Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 12:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Příloha:
031MyPBY2.jpg
031MyPBY2.jpg
[ 66.59 KiB | Zobrazeno 1315 krát ]


Ahoj všichni,
stavím polomaketu hydroplánu PBY Catalina ze stavebnice Great Planes. Stavebnice je opravdu perfektní, vše je uděláno precizně. Laminátový trup je nalakován zdola bíle a shora šedě. Jenže ten lak je velice lesklý. Myslíte si, že by trup měl být matný nebo ho mám nechat lesklý? Děkuju za názory.
Příloha:
trup.jpg
trup.jpg
[ 49.39 KiB | Zobrazeno 1319 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne sob 07.01.2012 14:14, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
no vypadá na nějakou neozbrojenou verzi takže klidně lesklý, nehledě na to pokud bude startovat z vody lesklá je výhodnější, matná by brzdila a voda by hůř odtékala z povrchu

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 13:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Tak to jsem rád, na matné by se dělaly fleky, už to vidím až to vytáhnu ze žabince! Jen se mi zdálo že matný lak by vypadal líp , na fotce to není tak vidět, ale je to jako ze skla. Praktický to na vodu ale určitě je. Myslel jsem, že bych případně zmatnil jen tu šedou na horní polovině trupu.
Postup stavby postupně dávám sem: http://rc.ludl.cz/index.php/hydroplan-p ... ina-stavba

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
No ten model představuje nějakou demilitarizovanou verzi podle čumáku, umím si představit jinou kamo, ale zase proč to předělávat, na to bude čas po pár sezonách.....jen tak mimo,proč nemáš tu od HVP?

edit: už jsem si to přečetl dobrá cena z od Igora z Hang......chápu

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 13:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Na to HVP jsem se teď díval, když jsem hledal informace kde Catalinu vzít, tak jsem našel tu od Igora - je skoro o 2tis. levnější. Takhle za ten rozdíl budu mít i serva a motory. Modely od HVP neznám... Tahle od Great Planes je moc pěkná, nikde žádné švy, pevné to taky vypadá (teda na low-end stavebnici... měl jsem štěstí a Číňan byl asi málo opilej. Kdyby to dělal opravdickej modelář, to by samozřejmě bylo o něčem jiném, ale hlavně tak 100 x více hodin:-)

Nemáš typ na serva a motory? V návodu doporučujou 2 x Futaba S3103, 2 x S3110 a motory RimFire 28-30-950.
Motory dám asi PowerHD, mám s nima super zkušenost (kvalitní ložiska NMB, tvrdá hřídleka, zkrátka výborné za cenu okolo 500,-)
Ty serva nevím, Futaby se mi zdají dost drahé, ale zase abych neuštřil na nepravým místě... Někde jsem před časem koupil digitální serva MD922 (jenže už si zaboha nevzpomenu kde... asi Aukro), stály pár stovek, mají komplet kovové převody, mám je ve 2m větroni a jsou cool... tady se nemá Číňan za co stydět... Jsou malinko větší než ty Futaby, 12g, ale myslím že by se vešly.
Chápu že zvlášť u hydroplánu je důležitá spolehlivost.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 13:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 0
Nech to lesklý , líp se to pak čistí od bordelu z vody , řasy špína atd , když to zaschne pude to líp dolu , jinak koukám že se tu bavíte o Catalině z HVP , neměl jsem jí sice , ale hodněkrát jsem narazil na netu na to že na vodě nic moc a že je lepší od HVP HU-16 Albatros , toho jsem původně kdysi chtěl , ale nakonec jsem si postavil CL-415 1,5m na dvě 4kila , byla to dobrá volba...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 13:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
s těmi servy ti nepomůžu -neznám je ale pokud máš něco osvědčeného neřešil bych to a ty motory je to samé ot. kolem 1000 a velikost 28 délka 30 průměr nebo naopak, je taková klasika z HC třeba Turnigy , opět pokud máš něco osvědčeného dej to tam

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 14:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
corsair píše:
s těmi servy ti nepomůžu -neznám je ale pokud máš něco osvědčeného neřešil bych to a ty motory je to samé ot. kolem 1000 a velikost 28 délka 30 průměr nebo naopak, je taková klasika z HC třeba Turnigy , opět pokud máš něco osvědčeného dej to tam

Jo, děkuju, to je v pohodě, motory mám vyřešený a serva právě hledám nějaká vhodná, nebde to problém.. :)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 14:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
racek74 píše:
Nech to lesklý , líp se to pak čistí od bordelu z vody , řasy špína atd , když to zaschne pude to líp dolu , jinak koukám že se tu bavíte o Catalině z HVP , neměl jsem jí sice , ale hodněkrát jsem narazil na netu na to že na vodě nic moc a že je lepší od HVP HU-16 Albatros , toho jsem původně kdysi chtěl , ale nakonec jsem si postavil CL-415 1,5m na dvě 4kila , byla to dobrá volba...

O té Catalině z HVP jsem to taky četl, taky to byl jeden z důvodů proč jsem šel do té od GP. Catalina existuje taky ve veri z polystyrenu, ale když jsem se díval na fotky, tak ten polystyren z toho byl hodně vidět, chtěl jsem trošku maketovější.
Ten CanadAir CL-415 jsem taky zvažoval, lítá prý pěkně, viděl jsem videa, musí to být radost s ním polítat.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
No máš kliku, že Selibák máš za barákem já v dosahu takovou plochu nemám, takže když Catalinu tak "suchou" s podvozkem

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 15:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
:D Nejen Selibák (ten je hodně známý...), ale spoustu dalších louží, stačí mrknout do mapy. :D S hydroplánem jsem ještě neletěl, bude to adrenalinek první start!!! Nevím jestli to mám nejdříve zkusit z ruky na travnaté louce (vysoká tráva), ale aby nezlobily ty postranní plováky při přistání... Nechtěl bych s tím zažít přistání typu "Hvězdice".

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Mám tú od HVP ešte s polystyrénovým krídlom, "potiahol" som ho tenkou sklenou tkaninou (23g/m2). Pádov do vody zopár zažila a nič sa nepoškodilo, ale plaváky mám uchytené dosť pružne (len na 2 laminátových cca 1mm možno 1,5mm tyčkách z krídla). Teraz mám rozfláknutý trup o kamene, tak sa už pár rokov chystám na kompletnejší repas..
Na vode je jediný problém, že ak je trochu vietor tak sa bez vodného kormidla sa točí proti vetru kvoli smerovke.. inak v pohode. To bude ale asi dané predlohou, a kormidlo do vody nebude nič maketové..
Inak servá som tam mal 4x HS-81.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 16:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
coro píše:
Mám tú od HVP ešte s polystyrénovým krídlom, "potiahol" som ho tenkou sklenou tkaninou (23g/m2).

Jake mas motory? Ja ji tenkrat s S400 z vody nezvedl...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 16:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
No HS-81 to je klasika, kouknu na rozměry a mohlo by to být ono! Ale myslím že jsou to serva do křidélek, takže trochu plošší, asi se mi tam nebude hodit rozměr. Tady jsou serva v křídlech atypicky, ne schovaná do křídla naležato,ale našroubovaná nastojato ke spodní straně křídla , takže vrchní část serva čumí ven. A podle toho jsou tam výřezy v křídle podle půdorysu serva cca 11,8x23 mm - trochu propilovat by to samozřejmě šlo. Do hloubky je limit 14,5 mm, tolik je k protilehlé horní stěně křídla.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: PBY Catalina
PříspěvekNapsal: sob 07.01.2012 16:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
jyrry píše:
coro píše:
Mám tú od HVP ešte s polystyrénovým krídlom, "potiahol" som ho tenkou sklenou tkaninou (23g/m2).

Jake mas motory? Ja ji tenkrat s S400 z vody nezvedl...

Motory právě hledám na netu, origoš tam píšou RimFire 28-30-950, takže hledám něco takového, chci dát asi PowerHD 2830-950.
Edit: aha, promiň, to bylo na "coro".

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz