Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Malý pokusný stroj do větru s dlouhou dobou letu

sob 11.01.2020 19:11

z01 píše:říkal jsem si, že to třeba už někdo řešil a prostě řekne svoje zkušenosti, je to mnohem lepší než týden něco hledat a stejně nemít jistotu, že to má smysl


Hod si do googlu TORO 600 - lita to pekne a je to i hojne vyuzivany na podobny ucel jako chces ty. Neptej se me na jaky - to bych dostal banana :-)

GH

Re: Malý pokusný stroj do větru s dlouhou dobou letu

sob 11.01.2020 19:28

Mýliti jyrry je lidské snad jen z mého pohledu jako informace pro nováčka co žádal o konkrétní informaci to bylo prostě strohé.Nic víc nic méně.Pokud se ještě z01 vrátím k létání ve větru tak jsem celkem šílenec a vyzkoušel opravdu až extrémy na létání a pokud jsi již létal tak to ve větru není o nic složitější.Ještě se mi taky ve větru osvědčil doma vyrobený STEP s plným trupem (ne ze slabých plátků ale z 30mm xps) ten dokáže fučáku slušně vzdorovat a do silného větru používám větších výchylek hlavně směrovky.Ber tyto informace jako taky od začátečníka protože se stále učím a zkušenější to mohou považovat za zavádějící.

Re: Malý pokusný stroj do větru s dlouhou dobou letu

úte 14.01.2020 17:29

ve větru létám, je to zábava, ale jak jsem psal, mám všechno nad metr dvacet, malé jsem nikdy nepoužíval

Re: Malý pokusný stroj do větru s dlouhou dobou letu

úte 14.01.2020 18:36

No tak to LÍDL překopaný házelo má rozpětí cca 840mm a je to do sebe jen zastrkávací takže skladnost dobrá a do větru si myslím i dobrý profil křídla.O víkendu jsem vytáhl taky do dosti slušného fukejře trochu větší překopaný házedlo-1200mm a tam už byl tuhý boj -má tenčí profil nežli LÍDL a křídla se kroutily do U ale neprohráli jsme,měl jsem s sebou i kamerku tak brzo dám ze souboje záznam.

Re: Malý pokusný stroj do větru s dlouhou dobou letu

úte 14.01.2020 19:51

dratek píše:Mýliti jyrry je lidské snad jen z mého pohledu jako informace pro nováčka co žádal o konkrétní informaci to bylo prostě strohé....
Děkuji za poučení. Příště se zdržím komentářů. Raději.

dratek píše:No tak to LÍDL překopaný házelo ... do větru si myslím i dobrý profil křídla....
Tak to si fakt jen myslíš. Mám to házedlo taky, vzal jsem ho na svah taky, ale o rychlém profilu mám jinou představu.

Re: Malý pokusný stroj do větru s dlouhou dobou letu

úte 14.01.2020 20:37

Vidíš jyrry můj předpoklad byl že jednoduše moje "poučení "tvé osoby přejdeš bez povšimnutí 8) jelikož vždy tvoje reakce vyznívají že jsi nad věcí :evil: ....ale to jen aby řeč nestála a já mohl mít další stupínek k "hodnosti" :roll: .K profilu u LÍDLU mohu jen dodat že jsem nikde neprezentoval že je rychlý ale dle mé zkušenosti ze silných větrů právě pro ně vhodný,je silný a křídla se ve větru minimálně kroutí oproti tomu většímu házedlu NINCOAIR které má profil tenčí.Snad dnes se mi podaří vložit video na SMETIŠTĚ pro posouzení. Nejsem profi odborník a tudíž názvy a použití profilů neznám a co se týče létání na svahu a létání s pohonem ve větru co udávám já tak je možná i trochu rozdíl a nebo se pletu a jak jsem psal mýliti se je lidské a pro mně žádná tragédie,rád se vždy něčemu přiučím :wink:
Odeslat odpověď