Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Furt přemýšlím, proč jsem posledně s Hydrofoamem spadnul. Teď mě zaujala tato zmínka na RC Groups vlákně o 4Q:

Citace:
8 inch props will not work. They apply to much torque to the fuselage and do not give enough ground clearance.


Jestli to teda nemůže být tou vrtulí APC SF 8x6, kterou jsem před tímto letem osadil, a která je mnohokrát širší, tvrdší a těžší než GWS 8x4. Že by to při přidání plynu prostě hydrofoama otočilo na bok. Vzhledem k malému rozpětí HF a spíš podélné orientaci nosné plochy to asi bude jednodušší, než u letadla se stenou plochou křídla rozloženou do rozpětí přes metr a malé hloubky.

Obrázek Obrázek

Může se v této konfiguraci Hydrofoam přetočit přidáním plynu?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 16:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Já to s tou vrtulí na rcgroups pochopil tak, že nedoporučují větší protože je nízko a sekala by do vody.Tam je ten motor myslím trochu níž než v hydrofoamu.Mě to nepřišlo že by pohon na HF měl výkon na přetočení modelu.Tedy alespon ten můj.Zkoušel jsem obě ty vrtule z tvých fotek a nepoznal jsem za tu krátkou dobu testování rozdíl.


4Q čeká na vhodné počasí a musel jsem vyměnit regulátor. Ten používaný v HF turnigy 12A plush se nějak podivně zahříval až na nebezpečnou hranici, jen po připojení baterie.Našel jsem tohle Tvé vlákno:
viewtopic.php?f=39&t=80238
Asi stejný problém.Napadlo mě že to mohl být důvod toho problému s občasným malým výkonem při odlepení od hladiny.Nevím jestli to dělalo od začátku takže už nic nezjistím.Nerad ale použil jsem ROXXY 918.Ten je bez problémů ale pokud to utopím, bude to už větší ztráta :D

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Jako jo, hloubka vrtule je taky problém, ale taky tam píšou to "too much torque", což je přesně ono. Jak jsem tady někde četl, že nejhorší je spadnout a nevědět proč, tak teď tomu plně rozumím.

S tím regulátorem a tím druhým vláknem: já jsem na Sky Surferovi vyměnil 20A setový regulátor za 30A čínský se SimonK firmwarem a místo vestavěného lineárního BEC používám dedikovaný step-down měnič 5V/2A, ale stejně se ten regulátor dost hřeje. Původní regulátor jsem už zahodil, ale stejně si nejsem jistý, že jsem tomu nějak pomohl.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 07.12.2017 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Furt doma koukám na poslepovaného Hydrofoama na skříni a vrtá mi hlavou, jestli by teda letěl nebo ne, a jak by byl ovladatelný. Na vodu to v tomto počasí není, ale dneska mělo být relativně bezvětří, tak jsem si řekl, že ho aspoň vyzkouším na suchu. A že když ho rozbiju, tak by se asi rozbil i na vodě a musel bych ještě navíc řešit, jak ho dostat ke břehu.

Dopadlo to dobře i špatně zároveň: rozbil jsem ho, ale lítá to. Zkusil jsem ho jen tak hodit na půl plynu, co to udělá. Odhazuju pravou rukou a lítám mód 2, což u všech dosavadních záletů nijak nevadilo. Ne tak s Hydrofoamem: než jsem stihl chytit knipl, tak se zapíchl do země a baterka vycestovala předem. Chjo. No ale vypadal že relativně ještě drží pohromadě (prasklý jeden plovák a komora na baterku má vpředu díru), tak jsem tomu dal ještě jeden pokus. Tentokrát jsem odhazoval levačkou a pravou ruku jsem držel od začátku na kniplu. A ono to letělo!

Lítá to, řídit to jde, ve vzduchu to vypadá fakt bizarně, ale je to dost nestabilní - jednak to při ztrátě rychlosti a asi teda i při přidání plynu má tendenci zvednout čumák nahoru a ztratit rychlost, takže se to furt "vlní" nahoru a dolů. Možná se to děje jen při menších rychlostech, pár průletů jsem zvádl úplně rovně. Ale tak hodné jako na tom originálním youtube videu z roku 2006 to není. A jednak jsem občas měl pocit, jakože to moc nereaguje na křidélka, a zatáčet to začalo až přidáním směrovky. Nevím, možná mám ještě pořád těžiště příliš vzadu nebo je třeba někam vyosit motor. Každopádně než se s tím naučím lítat, potřeboval bych aspoň tak 2x větší vodní hladinu, než jsem zkoušel v létě. Asi to teda párkrát zkusím ještě nasucho, a pak uvidím, jestli má cenu Hydrofoama spravovat nebo ne.

Ještě dodám, že teda vrtule 8x6 o které jsem psal dřív je v pohodě, zkoušel jsem i prudce přidávat plyn a tak, a nějakou tendenci převracet se jen tímto to nemá (ale jinak jo, převrací se to okolo podélné osy docela ochotně).

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hydrofoam
PříspěvekNapsal: čtv 07.12.2017 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Ahoj. Já hydrofoam(Q4) už letos odložil ale mám na příští rok už na testování různé vrtule. Zaujalo mě to odhazování z ruky.U nás v kolektivu modelářů jsem za exota. Mod 2 a levák.Vše obráceně než ostatní :wink: .Možná to mám trochu jednodušší. Nastavím nějaký plyn,hážu levou rukou a výškovku a křidélka mám pod kontrolou při odhozu.Problém je ale s tímhle modelem. Nevím co od toho čekat tak se neodvážím hodit.Tady totiž jeden neůspěch rovná se konec.Start z trávy se taky moc neosvědčil(ještě se starým hydrofoamem) a možná ideál by bylo startovat na sněhu jako na videích z youtube.U nás (střední čechy)je na tohle ideální sníh jednou za pár let tak pokud letos.... Na druhou stranu teploty kolem nuly už nezvládám.Ruce nedělají co je potřeba a i když to odlítám,nemůže být řeč o nějakém extra zážitku, natož ladění modelu nebo zjišťování letových vlastností :wink: .

Já jsem v tomhle (zalítávání nového neznámého modelu)až moc přehnaně opatrnej a asi to taky není dobře.Na konci léta jsem byl s kolegou na vodní ploše v místní pískovně a on je pravý opak mě.Když jsem viděl jeho styl letu-kdy to zvedl z hladiny pořádně vysoko a pak teprv zjišťoval jak to lítá a co to chce, asi to jinak nepůjde. Takové poskakování kousek nad hladinou na pádové rychlosti není asi k ničemu.

Pochybuju že autor hydrofoamu dospěl ke zkušenostem postavením jediného modelu a žádný nerozbil.Ideální by bylo mít v kolektivu několik modelů a předávat si informace.Osamocený jednotlivec to bude mít nadýl než to vychytá :lol:

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz