Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Sraz ano nebo ne ?? Hlasování.
Sraz - ano přijedu s modelem 0%  0%  [ 0 ]
Sraz - nevím možná přijedu 50%  50%  [ 3 ]
Sraz - nepřijedu - nemám zájem 33%  33%  [ 2 ]
Sraz - ano přijedu jako divák 17%  17%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 7:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Znáte kategorii MNM ?? Ne … ani se nedivím , neboť jsem si ji právě vymyslel. O co se jedná ??
Začnu trochu obšírněji … poslední dobou jsou v oblibě historické modely, konají se soutěže a srazy historických modelů , ale ruku na srdce- kdo z Vás v mládí stavěl takovéto modely ??? Já ne . My co jsme dříve narození (mě je 61 let ) jsme „ odkojeni „ modely jako například Admirál , Čejka, Apollo, Centaur, Faraon , Kiwi ,Curare nebo Graupnerův Cirrus. Proto bych rád na našem letišti LMK Meteoru Havířov v příštím roce uspořádal sraz modelů kategorie MNM . Abychom si mohli zavzpomínat :
“ Jééé…. Atlas….. toho jsem kdysi měl , měl jsem tam Tono 5,6 řídil jsem ho Tonoxem a lítal super ! „ MNM je zkratka, jsou to jsou Modely Našeho Mládí. Než se do pořádání této akce pustím , rád bych znal Váš názor , a také bych rád věděl, zda by Jste se u nás na letišti LMK Meteoru Havířov této akce zúčastnili se svým modelem a nebo jako diváci. Podle Vašich odpovědí do toho buďto „ půjdu „ nebo ne.
Děkuji Vám 100 000 x za Vaše odpovědi Mirek
P.S. Nad příspěvkem se máte možnost k akci vyjádřit formou ankety. Za Váš názor Vám děkuji.

_________________
Hrom do vrtule !!


Naposledy upravil Kiwira dne sob 03.11.2018 7:32, celkově upraveno 6

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 9:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2011
Příspěvky: 101
Bydliště: Horné Lefantovce
Výborný nápad zalietať si s niečim, čo sme skutočne zažili a v mladosti si reálne postavili. Škoda, že pre mňa je to trochu od ruky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: čtv 01.11.2018 9:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Kiwira píše:
Děkuji Vám 100 000 za Vaše odpovědi Mirek

Ahoj, můžu poslat číslo účtu, kam mi pošleš těch 100 000 (stačí CZK) za moji odpověď? Budu odpovídat denně, pravidelně (lepší než chodit do práce :lol: )

Teď vážně: díky za Tvoji iniciativu, určitě se shledá se zájmem, protože těchto modelů mezi lidmi bylo - a podle mě i stále JE dost. A jak píšeš - u každého, kdo nějaký čas modelaří tyhle modely vyvolají vzpomínku, úsměv, vyloudí historku...

Náš klub KHMM myslí na tyto modely (byť okrajově) též, viz RETRO okénko a modely v něm http://www.khmm.cz/category/retro-okenko/modely/ a věřím, že modely na přátelské polétání na koncích sletů budou přibývat. Sám už mám taky něco připraveno, vždyť jsem po boku těchto modelů vyrůstal!

Už nějaký čas máme s kolegou a kamarádem Petrem Knobem, který třeba plánky řady Modelář sbírá, vizi o právě setkání třeba i modelů stavěných podle těchto plánků.
Modelů ze stavebnic "té doby" (nebo dle plánků z nich) by se též našlo mezi lidmi habakuk.
Anebo Pan Jaroslav Fara (viz téma tady http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=11&t=10920 ), letos uplynulo 30 let od jeho úmrtí - a jeho modely se stále staví, co ho tak jednou připomenout?

Tematických setkání, či jeden sraz se všemi těmito mnou jmenovanými skupinkami, které se krásně prolínají - ten si své místo najde. A proč ne právě v Havířově!
Naše (já a Petr) kalendáře jsou docela plné a nedisponujeme svými klubovými letišti ( v KHMM kočujeme a navštěvujeme spřátelená letiště, a zde má přeci jen prioritu právě ta historická modelařina, převážne NEsoutěžní - ale setkávací), ale takovouto akci jistě rádi podpoříme.

Takže - jen houšť takovýmto modelům a iniciativám, přeci jen to podle mě bude zábavnější a pestřejší než kdejaký sjezd RTF, ARF modelů a jiných hračkoidů a hotovoidů :wink:

Sám za sebe Ti píšu, že pokud Tebou zvolený termín nebude kolidovat s nějakou zásadní akcí, kam jezdívám - moc rád se k vám pojedu i s takovým modelem/modely podívat ...

Letu zdar Michael Vosika //Bayeux//

_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: pát 02.11.2018 9:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 115
Bydliště: Třebíč
Za mě jednoznačně ANO....ale velmi důležitý bude termín.

_________________
vlečná Bellanca Decathlon (65 ccm) a pár historiků, převážně se spalováky... . Jo, a taky C/L..!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: ned 16.12.2018 7:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Jo,tak to bych bral. :D Ale termín 2 měsíce dopředu...
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 12:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2013
Příspěvky: 105
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 4
Jen bych doplnil ...31.8.2019 Chřibská
http://www.khmm.cz/2018/12/10/retromodely-konstrukce-jaroslava-fary-budou-mit-slet/

_________________
historickemodely.cz
QUEEN BEE 1950,ORION 1943,ADMIRÁL,RED RIPPER 1940,SOKOL,HURIKÁN 1940...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2019 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Díval jsem se na vaše "pravidla retro" a je to dost sešněrováné. V dnešní době spousta modelářů používá z mnoha důvodů elektry a čuďáka prostě nemají. Dva mi kolegové je mají (elektry) proto, že prostě bydlí v paneláku a nemají vůbec možnost čuďáka doma byť jen nastartovat, natož provést záběh, nějaké laborování s vrtulemi a jeho seřízení. Ta pravidla se spíše blíží historikům, kteří více lpí na originalitě. V kategorii "retro" bych si představoval více volnosti, co se stavby, materiálů a případně i pohonu týče. Stejně tak i ovládání. Líbí se mi třeba mezi jinými Centaur, ten by tématicky zapadal, ale pokud bych ho stavěl, tak i s křidélky, což už ale odporuje vaší definici retra. Retro je napodobení starého, alá starý, nikoliv jeho přesná a přísná kopie. Ber to jako poznámku, nikoliv kritiku, nebo kibicování.
P.S. Jinak samozřejmě podobným akcím fandím. A neslibuju, že mi vyjde, aby mohl přijet, i když bych se určitě rád podíval.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2019 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Původně jsem si říkal že by nás také pár přijelo, pominu vzdálenost.
Nicméně vaše pravidla jsou neakceptovatelné a příliš striktní. Mám rád staré klasické modely které se mnou vyrůstaly.
Ale určitě nehodlám stavět model na jednu akci.
Uvedu příklad Vipana, byl to jeden z mých prvních modelů. Dle plánku spalovák bez křidélek.
Pokud bych ho znovu stavěl volil bych dle možnosti dalšího létání u nás elektro a právě s křidélky,
což je v rozporu s vašimi podmínkami.
Myslím že i můj Varioprop 8S by měl u vás problém byť vypadá jako v časech oněch je to uvnitř 2,4 gHz.

Původní idea byla skvělá mělo to myslím být o setkání modelů a modelářů srdcařů či nás dětských dědků :lol: :lol: :lol: .
Řekl bych že to bohužel odbočilo někam jinam. Neberte to jako kritiku je to jen můj osobní názor.
Stále se myslím že idea je skvělá bohužel jen pro ty nejzarytější oldiesáky :D


Přílohy:
7.A můžeme vyrazit.JPG
7.A můžeme vyrazit.JPG
[ 66.02 KiB | Zobrazeno 2845 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2019 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě dovětek, postavil jsem eroplán podle plánku z r. 1938, ovšem s úpravami na moderní způsoby ovládání, tedy rozhýbal jsem jak S a V, ale přidal jsem i K, o ovládání M ani nehovořím. Potah je dnes běžnou nažehlovací fólií. Vnitřní konstrukci jsem si také upravil (bylo nutné jednak kvůli zástavbě RC vybavení, jednak změně pohodnu na dnes běžný žhavící motor, nikoliv benziňák s cívkou, svíčkou a baterkou), ale vnější tvary jsou identické s originálem. Jako klasický příklad retra, byť ne z našeho oboru, bych dal Jawu 300 - http://www.autoforum.cz/predstaveni/jaw ... nekoupite/ . A srovnej s původní Jawou 250 kývačkou. To je retro, nikoliv, že se to prakticky do posledního šroubku okopíruje. Moderní technika v jakoby starém kabátu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2019 14:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
DAF píše:
Ještě dovětek, postavil jsem eroplán podle plánku z r. 1938, ovšem s úpravami na moderní způsoby ovládání, tedy rozhýbal jsem jak S a V, ale přidal jsem i K, o ovládání M ani nehovořím. Potah je dnes běžnou nažehlovací fólií. Vnitřní konstrukci jsem si také upravil (bylo nutné jednak kvůli zástavbě RC vybavení, jednak změně pohodnu na dnes běžný žhavící motor, nikoliv benziňák s cívkou, svíčkou a baterkou), ale vnější tvary jsou identické s originálem. Jako klasický příklad retra, byť ne z našeho oboru, bych dal Jawu 300 - http://www.autoforum.cz/predstaveni/jaw ... nekoupite/ . A srovnej s původní Jawou 250 kývačkou. To je retro, nikoliv, že se to prakticky do posledního šroubku okopíruje. Moderní technika v jakoby starém kabátu.


...přátelé ( DAZ i pepino ), mluvíte mi z duše. Děláme modely pro potěšení ze stavby i lítání a když už si z nostalgie postavím éro, které jsem měl v mládí, rozhodně budu chtít, aby lépe létalo a samozřejmě využiju svých současných znalostí a získaných dovedností. To není nic proti ortodoxním stavitelům a soutěžníkům, naopak klobouk dolů. Ale - moje první éro, které jednou náhodou chytilo termický závan a málem mi uletělo bylo Ero II. A ano, po té dlouhé době jsem si ho postavil, přestože vím, že žádné velké poletování se s ním nedá očekávat. Přesto jsem do něj nacpal Rx a s řízenou VOP i SOP v letním podvečeru za mírného větříku je to nádherné vzpomínka na dobu, kdy seno vonělo a....A že jsem nedodržel něco? No, za tu radost mi to stojí...
Podobně je to s Pelicanem. Původně gumák mi nikdy v mládí nelítal. Dneska s elektrikou je to úžasný relax...
A dál - A 2 Káně. Do prokazatelně starého trupu jsem přidal dvě servíčka a vrtuli ( motor používám pouze místo špagátu ) a za úplného klidu můžu zahodit vysílač a Káně krouží a krouží..a rádio mám pouze na to, abych přistál u sebe.
Cirrus - abych s ním mohl lítat i v horách, trochu jsem vylepšil profil, oklapkoval křídlo a stále je to ten obdivovaný legendární Cirrus od Graupnera, který mi ale dnes lítá oproti tomu starému o 100% lépe...
Atd atd. Jenom ještě k uspořádání setkání takto postižených jedinců - u Kiwiry žádná odezva, Chřibská je daná jinou tradicí, Proto nabízím toto - myslím si, a jak to vidím na letištích, podobných nostalgiků odkojených Farou a legendami od Gr je hodně, že by bylo nějaké setkání udělat čím dřív, tím líp. Pravidla - stará nová letadla pro potěchu starých mladých modelářů. Fara a Gr výhodou. Nutná podmínka - dobrý člověk. A myslím, že takové setkání by mi bylo ctí zorganizovat buď na letišti Hrušovany nebo V háji. Budou-li zájemci, stačí už jen hezké počasí a vhodný termín


Přílohy:
ero m.jpg
ero m.jpg
[ 165.51 KiB | Zobrazeno 2771 krát ]

Snímek 073-m.jpg
Snímek 073-m.jpg
[ 84.57 KiB | Zobrazeno 2771 krát ]

02-m.jpg
02-m.jpg
[ 140.3 KiB | Zobrazeno 2771 krát ]

IMG_5067-m.jpg
IMG_5067-m.jpg
[ 114.53 KiB | Zobrazeno 2771 krát ]

Snímek 150-m.jpg
Snímek 150-m.jpg
[ 60.68 KiB | Zobrazeno 2771 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sraz modelů MNM ano , nebo ne ??
PříspěvekNapsal: ned 13.01.2019 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Sice to tu trochu uschnulo, ale přesto původní myšlenka není špatná. Také mě víc táhnou starší plány z edice Modelář, než značná část dnešních konstrukcí. Rád se vracím k plánům z té doby. Pro kluky z kroužku upravuju starší plány, jako Picolo, Dana, Pluto apod. Bohužel v současných plánkových servisem nacházím malo, podle mě, vhodných konstrukcí. Z určitých důvodů, hlavně bezpečnostních, s nimi stavím motorové modely s elektrickým pohonem. Možná také jednou zkusí čuďáka, ale až na to budou zralí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Následující akce

Pozvaný

Akce vložena od

Víkend s MoNaKem 2024 - sraz lodních modelářů
31 kvě, 2024 00:00 Do 02 čer, 2024 00:00
Všichni ladous
   JETI: Asi JETI meeting
21 srp, 2027 Do 21 srp, 2027
Všichni TomasC

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz