Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Magnum Acro Sport

stř 01.02.2017 10:51

A ještě pár ...
Přílohy
orig_%20a%20kopie%201.JPG
IMG_5972.JPG
spad2.JPG
IMG_0658[1].JPG

Re: Magnum Acro Sport

stř 01.02.2017 10:54

HitmanR píše:Nádherná a detailní práce, už se těším až ho uvidím v akci :)

Tak doufám , že to bude co nejdříve . Zima mi nevadí 8)

Re: Magnum Acro Sport

stř 01.02.2017 22:35

Přidá to od 30% nahoru.

PEO píše:Hoki , kolik přidala barva na váze nevím ...O víkendu to zalítnout nestihnu :lol:

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 8:00

montykh píše:Přidá to od 30% nahoru.


Jednou dávno jsem to vážil, ale nezapsal a v mým věku už ta paměť nedrží ... :lol:
Jen vím, že mne to číslo překvapilo. Až příště budu model barvit, tak to zas hodím na váhu a to po natření a pak po vyschnutí. Používám vesměs Balakryl či Eternal.

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 8:31

Tak já tohle neřeším , lítám i ve větru a těžší model není drak :D Navíc používám jen tříčlánky a silnější ( těžší ) motor . Takže s těmito poletuchami tak max . na půl plynu , v případě krize plyn na plno a kolmo nahoru pryč :mrgreen:

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 8:42

PEO píše:Tak já tohle neřeším , lítám i ve větru a těžší model není drak :D Navíc používám jen tříčlánky a silnější ( těžší ) motor . Takže s těmito poletuchami tak max . na půl plynu , v případě krize plyn na plno a kolmo nahoru pryč :mrgreen:

Já to PEO taky neberu jako něco k zamyšlení - jak ušetřit váhu. Spíše to řeším z technického zájmu. Taky nedávám do ér doporučené 800-1000mAh, když mám jen 1300mAh.
Jinak jsem to našel. U 3D Brista z EPP o R-1000mm jsem natřel balakrylem cca půlku modelu. Váha vzrostla o 50g, ale pak se 20g vlhka odpařilo.

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 8:44

Moje slova , asi tak nějak :wink:

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 9:24

Tááák , konečně začínám kompletovat :D Sestavení ocasních ploch byla jen otázka chvilky , hlavně vše pořádně zafixovat a před zalitím vteřiňákem pořádně zkontrolovat . Dvakrát třikrát měř , potom lep :idea:
Ještě před lepením výškovky a směrovky jsem do zářezů vlepil cuprextitové samodomo páky s navrtanou dírkou na strunu náhonů ...
Přílohy
IMG_2071.JPG
IMG_2072.JPG
IMG_2073.JPG
IMG_2074.JPG

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 9:25

A ještě pár foteček ...
Přílohy
IMG_2070.JPG
IMG_2075.JPG
IMG_2076.JPG
IMG_2077.JPG

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 9:46

Šikovnost a preciznost, to jsou Tvé přirozené vlastnosti.
Smékam ..... :wink:

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 9:55

Hoki píše:Šikovnost a preciznost, to jsou Tvé přirozené vlastnosti.
Smékam ..... :wink:

Ale no tááák . Pravítko , úhelník a vodováhu má doma snad každý modelář né ?
Furt je to jen BUBLINKOLET 8) V očích některých jen druhořadé letadlo a materiál ... :wink:

Re: Magnum Acro Sport

čtv 02.02.2017 10:44

PEO píše:Ale no tááák . Pravítko , úhelník a vodováhu má doma snad každý modelář né ?
Furt je to jen BUBLINKOLET. V očích některých jen druhořadé letadlo a materiál ... :wink:

Neřeším dílenské vybavení či stavební materiály. Hodnotím práci a pečlivost. Já modeláře dělím na modeláře a provozovatelé drahých hraček. Modelařím pár desítek let a tak můžu si dovolit takhle kydat. I když stále se mám co učit a na hodně modelářů nemám.

Re: Magnum Acro Sport

pon 06.02.2017 9:16

Pomalu už jdu do finále , z Cuprextitu jsem vyřezal ostruhu a vlepil ji do zářezu v trupu , namontoval jsem osmiválcový motor :D . Kabinka je přichycená dvěma vrutíky , jedním z každé strany do zadlabané destičky z 1 mm překližky .
Po kompletním sestavení a dovážení baterkou , jsem ostrým skalpelem proříznul otvor pro baterku v trupu ...
Přílohy
IMG_2122.JPG
IMG_2124.JPG
IMG_2125.JPG
IMG_2126.JPG

Re: Magnum Acro Sport

pon 06.02.2017 9:58

Tak a je hotovo ... 8)
Rozpětí Magnuma Acro Sport je 800 mm , délka od špičky kuželu 720 mm , hmotnost modelu bez baterky ( bude 3 čl . 1000 a 1300 ) je 320 gramů . Váha ještě trošičku klesne , voda z barev se časem odpaří .
Acro Sport je oproti Acru štíhlejší , má upravený ocas , trochu zmenšené ocasní plochy a křídlo nemá tvar lopaty :mrgreen:
Tak jak jsem psal na začátku vlákna - zachování klasických rysů Reloaded a Acro , jen chci mít Acro Sport živější a rychlejší ...
Co se týká podvozku a plováků - není problém přilepit nohy z Acra a provozovat i s plováky . Jen ne vždy máme dokonalé posekané Dinoletiště a bez podvozku bude letadlo i lepší na přepravu .
Myslím , že je to ideální velikost na sedadlo auta ...
Takže už stačí jen zalítnout , rozbít , opravit a je to :mrgreen:
Po záletu budu informovat jak tahle made in PEO poletucha lítá a vložím sem video .
Tak držte palce a doufám , že tenhle ,, jako ,, fotonávod někomu pomohl při stavbě mnou tolik oblíbených poletuch z EPP ... :wink:
Není problém založit jiné vlákna , kde bych zase postupně popisoval a přidával fotky EPP poletuch , které už lítají .
Rád někomu pomůžu ... :idea:
Přílohy
IMG_2127.JPG
IMG_2128.JPG
IMG_2129.JPG
IMG_2130.JPG

Re: Magnum Acro Sport

pon 06.02.2017 10:02

Pro srovnání - Magnum Acro a Magnum Acro Sport ( Šebrle :D )
Přílohy
IMG_2131.JPG
IMG_2132.JPG
IMG_2133.JPG
Odeslat odpověď