Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 7:36

Honza27 píše:Problém vyřešen. Za 1. škubance dělal kablík z regulátoru (byly dva do přijímače) tak jsme ho vytáhli, takže zůstal jenom jeden. Po vytáhnutí žádné škubání, krasně to chodilo. Za 2. Hned po opravení jsem šel zalítnout všechno bylo OK i dosah jsme zkontrolovali, ale na něco jsme zapomněli.... Reverse křídelek. Všechno jsem zkontroloval až na tu jednu věc. Prostě já nevím. 100 krát párujete a naopak a ten jediný krát si to nezkontrolujete. Možná to půjde spravit, ale ted na to nemam náladu. Ale jinak moc díky za všechny rady a za snahu.


To chceš říct, že jsi šel do vzduchu, když ti křidélka chodila obráceně :?: To patří ke každé předletové kontrole... :wink:

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 13:05

aviatik666 píše:
To chceš říct, že jsi šel do vzduchu, když ti křidélka chodila obráceně :?: To patří ke každé předletové kontrole... :wink:


Myslím, že je tu dost lidí, co ti potvrdí, že to tak běžný není. Prostě zakvedlat, a když se vše hejbe, je to dobrý :D, je špatně.
Onehdá kolega ( a má dost nalítáno) šel zalítat nový éro. Zakvedlal a prej dobrý, jdem na to. Tak jsem se ho jen zeptal, jestli si je tak jistej. Tak to vzal pomalu a ejhle - křidýlka naopak.
Takže nekvedlat, ale pomalu a sledovat kam se to hejbe. Dělám to pokaždý, i když se před tím v éru co normálně lítalo, z nějakýho důvodu nehrabu. :D

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 13:17

Vždyť jsem psal, že to byla moje chyba.. Prostě jsem zapomněl. Já to taky normálně dělám, jenom jak to 30 krát uděláte za sebou tak prostě občas se to stane. Jinak tady je foto réglu( já se v tom nevyznám takže tu možná někdo napíše no vždyť to je prkotina ty by si měl vědět...) Ale já to beru :D chybami se člověk učí :)
Ještě mám otázku vadí to na té druhé fotce? Je to odřené nevím od čeho, možná už to tam byla. Ptám se preventivně :D
Přílohy
image.jpeg
image.jpg

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 13:44

Nic si z toho nedělej, občas se přehlídnou i větší hvězdy. :D
Ten kondík by to chtělo určitě vyměnit. Na fotce to není moc dobře vydět, ale očividně dostal dost hrubou ránu a připadá mi že je už trošku nafouklej. To čílko s křížkem by mělo být rovné, né vyboulené. To v té modré bužírce je co? To je externí BEC?

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 14:26

Nic si z toho nedělej, občas se přehlídnou i větší hvězdy.


Co to je za blábol? Přehlédnout se nechá např. povolená matka u kola, ale ne že ti křidélka chodí obráceně. U houboletu za pár stovek to zamrzí, ale u éra za 50 litrů takové přehlednutí "nasere"...

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 14:34

Neříkám že je to dobře, ale mám dojem, že je tady dost lidí, kterým se něco takového stalo na podstatně dražších érech. Samozřejmě, že je důkladná kontrola před startem to nejdůležitější, ale jaká je praxe? :D Myslím, že víckrát se mu to už nestane.

Edit: Pokud jde o to nas..., tak myslím že to platí i u toho houboletu. Pro někoho je i ta houba drahá.
Naposledy upravil Lark dne sob 06.08.2016 14:37, celkově upraveno 1

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 14:36

Lark píše:To v té modré bužírce je co? To je externí BEC?


To ti popravdě nevím. Jedině co vím je, že to je v modré bužírce a že tam není kabel ze signálem.

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 14:47

aviatik666 píše:Co to je za blábol?

Proč hned zrovna blábol? Smysl to má pokud nějak hrabu do nastavení modelu (což tady ale provedeno bylo). Pokud odlétám a příště jen vyměním baterku, tak nevím proč by to měl být blábol. Ověřím funkčnost a letím. To zevšeobecňování nás jednou zničí.

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 14:49

Honza27 píše:
To ti popravdě nevím. Jedině co vím je, že to je v modré bužírce a že tam není kabel ze signálem.

Na vstupu z baterky sice není, ale na výstupu jsou všechny tři. Co bylo kam zapojené a co jsi vlastně odpojil? Pokud je to modré externí BEC, tak by měl být na regulátoru odpojený červený a na tom BECu zase bílý. Ale když nevíš co to je, je těžké to posuzovat. Žádná nálepka na tom není?

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 17:11

Teď nejsem doma. Potom dám vědět jestli tam nějaká nálepka je.

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 19:21

aviatik666 píše:
Co to je za blábol? Přehlédnout se nechá např. povolená matka u kola, ale ne že ti křidélka chodí obráceně. U houboletu za pár stovek to zamrzí, ale u éra za 50 litrů takové přehlednutí "nasere"...


Proč blábol? Jen v rychlosti si vzpomínám na jedno vlákno, kde dotyčnej má i fotku, jak to dopadlo, když zapomněl přepnout na vysilačce na správný letadlo a bylo po éru. Prostě jen zakvedlal a hotovo.
Nechci říkat, kdo to je. Rozhodně má hodně nalítaný a z videí je vidět, že umí 8O. Snad si to přečte a možná dá odkaz.
Takže žádnej blábol, ale každej se může seknout :( .

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 19:46

aviatik666 píše:... Co to je za blábol? Přehlédnout se nechá např. povolená matka u kola, ale ne že ti křidélka chodí obráceně...

Ten "blabol" sis mohl odpustit. Nikdo neni neomylny, ja neprepnul model a vyskovka mi sla obracene; byla z toho rana, mam tu i fotku (DH98 Mosquito)...
Nikdy si nedovolim ani naznacit "to se mi stat nemuze".

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 19:55

Hlavně se nehádejte. Nikomu se nic nestalo, to je hlavní. Spravit se to dá a to docela lehce. Já to taky dělám před každým letem a jenom jednou jsem zapomněl. Jak už jsem psal chybami se člověk učí. Možná to někomu pomůže, byl bych jenom rád. Ti co to vlákno čtou od začátku tak vědí, že mam 15 let takze si mozna řeknou, pubertak a takové kecy... Já mam jenom svůj názor nic vic :D Mimochodem taky mám heliny za X tisíc a nikdy se mi to nestalo a u helin to je mnohem těžší zjistit, kde to poleti jestli doprava nebo doleva. Takže hlavně žádné hejty. :)

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 22:00

Přesně tak, nikdo není neomylný. Při běžné rutině, se to většinou nestane, ale když se řeší nějaký problém, upneš se na něj a ostatní věci moc nevnímáš.
Nedávno bylo v seriálu leteckých katastrof:
Blikala jim kontrolka podvozku, hodinu to řešili v okruzích nad letištěm , až jim došlo palivo a práskli s tím , zařvala kupa lidí....
Opačné výchylky , nebo pípnutý jiný model na vysílači, je proti tomu u modelu prkotina a občas se to většině z nás podařilo, hrdě se hlásím, že mě taky :oops:

Re: Problém se škubáním...

sob 06.08.2016 22:09

....njn , stava se a nekdy i s optickym zaznamem:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

veka1
Odeslat odpověď