustější :cry: . Pravda SPAD je od Dumase, Kaydet je od Guillowa, je otázkou, kdo jim obtisky dělá.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2012 18:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Já mám ve stavebnici samolepky, zatím jsem lepil jen ty malé hvězdy a zdá se to v pohodě ( http://kope67.rajce.idnes.cz/Dumas_Spad ... am_077.jpg ). Já mám problém spíš s přesností - hvězdičky jsou lehce "zdvojené" - jako by byly na samolepicí fólii tištěné ve dvou krocích a došlo k mírnému posunu.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: stř 04.07.2012 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Hmm, tak já jdu rozmixovat bílou Revelku, modrou jsem používal, ta je dobrá, tak ještě pak červenou. Ty moje nálepky jsou fackt (v tom slově bych nejraději "a" zaměnil za"u") na excrement.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tak SPAD je po nejrůznějších průtazích hotový a před záletem (to asi až na jaře). Na poslední chvíli došlo ke změně použitého motoru oproti plánovanému, takže teď trochu trčí z čumáku :-(


Přílohy:
cam_ 084.jpg
cam_ 084.jpg
[ 200.09 KiB | Zobrazeno 983 krát ]

cam_ 085.jpg
cam_ 085.jpg
[ 180.42 KiB | Zobrazeno 983 krát ]

cam_ 094.jpg
cam_ 094.jpg
[ 180.74 KiB | Zobrazeno 983 krát ]


_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 13:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Nebudeš to číst rád ale zpracování nic moc. :( škoda se stavbou trupu jsi začal moc hezky.

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
RadimHnilica píše:
Nebudeš to číst rád ale zpracování nic moc. :( škoda se stavbou trupu jsi začal moc hezky.

Já vím, je to po 30 letech první věc, kterou jsem potahoval a asi jsem měl zvolit jednodušší předlohu :( . Ale další už bude určitě lepší

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2012 18:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
:) Ono je to podle vkusu každýho soudruha. :) :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Malinko na obranu soudruha kopeho, v této velikosti je to už spíše kitařina, než modelařina. Sám mám něco podobného, nebudu komentovat jestli lepšího či horšího, to nechám pak na jiných (fotky zatím nějak nikdo neudělal :oops: ).
Ale soudruzi, musíte to vidět ze všech aspektů dnešního složitého světa, musíte v tom vidět ten střet idejí, na jedné straně krásná předloha, ale pozor! na druhé straně kapitalistova ruka v honbě za chimérou pomíjivé krásy vymalovala tento letoun v přitažlivých barvách, čímž z toho udělala lákavý terč pro kulky podlého nepřítele, toužícího ovládat ve jménu jiného kapitálu tento svět, místo, aby kvalitní kamufláží chránila své vojáky před zbytečnou smrtí, jako to dělali soudruzi v CCCP. Těm se někdy podařilo techniku zamaskovat tak důkladně, že ani oni sami jí už nenašli. :lol: :lol:
Míro klíííd, hlavně, že to bude létat. Doufám, že do dalšího VDC to rozlétáš a předvedeš. Ten můj Kaydet už by teoreticky do luftu mohl také, nemá ještě dodělanou kabinu a opravený potah po pádu z pracovního stolu :wink: :oops: , a pár vlastně jen drobností.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 18:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.1.2010
Příspěvky: 455
Bydliště: kósek od Brna
Ale soudruzi, musíte to vidět ze všech aspektů dnešního složitého světa, musíte v tom vidět ten střet idejí, na jedné straně krásná předloha, ale pozor! na druhé straně kapitalistova ruka v honbě za chimérou pomíjivé krásy vymalovala tento letoun v přitažlivých barvách, čímž z toho udělala lákavý terč pro kulky podlého nepřítele, toužícího ovládat ve jménu jiného kapitálu tento svět, místo, aby kvalitní kamufláží chránila své vojáky před zbytečnou smrtí, jako to dělali soudruzi v CCCP. Těm se někdy podařilo techniku zamaskovat tak důkladně, že ani oni sami jí už nenašli. :lol: :lol:

Ale DAFE, hezky jsi se nám tady rozpovídal, jen co je pravda. Móc pěkný.
KOPE už to bude jen a jen lepší a lepší.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 21:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
Ale no tak kluci,muzu snad vyjadrit svuj nazor:-)takove poplacavani po ramenou ve chvili kdy sami vidite nedostatky je k nicemu osobne beru nekterou kritiku jako nakopnuti.modelarina je o preciznosti a tak snad mohu napsat ze to provest i lepe.Stavitel se doufam neurazil.

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2012 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
to pišta, to byla jen vzpomínka na "zašlé časy", kdy soudruzi vysvětlovali různé nedostatky tím, že to je vlastné boj proti reakci a buržoázii. Náhodou, neměl jsi někdy v ruce knihu o ruských a sovětských vynálezcích, vědcích a objevitelích, kteří vlastně prakticky všechno vynalezli jako první, a jen shodou nešťastných náhod jim prvenství nebylo připsáno? Nevím, jak se to jmenovalo a kdo byl autorem, ale tato kniha se mi do rukou za totáč dostala a byly v ní fackt kousky.
to Radim, když se po letech vrací k zálibě, tak si musí dovednosti opět oživit. Příští model bude určitě zase o levell lepší. Vy doma děláte přímo fantastické modely, o mnohých byly články v modeláířských časopisech, také jsme se o tom bavili. Před Vašim rodinným umem se skláním. Tohle jsou ale opravdu modely blíže plastikovým kitům, dost blízké různým oříškům a penaudům a dalším, na které bych zcela určitě neměl nervy 8) . Vím, že by se to dalo udělat líp, ale prakticky vždycky jde něco udělat líp. Teď něco dokončuju a vím, co bych příště udělal jinak, třeba lehčí konstrukci, jiné technické řešení atd.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2012 0:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
RadimHnilica píše:
Ale no tak kluci,muzu snad vyjadrit svuj nazor:-)takove poplacavani po ramenou ve chvili kdy sami vidite nedostatky je k nicemu osobne beru nekterou kritiku jako nakopnuti.modelarina je o preciznosti a tak snad mohu napsat ze to provest i lepe.Stavitel se doufam neurazil.


Rozhodně neurazil. Sám vím, že to není ideální. Pro příště vím, co už udělat jinak a snad líp.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: sob 24.11.2012 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No, aby to nevypadalo, že tu Míru jen kryju, na rovinu, ten trčící motor ještě není definitivně přimontovaný? Nebo to je tak na furt? Podle mě by se měl v Tvém případě krásně dostat pod kapotu a nerušit vnější linie. Jak už jsem psal (možná tu, možná v jiném vlákně), já mám problém s rozměry motoru a skoromakety hvězdičáku na Kaydetovi. Zatím to vypadá, že jsem našel motor, který se mi tam vejde. Jen, aby měl dost Wattíků na vytažení ajraplejnu do luftu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2012 12:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tam měl být původně úplně jiný motor s přední montáží. Ale protože ho teď aktuálně nemám, tak kvůli záletu jsem tam dal tenhle. No a když jsem dojel na plochu, kde jsem to chtěl zalítávat (asfaltový plac u ZD), tak tam byly haldy řepy, protože právě vrcholila řepná kampaň, takže se zálet stejně nekonal. Teď už s ním asi počkám až do jara, protože z práce chodím za tmy a o víkendech buď není záletové počasí, nebo na to nemám čas a klid.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spad XIII + Albatros DVa stavba
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2012 20:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Abych tady nevypadal za pana dokonalého, já zase vyúhloval obráceně motorovou přepážku. Na plánu jsem to chytal vinglem a pohoda, trup se dělal jedna půlka na plánu, druhá půlka se lepila už v ruce, pak plaňkování. No a při tom lepení druhé půlky mi svině lepidlo stáhlo schnutím přepážku obráceně (lepeno Kanagomem). Tak jsem to musel dohnat balsovým klínkem. Až budu mít čas, udělám fotky a prsknu na rajče.
Míro, dej tam správný motor a půjdem to rozbít :lol: . Myslím i to moje.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz