Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prasklá páska na spojce kridel
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak taky se dá přistát. Nápad jak to lépe spojit. Elektrikářská páska nevydržela. Mám krátké stahováky tak ty jsou spojené právě to u páskou. Jediné ty stahováky spojit málo karabinou.


Přílohy:
IMG_20171104_153358.jpg
IMG_20171104_153358.jpg
[ 163.01 KiB | Zobrazeno 2411 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Prasklá páska na spojce kridel
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 16:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Elektrikářské binder pásky se dělají v různých průřezech a délkách , stačí si jen vybrat . Když to používá zásahovka jako želízka musí to udržet i křídlo .
http://www.essentracomponents.cz/vazaci ... p%c3%a1ska


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prasklá páska na spojce kridel
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 16:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
A co takhle plastové šrouby? Stahovačka nebo guma je zbytečná, protože spojovací trubka ti při ráně nezapruží, planžeta jo.

Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prasklá páska na spojce kridel
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 17:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
STROHUR píše:
Elektrikářské binder pásky se dělají v různých průřezech a délkách , stačí si jen vybrat . Když to používá zásahovka jako želízka musí to udržet i křídlo .
http://www.essentracomponents.cz/vazaci ... p%c3%a1ska

Už vidím, jak dlouho tě bude bavit stahovat, odříznout, stahovat, odříznout......pokaždý, když pojedeš na letiště :x .
Já měl na Cessně pl. šrouby. Kolega má na křídlech háčky a spojuje je normální gumou ( taková ta s háčkama na konci).

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prasklá páska na spojce kridel
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mě se nejlíp osvědčily háčky, nebo pásky s dírou zalepené do křídel a do nich zavěšená pružina s háčky na koncích. Oproti gumě to nezpuchří a je to pružné, takže mám zkušenost, že i při havárii to trochu propruží a nedojde tak snadno k prasknutí křídla i při ohnutí trubky. Samozřejmě jen do určitých mezí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prasklá páska na spojce kridel
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
tak nakonec to nebyla elektrekarska paska co praskla ale normalne se mi vysroubovala spojka, ktera tam je jako oko. Takova ta stahovacka z oceli. No kazdopadne se mi to stalo dnes poprve. Musim to resit ze je nejak pojistim oproti rozsroubovani. Kazdopadne jsem na dalsi lety stahl ty ocka k zebru trupu aby se nemohli pootocit a bylo to v pohode. Ta prizina mezi ty dve stahovasi oka by byla super. Diky za podnet.

Kazdopadne plastove srouby do kridel nechci. kridla k sobe proste stahnu. Puvodne to bylo na gumu, ale jelikoz mi po roce v dilne normalne spuchrela tak jsem to vyresil tim stahovakem. Problem je, ze bud jsem mohl pouzit jeden velky (ale zase tezky a musel bych profrezovat oka ve sklotextitu v kridlech) a nebo dva male, ktere ale zase nejsou tak dlouhe a musim je k sobe jeste stahnout tou paskou, a nebo sehnad jeden hacek, ktery by byl dldouhy a na nej udela zavit.

Nicmene takto jak to mam tak mi to vyhovuje. Alespon vim, ze ty stahovaky musim nejak pojistit jak stahnu kridla k sobe aby mi nepovolili v zavitech a nevysroubovali se mi.

Jeste ze i trubka v pouzdre je docela na tuho, jinak bych se asi divil kdyz by mi treba ve vyvrtce upadlo kridlo a cestovalo misto s letadlem ne ve smeru primem, ale ve smeru kolmem.:-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prasklá páska na spojce kridel
PříspěvekNapsal: sob 04.11.2017 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jeden čas jsem zkoušel taky ten napínák se zajištěním, ale právě kvůlu tomu že nepruží, se mi neosvědčil a navíc se s ním špatně manipulovalo. Tu pružinu prostě po nasazení křídel jen nasadím. Nemusí být ani moc silná, protože to namáhání na vysunutí křídel je dost malé a ta pružina dobře eliminuje případné deformace při vibracích, nebo tepelnou změnu rozměrů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz