Reklama

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 30.01.2018 8:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Vlastivědné muzeum v Šumperku připravuje výstavu věnovanou leteckým modelům všeho druhu. Při této příležitosti prosíme letecké modeláře o zapůjčení modelů. Vaše návrhy, jaké modely byste byli ochotni poskytnout, a informace o tom, jak jsou velké, v jakém jsou měřítku, z jakého materiálu, zda jsou statické, či létací, nám prosím posílejte do 1. 5. 2018 na e-mail kurátora výstavy Mgr. Milana Dvořáka milan.dvorak@muzeum-sumperk.cz nebo na e-mail eva.sebestikova@muzeum-sumperk.cz.

Fyzické zapůjčení modelů bude probíhat až dva týdny před zahájením výstavy, která potrvá od 5. 7. do 7. 10. 2018. O své zápůjčky se bát nemusíte, u nás budou vystaveny s veškerou péčí.

PS: toliko oficiální text…

Naprosto chápu a souhlasím, že termín výstavy je zvolen dost nešťastně (ve vrcholné modelářské sezoně), ale s tím se už nehne (ve chvíli, kdy jsem se to dozvěděl byl termín pevně daný).
Kdyby jste měli zájem a možnost prezentovat nějaký svůj model, který letos odpočívá či s ním v sezoně nepočítáte, kostroun co letos nevyletí – budu jen a jen rád. A nejen model - třeba i něco z modelářského příslušenství, motory (třebas i nefunkční, vyběhané - leč kompletní, nikdo to nepozná :) nějaký větší, čtyřtakt, víceválec - můj největší motor je benzín s jiskřivou Ohlsson 10ka z roku 1940 :lol: ) - zvláště ty kategorie a zaměření, co nedokážu pokrýt sám...

Zápůjčku mohu zařídit a zaštítit já, samozřejmě se ale nebudu chlubit cizím peřím.
S nabídkou se obrať te přímo na muzeum, nebo též na mě – koordinuji si tak nějak ucelenost a pestrost výstavy a kooperuji s pověřenou osobou muzea.

Myslím si, že jakákoliv propagace modelařiny je potřebná, bo jinak chlapi vymřeme ! Moc děkuji a těším se na Vaše nabídky :wink:

Michael Vosika (Bayeux), tel. 608825433, e-mail scmodels@atlas.cz

Přílohy:
výzva.jpg
výzva.jpg [ 67.81 KiB | Zobrazeno 1206 krát ]

PříspěvekNapsal: ned 11.02.2018 21:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

K připravované výstavě letadel v muzeu chtějí samozřejmě přidat i nějaké simulátory apod. (mno radost z toho osobně nemám, ale jak není něco interaktivní apod., myslí si že to stojí za ho... - ale při pohledu na kluky, jak čumí místo na modelařinu a letadla do monitoru mě asi zabije ! :( ).

Netušíte, jak se nahlíží na využití leteckých simulátorů (free, open source, nebo free androidích aplikací) při využití na nějaké akci, jako je třeba výstava? Nebo jak je to případně s využitím licencované verse nějakého takovéhoto produktu?
Berme to tak, že za vstup na výstavu se samozřejmě platí - ale simulátor bude v rámci výstavy samozřejmě bez poplatku...

A jelikož mě učil lítat táta a jednokanál MARS, nejsem v tomto kovaný: co doporučujete případně za aplikace a programy? (znám leda z doslechu Fligh Gear a FMS + cosi kdysi stahoval táta dceři do tabletu).

Díky za jakoukoliv radu či reakci :wink: Michael Vosika

PS: jediný simulátor, co bych jim toleroval je ten z Mladého konstruktéra z r.1942 :lol:

Přílohy:
MK_23_1942_01.jpg
MK_23_1942_01.jpg [ 83.96 KiB | Zobrazeno 492 krát ]
MK_23_1942_02.jpg
MK_23_1942_02.jpg [ 108.18 KiB | Zobrazeno 492 krát ]