Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 15:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Na zimu jsem si pořídil polomaketu mého oblíbeného letadla Fokkera D.VII od tchajwanských Super Flying Model… no nekupte to, když má firma takový název! Rozpětí 1200mm, váha cca 1800, balza, překližka a Oracover/Solartex (4S/3300mAh). Pořídil jsem už potaženou ARF a upravil si ji podle svého. To mj. obnášelo výměnu části potahu, kabinu, chladič, motorový kryty, ostruha …. prostě takový blbinky co mě bavilo dělat a z polomakety dělaly “třičtvrtěmaketu”. Lítá to fantasitcky, kameru vozí, akrobačku zvládá, sexy vypadá, ale má to háček. Jednou z těch mých změn bylo posunutí podvozku na správné místo podle originálu – proti vzpěrám.
A to je zdroj mého trápení a můj dotaz na zkušenější piloty prvoválečných eroplánů. Jak se s tím dá proboha přistát, abych nešel pokaždý na nos?! Co naplat, že podvozek vypadá krásně realisticky, když každý přistání končím na zádech :-( Už mě to tak deptá (a poškozuje letadlo), že to asi předělám zpátky a nemaketově posunu někam víc dopředu. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky za tipy.
66186619662066226621


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 16:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.1.2005
Příspěvky: 2142
Bydliště: Hodonín
Obrázky: 53
Blog: Zobrazit blog (2)
měl jsem DVII 3200 mm a podvozek jsem dával dopředu taky, na soutěž maket se s tím nechystáš, tak dej podvozek dopředu a choď lítat a ne poškozovat letadlo:0)))

_________________
Radim


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.07.2018 18:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
To su asi vsetky fokery take, ak neposunies dopredu podvozok, tak kazde druhe pristatie ho prevratis. Na Dr1 mam aj posunuty podvozok a nejake rolovanie pri pristati nehrozi, staci trochu bocneho vetra, zavadi kridlom a uz je hore nohami. Pristavam teda ako sa hovori na tri body.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2018 7:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
Na první pohled mne dokonale zmátla poslední fotka - vypadá to jako, kdyby bylo kolo podvozku upevněné ve spodním křídle.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 8:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Buckeye-Blitz píše:
Na první pohled mne dokonale zmátla poslední fotka - vypadá to jako, kdyby bylo kolo podvozku upevněné ve spodním křídle.


.... že by optické kouzlo lozenge :D ? ... jinak jsem ten podvozek o víkendu přesunul na původní místo, zbývá mi jen na letišti vychytat sklon minikřídla mezi koly. Fokker se teď sice nepřevrátí ani v mokré oranici, ale jak říkal Werich: JE TO VÓŠKLIVÝ :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz