Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 20:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Misamltr: Teď jste psal o té bellance nebo pilatusu? U topmodelu jsem našel jen bellancu od Phoenixu tu větší, nebo pak tu Citabrii


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 7:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Psal jsem o pilatusech od topmodelu a od pichlera a jaké mají vnější konstrukční chyby.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 14:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, nebyl jsem si jistý o čem jste zrovna psal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 16:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tomix: a od jaké firmy jsou nebo byly ty vaše Bellanky? Když je ta od Phoenixu né moc povedená, kterou značku by jse radil vzít? Všude mají většinou jen právě tu od této firmy Phoenix.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 17:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 168
Bydliště: KrPole
varok píše:
Někde na outerzone jsem našel plánek Bellancy, ale né přímo tam, ale přes google. Na outerzone neumím hledat.
Ale nevím jaké jsou rozměry té Bellancy z outerzone, nebo jak se ten server nazývá. Zkusím kouknout.
Nedělal tady prosím někdo Bellancu nebo Citabrii vlastnoručně? Jednu jsem viděl v pláncích na rcrevue z modeláře, ale ta je myslím dost malá na motor 1,5ccm.

Tu Citabriu z Modeláře jsem kdysi postavil, motor MK17, řízeno 1kanálem Mars. Měla kolem 1m rozpětí. Lítala slušně, na motor nahoru a pak plachtit. Když MK17 dosloužil, dal jsem tam MVVS 1,5 a díky většímu výkonu a mnohem menší spotřebě mi Citabria při prvním letu s novým motorem zmizela ve výšce a už jsem jí nenašel. Nepomohl ani pokus o sestupnou spirálu, protože díky výkonu motoru byla spirála vzestupná...


Přílohy:
20140204_192258.jpg
20140204_192258.jpg
[ 85.15 KiB | Zobrazeno 1561 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 17:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Uz som to pisal na predchadzajucej strane ta vecsia je GOLDWING a ta 2m je od firmy hacker.
Neviem ake su vase skusenosti z lietanim ale vseobecne sa traduje ze vecsie lietadlo lepsie lieta ako male.Pokial kupite tu od phoenixu stopercentne ju skor rozbijete ako poriadne zalietate.Treba hned pri skladani mysliet nato ze vyrobca sa netrapil z neakymi uhlami nabehou voci osi lietadla.Dalsia vec je podvozok jedno horsie pristatie a hned je vcudu.Pod 2m belanku vyraba iba phoenix aspom ja neviem o ziadnej inej verzii.
Keby som si mal zase neaku kupovat rozhodne by som zvolil tu od hacker pri starte pekne drzi stopu nikam nezataca,sama sa odlepi od zeme netreba ju ani tahat.Len pri pristati si treba uvedomit ze to lietadlo ma 4kg a podla toho s nim aj pristavat.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 20:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, to jsem přehlédl. Tak od Hackeru dával odkazy jyrry. Ještě ji kupovat nebudu, ale časem. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: pát 17.08.2018 18:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dnes jsem našel, že ty Bellancy fy Hacker co dával odkaz jyrry prodávají i u Pecky. Tu verzi 2000mm. No já bych raději něco menšího a spíše bych chtěl stavebnici, tedy rozsyp.
Na rcalbu jsem viděl, že to prodávala fa laser-modely, ale už jsem to tam nikde nenašel, tak to asi už nevyrábí. Škoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 12:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
varok píše:
Dnes jsem našel, že ty Bellancy fy Hacker co dával odkaz jyrry prodávají i u Pecky. Tu verzi 2000mm. No já bych raději něco menšího a spíše bych chtěl stavebnici, tedy rozsyp.
Na rcalbu jsem viděl, že to prodávala fa laser-modely, ale už jsem to tam nikde nenašel, tak to asi už nevyrábí. Škoda.


Zkus do Lasermodely napsat, myslím ze je schopny to nějak poresit :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: sob 18.08.2018 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Zkusit to mohu, za zeptání člověk nic nedá. Děkuji za radu.

A ta firma Hacker, jak jsou na tom její modely? Konkrétně ta Bellanca?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2018 15:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den. Psal jsem do lasermodely. Pán mi zavolal a ty Bellanky už opravdu nevyrábí. Měla rozpětí 2400mm. To je moc, chtěl jsem něco menšího, něco kolem 1600-1700mm. Prý chystá nějakou novinku, ale opět 2400mm.

Co jsem četl na internetu, tak fa Phoenix nemá moc dobré recenze. Hodně lidí na jejich modely nadává, prý pěkný vzhled, ale konstrukce hodně strohá. Málo lepidla a při sebelepším klepnutí o zem se celá konstrukce rozsype.

No ale stejně chci spíše model stavět sám, nejlépe rozsyp. Ten jsem ale nikde nenašel, tak buď koupím tu Citabrii, nebo samodomo stavba. Rozpětí bych chtěl kolem 1500-1700mm. Jen nevím kde sehnat nějaký pěkný plánek. Něco jsem našel, ale je to hrozně malinké a nejde to zvětšit alespoň na A4.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2018 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.4.2016
Příspěvky: 310
Bydliště: Nove Zamky
Obrázky: 0
Preco sa tak stroho chces drzat balanky? Je to sice pekne lietadlo ale tieto vecsie uz nie su vhodne pre zaciatocnika ci mierne pokrocileho.Skus postavit neaky piper napr:https://www.tatramodel.sk/zakladna-ponuka/modely-lietadiel-rakiet/stavebnice-rozsyp/3DK1504-sig-16-piper-j-3-cub-1800mm-stavebnice/
Alebo trosku vecsie:https://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?polozka=84815 tu je aj lacnejsie
https://www.der-schweighofer.net/Fiesel ... che-a28203

Momentalne ho staviam aj ja, prepracovana stavebnica vsetko krasne sedi a toto lietadlo aj nadherne lieta.

_________________
Bellanca Decathlon V2-B,Fieseler Fi 156 "Storch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: sob 25.08.2018 19:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ještě to stavět nebudu, zatím sháním informace. No Bellanka se mi moc líbí. Netrvám na ni, ale někdy bych ji chtěl. Zrovna Piper je jedno z letadel, které se mi nelíbí. I když jsem tady četl že je tzv. Hodnější, ne, nechci. Asi to je otázka vkusu, ale jak už jsem psal, líbí se mi letadla typu Bellanca, Citabria, Cessna(více 177 cardinal) apod. Nebo i docela Z-37 čmelák. To je ale stavebně někde úplně jinde. To není nic pro mě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: ned 26.08.2018 16:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
varok píše:
. No ale stejně chci spíše model stavět sám, nejlépe rozsyp. Ten jsem ale nikde nenašel, tak buď koupím tu Citabrii, nebo samodomo stavba. Rozpětí bych chtěl kolem 1500-1700mm. Jen nevím kde sehnat nějaký pěkný plánek. Něco jsem našel, ale je to hrozně malinké a nejde to zvětšit alespoň na A4.


Pokud chceš mám plán jak Decathlonu cca 2,4m rozpětí, tak Citabrie cca 2,7m rozpětí, jen si je musíš upravit na svou požadovanou velikost.


Přílohy:
1decathlon.jpg
1decathlon.jpg
[ 87.78 KiB | Zobrazeno 1146 krát ]

2citabria.jpg
2citabria.jpg
[ 48.03 KiB | Zobrazeno 1146 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bellanca Super Decathlon
PříspěvekNapsal: ned 26.08.2018 20:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Děkuji, napsal jsem vám SZ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz