Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 18:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Dobry den. Zakládám téma pro model F4U Corsair od alfamodel.cz, jelikož si tento model zaslouží úvahu, a pokud někdo další je objedná, tak tady najde alespoň nějaké užitečné informace k osazení modelu.
Mam objednáno tento model, a zatím dělám poznámky jak na to. Možná už někdo mate podobny a pomůžete zvolit osazeni. Mam představu že pod kapotu dam motor SunnySky Angel A2208 1260KV, regulator Racerstar RS20A ke kterému objednám programator Racestar. A zatím nemam páru jaká velikost serv by tam pasovala, já to vidím na Emax ES9051, ale bude fajn pokud někdo zkušenější poukázal na to čemu se mam vyhnout, a co udělat jinak. Dekuji.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 19:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Všechna éra od Alfamodel jsou opravdu nádherná,maketově dokonalá,skvěle lítající.Jen ten materiál je křehčí,je lepší přistávat do vyšší trávy.Sám jsem si loni pořídil Aircobru,vyzkoušel několik pohonů,nejvíce se mi osvědčil motor Leopard 2826-1820Kv+3čl.lipolka.Takto osazené éro je opravdová stíhačka.Corsair je ještě o trošku lehčí,takže by letěl taky jako z praku.Jaká jsem použil serva si už nepamatuju,můžu se zítra podívat.Ale let.vlastnosti jsou na takto malé a lehké éro opravdu vynikající!!! :DNa závěr jsem ještě model stříkl bezbarvým lakem ve spray na ochranu barvy a samolepek a osvědčilo se to.Už se nemúžu až bude lepší počasí a érp pořádně proženu! :D


Naposledy upravil Jardátor dne stř 08.02.2017 19:49, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2011
Příspěvky: 253
Obrázky: 10
Proč tak vážně?Jednoduchý velice dobře létající model.Stačí 9g serva a motorů řady 22 -28je u nás za pár korun k dostání dost.Jinak dobrá volba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 19:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Volba je to určitě dobrá,záleží taky kolik máš nalítáno.Éra to jsou "poslušná a hodná" ale kvůli křehčímu materiálu bych je začátečníkovi nedoporučil.Ale třeba už jsi vylítaný a nebudeš mít problém..... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 20:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Musím se přiznat že moc nalítáno nemam, většinou to byly 3D vrtulníky (WLtoys V977, Genius CP), ale před rokem mne to už přestalo bavit tak jsem koupil Bixler 3. Ale s nim pokaždé musím ven z Prahy, a s tímhle prckem počítám že budu lítat v Malešickem parku, ráno nebo večer, baterku nebo dvě. A pravé pro to, byl zvolen tento motor, a dělám co se da aby letadlo moc ne nabralo na vaze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 20:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tydle male stihacky jsou pomerne rychle. A ten park me podle mapy neprijde 2x velky. Pokud se tam nevejdes s Bixlerem ktery je vetsi ale zase se sotva vlece tak s timdle nevim nevim.

Osobne bych zvolil nejakou placku od RC Factory

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 21:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Jardátor - Tak se prosím podívej co tam mas za servo, a ještě co to byl za lak a kde jej mužů koupit, jinak ten motor co mas v letadle je dělo ve srovnaní s tím co chci, ale jak říkám je to na ten park, tak aby to ne ohrožovalo ostatní, nebo aby to naložil do batohu, nasednul na kolo a vrazil mimo Prahu na „letište“.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 22:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
................


Naposledy upravil tratonah dne čtv 18.10.2018 17:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 22:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Jen sehnat tento motor(MPJ AC22-7-45D) bude dřina, a jak se divám na tu cenu, tak za tolik zlatjaku osadím cele letadlo včetně baterky, každopádně dekuji za příspěvek, na servy určíte se podívám. Ještě musím dodat ze letadlo bude 3S a pohonní jednotka(SunnySky Angel A2208 1260KV) už je objednaná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: stř 08.02.2017 23:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
..................


Naposledy upravil tratonah dne čtv 18.10.2018 17:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 9:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Pokud máš ještě málo nalítáno,tak s tím Corsairem ještě počkej.Jak už jsem psal,éra od Alfamodel nejsou záludná,lítají krásně,ale jsou poměrně rychlá,vyžadují už nějaké mírně pokročilejší zkušenosti.Materiál je křehký,je potřeba být opatrnější.Zapomeň na to,že éro hodíš do batohu a jdeš do parku,mi při neopatrné manipulaci spadlo na zem a bylo na půlky,naštěstí sekunďák tento materiál lepí dobře.Na blbnutí do parku si kup Mustanga od Rc Factory,skvěle lítá,dobře vypadá,přežije hodně drsné pády.Není maketově tak hezký jek éra od Alfy,ale až ho zvládneš,můžeš koupit toho Corsaira.Mám letadla od obou výrobců,věř,že ti radím dobře!!! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 10:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ad sekundak - predpokladam ze odorless na polystyren. Nebo to neni polys ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 10:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Je to polyš,ale já to bez jakýchkoliv problémů lepím jak při stavbě tak i při opravách běžným "Pelikánovic" sekunďákem +aktivátorem.Drží to dobře,materiál to neleptá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 10:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
no, tak to je spis vlastnosti toho vterinaku nez materialu :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair - alfamodel.cz
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 12:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2014
Příspěvky: 51
Bydliště: Praha
Dnes dorazila zásilka, je to sakra velká stíhačka, a už mne docvaklo, že na nejekej čas ji budu muset odložit, alespoň se pohraju s osazením. Ještě nalítám nějaký moto hodiny na Bixleru, a jak bude nějaký vetší balík zkušenosti tak osedlam i Corsara.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz