Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

vyriesene: ASP karburator zaseknuty

ned 23.06.2019 10:59

Zrazu sa nam karburator nedal zavriet, supatko sa hybalo sa iba v rozsahu odhadom 50 az 100 %

Ide o karburator z asp 2.5ccm

Chcel som to supatko vytiahnut von ale neda sa, nerozumiem ze co homtam drzi, neviem co ine treba este vybrat? Vid foto, dik vopredza rozumnu radu

/mame to v eppaku a ma nalietane odhadom asi 150 minut vo vzduchu/

IMG_20190623_104712.jpg
Naposledy upravil sky59 dne pon 24.06.2019 9:35, celkově upraveno 1

Re: ASP karburator zaseknuty

ned 23.06.2019 13:50

Ulomený zeslabení na šroubu pro seřizování polohy šoupátka.šroub jsem vyšrouboval a pomocí tenkého ocelového drátu jsem zbytek čepu srovnal do drážky v šoupátku a šoupátko vytáhl.

Re: ASP karburator zaseknuty

ned 23.06.2019 17:37

Taky bych to tipnul jako profa ale podle fotky to vypadá, že drážka v šoupátku už je dost daleko za dírou pro šroub takže by se ulomený kousek neměl o co šprajcnout. Jde s šoupátkem v týhle povytažený poloze otáčet? Jde šoupátko volně zasunout zpět? Ale opatrně, aby se ti otvor šoupátka v tělu karbecu nepodrápal.

Re: ASP karburator zaseknuty

ned 23.06.2019 18:52

Zatial dik! Mozno mate pravdu, zajtra to vezmem do roboty pod mikroskop a skusim pozriet

Na foto vidiet ten srob co ide do drazky, zda sa ze tam to zoslabenie je, ale mrknom na neho tiez mikroskopom ci je tam cosi ulomene

Re: ASP karburator zaseknuty

pon 24.06.2019 9:35

Nenapisal som ze ta skrutka s kolikom na konci co zapada do drazky bola povolena vibraciami az sa hlavicka oprela o valec takze nevypadla von, neprikladal som tomu
vaznost

Ale nebola dostatocne hlboko v drazke a vymackala okraje drazky von takze sa to zadrhlo - pod mikroskopom bolo pekne vidiet cez otvor pre skrutku zdvihnute okraje drazky (vyzera to ako ocel ale asi to bude len nejaky syr :)

takze som pilnikom zrazil okraje, vycistil a zlozil, nedrhne ale servo ho musi otvarat, samotna strunka ho nevrati do otvorenej polohy, ale to sa casom vybeha

Ten skrutka/kolik je neposkodeny ten je naozaj tvrdy material

Re: vyriesene: ASP karburator zaseknuty

pon 24.06.2019 11:46

A pod tím šroubkem nebyla podložka? Já tam teda jednu mám. Proto šel zašroubovat hloub a poškodil drážku.

Re: vyriesene: ASP karburator zaseknuty

pon 24.06.2019 12:37

nejaka nemetalicka ano, ale ja som mal problem ze nebol hlboko ale prilis vonku.. a potom vymackal okraje na drazke v tom otocnom bazmeku
Odeslat odpověď