Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: MIG 3 - epp prcek a poletucha na blbnutí ...

čtv 07.12.2017 21:00

Na modelshow v Dolanech u Pardubic foukalo v nárazech kolem 16ms, velké 10-14kg akrobaty to tam stavělo na zemi na křídlo a já si poletoval s tímto:
https://www.rcalbum.cz/model/1238-kiwi.html
Jen jsem se ptal organizátorů, zdali taky jen mám letovku 5min, prý ať si lítám jak chci, stejně ostatní se do toho nehrnou. Dal jsem 3x 10min. Je to i fotkách z toho roku. Jen průlety jsem nedělal u země, mám své modely rád.
Já beru info o větru z meteo z věže řídícího a těm snad přístroje nelžou. Zavolám a vím ....

Re: MIG 3 - epp prcek a poletucha na blbnutí ...

pát 08.12.2017 15:22

Takhle jsem lítával s EPP obdobně ale to není let, třeba výkrut se odehrává prakticky na jednom místě a přemet je vlastně kotoul vzad :mrgreen:

Re: MIG 3 - epp prcek a poletucha na blbnutí ...

pát 08.12.2017 15:40

Já tomu říkám pouštění RC draka. :-)

Re: MIG 3 - epp prcek a poletucha na blbnutí ...

pát 08.12.2017 22:05

Přesně jak říkáte. Na půl plynu to stojí, čtvrt plynu zpátečka a lítání je vlastně hříčka přírody. Ale mne to baví a snažím se nenechat se zanýst do míst, o kterých jsem ještě před 5 vteřinami nevěděl. Nejhorší je sednout, ale řeším to potlačením na trimu a pak jen korigovat sestup. Jako své žáčky jsem nutil chodit i ve větru a dnes jsou za to rádi, neb bezvětrných dní zas tak moc není. Jasně že začínáme 2-3ms a končíme 5-6ms. Pak je to o vilítanosti a tu zatím nemaj.
Pak i věřím, že zdatnější RC piloti zvládnou i silnější vítr než já ......

Re: MIG 3 - epp prcek a poletucha na blbnutí ...

sob 09.12.2017 8:48

Taky jsem míval období kdy jsem se podíval z okna, na stromech se třepetaly lístky.
Jen jsem konstatoval zas blbej den kdy si nezálítám :lol: .
Pak mne vzal kluk poprvé na svah, kde jsem měl problém se na horu vyškrábat osobně.
A panečku jak to lítalo čím větší vítr tím líp :lol: :lol: :lol: .
Od té doby vítr neřeším a těším se i z pohledu na ero jak na plný plyn proti větru stojí na místě,
styl Poštolka na lovu.
Samozřejmě vše jen jen odsud posud a když už je to fakt moc, tak i s Drakem je docela sranda :D .

Re: MIG 3 - epp prcek a poletucha na blbnutí ...

čtv 14.12.2017 17:13

Dnes bylo na letišti trochu větrno a tak jsem šel na plochu a odhadoval, zdali bych to se svým EPP Mustangem či Pandou Sport dal. No věřím, že bych to dal a nebyla by to hrozná hoňka. Hlavně uhlídat start a opatrně s přistáním. Pilot mi po přistání říkal, že to fouká kolem 18ms. Takže proč PEOvy nevěřit jeho 20ms. :wink:

Re: MIG 3 - epp prcek a poletucha na blbnutí ...

čtv 14.12.2017 19:34

pepinozbrna píše:Taky jsem míval období kdy jsem se podíval z okna, na stromech se třepetaly lístky.
Jen jsem konstatoval zas blbej den kdy si nezálítám :lol: .
Pak mne vzal kluk poprvé na svah, kde jsem měl problém se na horu vyškrábat osobně.
A panečku jak to lítalo čím větší vítr tím líp :lol: :lol: :lol: .
Od té doby vítr neřeším a těším se i z pohledu na ero jak na plný plyn proti větru stojí na místě,
styl Poštolka na lovu.
Samozřejmě vše jen jen odsud posud a když už je to fakt moc, tak i s Drakem je docela sranda :D .

Jak jsem to psal v té poslední větě? Asi takhle :lol:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Odeslat odpověď