Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 16:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ahoj, je tu někdo kdo lítal se zmíněnými modely? Jde mi o srovnání....
Chápu, že FunCub je vyzkoušený bavič ... Ale z pohledu ceny vítězí číňan na celé čáře...
Tundra má navíc bombovnici, ale jinak jsou hrozně podobný...

Tundra HK
FunCub

Je jasný, že FunCub ve stavebnici a s Čína součástmi bude levnější než ten ARF, ale stále o hodně dražší než tundra

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 17:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Mě tedy Tundra zas tak levná nepřijde - v přepočtu je PnF za 4600 a jestliže Funcub v kitu teď stojí 2300, tak za ty 2300 rozdílu to víceméně osadím kompletně. A to je ještě ted velikonoční sleva, normálně je Tundra ještě o cca 300 dražší.
Vážně : 6x HXT900 je za 450, motor stejný jako v Tundře je teď za 250, regl kolem 600 - sakra já se mýlil, Funcub vyjde dokonce levněji (anebo tu cenu dorovnám a vyberu si komponenty o něco lepší). Tvrzení, že bude pořád o hodně dražší je prostě zcela mylné...

K letovým vlastnostem se nechci vyjadřovat, mám jen Funcub, ale s tou cenou to prostě vidím jinak, u FunCuba je trochu nadsazená ta osazená verze, vlastní stavebnice je ale naopak spíš levná. Co se týče Funcuba, tak létá opravdu dobře, není moc co vytknout.
U Tundry jako určité plus vidím ani ne tak pumovnici jako spíš plováky v ceně, pokud o tom někdo uvažuje, tak už nemusí nic shánět, ale není to zas tak zásadní. Naopak ale cena mi přijde spíš dost "odvážná", na to že to je z velké míry plagiát velmi renomovaného Multiplexu mi cena v jistém smyslu vyšší než u originálu přijde od číňana dost přepálená :-(

Na okraj - v případě zájmu mohu osazený Funcub nabídnout - perfektní stav, ale v mém případě je velmi nevyužitý, kdyžtak SZ. Časem na to bude i inzerát, ale zatím jsem se k tomu nedokopal :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: ned 16.04.2017 19:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Sorry, sem si dal vedle sebe funcub arf a kit funcub xl...
Tím pádem mě vycházel kit přes 4300... Sorry za chybku, dík za narovnání...

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 10:21 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 21.8.2011
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
tomashr píše:
Vážně : 6x HXT900 je za 450, motor stejný jako v Tundře je teď za 250, regl kolem 600 - sakra já se mýlil, Funcub vyjde dokonce levněji (anebo tu cenu dorovnám a vyberu si komponenty o něco lepší). Tvrzení, že bude pořád o hodně dražší je prostě zcela mylné...


To mě zajímá, chtěl bych stavět Funcuba. Díval jsem se teď na hobbyking, ale motor na Tundru tam mají za 30dolarů což není 250kč, jaký motor jsi myslel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 10:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
torao píše:
To mě zajímá, chtěl bych stavět Funcuba. Díval jsem se teď na hobbyking, ale motor na Tundru tam mají za 30dolarů což není 250kč, jaký motor jsi myslel?


Aktuálně jsem zahlédl doprodej NTM za necelých 10USD, to nebude trvale (už může být vyprodáno), taky proto jsem napsal "je teď.
Pod 30 USD se ale dostaneš stále i v běžných cenách, třeba Prodrive (defakto nástupce NTM) za 24USD https://hobbyking.com/en_us/ntm-prop-dr ... 00w-1.html , levné Turnigy pak pod 20USD, třeba https://hobbyking.com/en_us/turnigy-d35 ... motor.html . Mimochodem ten levný Turnigy mám v jiném modelu ověřen a přijde mi dost v pohodě.
Když se do mé předchozí kalkulace započte 500 místo 250, tak to na výsledku nic moc nemění...

Ono do Funcuba jde ledacos, v podstatě od 3536 do 3548, takže klidně lze volit podle toho co je skladem nebo zrovna výhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 10:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 21.8.2011
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Díky za odpověď, ani mi tak nejde o cenu, 2-3 stovky jsou v pohodě... Jen jsem si říkal jaký motor jsi myslel...
Ještě přemýšlím jestli místo Funcuba nejít rovnoz do FuncubaXL, je sice dražší, ale je větší :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 10:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Co jsem zachytil, tak XL verze už není tak bezproblémová, je tady na to i thread. Vypadá tedy majestátně to ano, ale jestli je to opravdu přínosem si tak úplně jistý nejsem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 10:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 21.8.2011
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
No thread jsem viděl, teda jestli jich není víc. O tom, že je třeba pár věcí poopravit či přelepit vím.
Spíš si říkám, že by se mi líbila ta pumovnice :-). Chodím lítat s mlaďochama, a vyhazovat paragány by se jim líbilo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 11:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Na paragána je skoro lepší externí závěs, třeba tahle triviální věcička 3D tiskem: http://www.thingiverse.com/thing:1949405


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pon 17.04.2017 11:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 21.8.2011
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Dík za tip, to vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 12:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6893
Bydliště: Moravský kras
Na odhoz paragána z fanouša stačí mít osazenej vlečnej háček a obyčejnou gumičku ;)

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 18:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
Podla mna tundra vypada ovela lepsie , ma kvalitnejsi odpruzeny podvozok hned z krabice , tiez som uvazoval nad funcub a funcub xl ale nakoniec som si kupil tundru a carbon cub z.

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: stř 19.04.2017 17:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ger1 píše:
Podla mna tundra vypada ovela lepsie , ma kvalitnejsi odpruzeny podvozok hned z krabice , tiez som uvazoval nad funcub a funcub xl ale nakoniec som si kupil tundru a carbon cub z.

A jsi s Tundrou spokojen? Koupil bys znovu? Bylo třeba něco upravovat? Nebo číňan vše připravil a sedělo to svým místě?

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 8:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
toty píše:
A jsi s Tundrou spokojen? Koupil bys znovu? Bylo třeba něco upravovat? Nebo číňan vše připravil a sedělo to svým místě?

Odesláno z mého ALE-L21 a podpis odstraním


Tundra mi prisla len vcera , pri stavbe nebolo nic treba mysleli naozaj na vsetko oznacene su aj vrecka so skrutkami v baleni je aj skrutkovac , manual je prehladny a je v nom vsetko pekne vyznacene a vysvetlene(stavba je ale pomerne jednoducha aj bez navodu) .V baleni mi chybalo odpruzenie podvozku ale to reklamujem - to asi nebude problem kazdeho objednaneho kusu.

Ja planujem len zakupit nejaky krajsi kuzel vrtule a gumove kolieska ako su na Anniversary tundru (chcel som zelenu)

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Naposledy upravil Ger1 dne pát 21.04.2017 8:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Srovnání FunCub a Tundra
PříspěvekNapsal: pát 21.04.2017 8:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.3.2014
Příspěvky: 377
Bydliště: Mukařov - Srbín (Říčany u Prahy)
Obrázky: 34
Ger1 píše:
Tundra mi prisla len vcera

dej vědět až ji zahodíš do vzduchu jak to lítá, mě se moc líbí a uvažuju o ní...a i jak dopadne reklamace s tím podvozkem

_________________
Srážka s blbcem je problém, ale srážka s blbcem v zrcadlovém bludišti je neřešitelný problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz