Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2020 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Když se Ti podaří srovnat staré tak , aby se někde nepřekrývalo (nezvětšovala se tloušťka), tak ten tmel to jistí. Žádné velké tlaky tam nejsou. Bude to v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2020 21:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
děkuji , jdu nato


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2020 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Ještě doplním. Jestli nemáš tmel na motory, v tomhle případě udělá stejnou službu jakýkoliv silikonový tmel. Ať se daří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: ned 19.04.2020 23:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A víš už Davide jak má být to šoupátko proti pístu nastavený? Úhly pro přesný časování zde psát nebudu, musel bys si udělat kruhovou stupnici 360 st místo vrtule a drátový ukazovátko spojený s karterem motoru.
Pro Tvý účely stačí když nastavíš píst do dolní úvrati a budeš pomalu točit klikovkou ve směru chodu motoru. Šoupátko by mělo začít otvírat v okamžiku, co se píst začne z dolní úvrati pohybovat směrem nahoru do horní úvrati. A zavřít by se mělo za horní úvratí, přibližně uprostřed dráhy mezi horní a dolní úvratí. Tak to aspoň bylo u metylových dvoutaktů, u benzínů to nebude o moc jiný.
Když to šoupátko dáš blbě, tak motor nepoběží vůbec a nebo poběží zcela bez problémů na opačnou stranu. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 11:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
Celeron píše:
A víš už Davide jak má být to šoupátko proti pístu nastavený? Úhly pro přesný časování zde psát nebudu, musel bys si udělat kruhovou stupnici 360 st místo vrtule a drátový ukazovátko spojený s karterem motoru.
Pro Tvý účely stačí když nastavíš píst do dolní úvrati a budeš pomalu točit klikovkou ve směru chodu motoru. Šoupátko by mělo začít otvírat v okamžiku, co se píst začne z dolní úvrati pohybovat směrem nahoru do horní úvrati. A zavřít by se mělo za horní úvratí, přibližně uprostřed dráhy mezi horní a dolní úvratí. Tak to aspoň bylo u metylových dvoutaktů, u benzínů to nebude o moc jiný.
Když to šoupátko dáš blbě, tak motor nepoběží vůbec a nebo poběží zcela bez problémů na opačnou stranu. :wink:


udělal jsem to následovně a uvidím jestli dobře: Písty jsem jsem dal do Horní úvrati a ten bazmek co je na fotce č,4 jsem dal tou tečkou dolů. Je tam 6 ti- úhelník tak snad jsem to podělal. Vlastně zakryl tu otevřenou 1/3 výseč.( foto 3 ) Dal jsem nové těsnění a motor zavřel. Ještě jsem to nezkoušel nahodit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 14:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak nic, dělej si to jak chceš. To je tak složitý se podívat, jestli to je jak jsem napsal? :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 17:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
To nic, má to sice blbě, ale jsou jenom dvě možnosti jede-nejede, kromě těsnění nic nezničí. :roll: Cestou pokus-omyl to bude rozebírat a znovu skládat maximálně ještě pětkrát, pokud ten "bazmek" ovšem znovu nevypadne.
Modelářský spalovák jsem sice v ruce neměl, ale kdysi jsem dával do kupy Jawu 90 cross, taky šoupátko, na svou dobu jedničkový motor.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 17:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
Celeron píše:
Tak nic, dělej si to jak chceš. To je tak složitý se podívat, jestli to je jak jsem napsal? :roll:


Složil jsem to dříve než jsi to napsal. Podle rad před tebou janva9 .
Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
Napsal: pát 17.04.2020 19:39
Mazák



Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1220
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Je to šoupátko pro řízení sání. Při pístech v horní úvrati by měl být prakticky zakrytý ten otvor ve skříni. Přesné časování ale nevím. On to někdo určitě upřesní.

_________________
Ground Penetration Tester

(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Jaképak časování. Je to na šestihranu tak to jde dát buď správně, nebo 60° před nebo pod, ostatní polohy jsou už totálně mimo.
Jestli jsi to dal tak, aby při točení správných směrem někde kolem horní úvratě zavřelo, tak je to správně. Jinými slovy pří správném směru otáčení musí být při zdvihu pístu otevřeno, aby mohl nasát směs pod píst. Toť vše. (jinak většina motorů -myslím "opravdických", má na rozvodech značky pro správnou montáž , možná, že jsou i na tomto)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 19:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Tak jak to máš složené to ani nahodit nezkoušej, určitě se to nepovede. Celeron ti to popsal perfektně. Když píst vyjíždí z dolní úvratě nahoru začíná (s malým zpožděním) sání od katburátoru přes šoupátko do klikové skříně, takže šoupátko musí začít odkrývat tu díru a znovu by jí měl zakrýt, když píst projde horní úvratí (kousek za ní). Splést se moc nejde, je to šestihranu, vedlejší poloha (60 stupňů) by byla hodně mimo.

Jinak, pokud ta tečka na šoupátku je značka, měl by jsi na protikusu najít "sestřičku", patří k sobě. :D

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
No já si myslím, pokud se ten motor točí dle obr. č.3 po směru hod. ručiček, a dal v horní úvrati šoupátko značkou dolů, ta k je to správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 19:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Naprosto souhlasím. Koukal jsem na obrázek č.2, záleží, na které přírubě bylo šoupátko. To musí vědět David Krnov. Šestihran je na obou fotkách.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 19:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
Kuta33 píše:
Naprosto souhlasím. Koukal jsem na obrázek č.2, záleží, na které přírubě bylo šoupátko. To musí vědět David Krnov. Šestihran je na obou fotkách.


To David neví. Vypadlo to dříve, než jsem zareagoval. Bohužel.
Jinak je to složené tak, jak píše Jag42 v posledním příspěvku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 20:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Tak pokud máš výfuk na stejné straně, jako před rozborkou a vše ostatní je složeno správně, tak startuj. :wink:

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZDZ 80 B2RV
PříspěvekNapsal: úte 21.04.2020 20:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.12.2017
Příspěvky: 178
Bydliště: Krnov
tož díky všem za rady a trpělivost mi ukázat světlo na konci tunelu.
ať to lítá .
Pevné zdraví přeje David


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz