Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: pát 08.07.2016 17:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Takže jsem ty Kavany zvážil. mají 136g bez ložisek, plus 7g ložiska, tedy celkkem jedno kolo včetně ložisek 143g. Tedy žádných 100.
Při nahuštění pruží docela hezky, když si na tom představím několikakilogramové letadlo, plus nějakou rychlost při přistání, tak je to celkem akorát. Opravdické Bush/Tundra-wheely by se určitě chovaly ještě jinak, to jsou bačkůrky, ale tyhle normální Kavany jsou podle mě na přistávání taky v pohodě.
Já je nafouknul pumpičkou na kola, docela hodně, a pořád je to měkké cca jako kolo u bicyklu. Jde to palcem promáčknout. Když palcem silněji zmáčknu, tak o zhruba centimetr.
Tady jsem ti udělal tu fotku cos chtěl, s Kavany 150mm (škoda že nedělají větší, tyhle jsou malé i na mě, a na tvoje letadlo to bude ještě slabší - už to není ten správný styl, ale je to spíš do stylu Pipera nebo Čmeláka):
Příloha:
IMG_6442.JPG
IMG_6442.JPG
[ 137 KiB | Zobrazeno 1768 krát ]


_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: pát 08.07.2016 17:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Woita píše:
Takže jsem ty Kavany zvážil. mají 136g bez ložisek, plus 7g ložiska, tedy celkkem jedno kolo včetně ložisek 143g. Tedy žádných 100.
Při nahuštění pruží docela hezky, když si na tom představím několikakilogramové letadlo, plus nějakou rychlost při přistání, tak je to celkem akorát. Opravdické Bush/Tundra-wheely by se určitě chovaly ještě jinak, to jsou bačkůrky, ale tyhle normální Kavany jsou podle mě na přistávání taky v pohodě.
Já je nafouknul pumpičkou na kola, docela hodně, a pořád je to měkké cca jako kolo u bicyklu. Jde to palcem promáčknout. Když palcem silněji zmáčknu, tak o zhruba centimetr.
Tady jsem ti udělal tu fotku cos chtěl, s Kavany 150mm (škoda že nedělají větší, tyhle jsou malé i na mě, a na tvoje letadlo to bude ještě slabší - už to není ten správný styl, ale je to spíš do stylu Pipera nebo Čmeláka, když to přeženu):
Příloha:
IMG_6442.JPG

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: pát 08.07.2016 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jistě že pružej, ale jako ty bačkory to samozřejmě není. A jak píše Woita, jsou nahuštěný docela dost. Při menším nahuštění mám dojem, že by se ta hmota mohla spíš lámat. Holt to není guma, ale docela tuhý plast.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: pát 08.07.2016 21:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Přesně. Něco mi na nich nesedělo, teď to vím. Není to guma. Je to plast, takový na omak jako voskový, hladký. Z gumy by to bylo o dost fajnovější. Jo a to nafouknutí, jak jsem psal "dost", tak to nebylo přesné. Správně jsem měl napsat, že jsem to nafoukal pumpičkou co to šlo, tedy hodně. A vypadá to, že je to tak správně, akorát.
Je fajn, že k nim dávají tu mosaznou redukci pro pumpičku (ke každému kolu jednu), není problém vzít normální hustilku na kola se šlahounkem na ty menší /bicyklové/ ventilky a už to jede.
Stále si myslím, že na zalítnutí budou Kavany fajn, a kdoví jestli nevydrží i po zalítnutí.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: pát 08.07.2016 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Diky, podle fotky ok. Ono i na vsechny ty bush letadla se davaji ruzna kola i mensi nez ma bobber tak to asi pretrpim, protoze lehke kolo za rozumny peniz asi nenajdu a navic takove aby tlumilo. To je u projevu tohohle stroje taky vyhoda. No a pkud najdu tak koupim :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 5:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Woita píše:
... jsem to nafoukal pumpičkou co to šlo, tedy hodně. ...

Jak moc při takovém nafouknutí ty Kavany změnily průměr?
Já pořídil DuBro a nemůžu je nafouknout ani trochu, nevejdou se mi pak do šachet podvozků... :-(

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 6:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Mě se zdá že průměr nezměnily vůbec. Tedy asi musely z principu, ale nepozoroval jsem nic výrazného, zdají se mi furt stejné. Teď když je nafouklé změřím šuplerou, mají 150,3mm. Mohl by je někdo změřit nenafouklé? Hned bysme věděli.
Mimochodem, přišlo mi poštou "Kavan kolečko extra lehké 56mm", dám ho na ostruhu. Změřený průměr 56,1mm :) a váží 11,75g (slibují 12g), tedy specifikace je výrobcem parádně dodržena. Je ze stejného materiálu jako ty 150mm, a pruží krásně, jako by bylo mírně nafouknuté (neni nafukovací). Není mu co vytknout. Přesně souměrné, z každé strany stejné, tedy do ostruhy se hodí náramně.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Naposledy upravil Woita dne sob 09.07.2016 6:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mě se ty 100 taky znatelně nezvětšují. Jak jsem psal ten plast je hodně tuhý a při pružení se prohýbá spíš jen ten běhoun.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 7:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Panove, dik za info, podivam se po Kavanech.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 7:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Kavany nemenia rozmer, ale maju snahu sfukovat. Povytiahol som ventil a dal trochu chemoprenu, zda sa , ze to pomohlo. Dokonca sa mi podarilo zalepit aj prasknute koleso .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 7:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Foto


Přílohy:
uploadfromtaptalk1468047489561.jpg
uploadfromtaptalk1468047489561.jpg
[ 22.77 KiB | Zobrazeno 1665 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 8:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Koukám, že máš nějaké jiné disky. To jsou dělané?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: sob 09.07.2016 11:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Lark píše:
Koukám, že máš nějaké jiné disky. To jsou dělané?

Ano, zo silonu, nakolko tie povodne, na asfalte prerazili plast a rozbili sa ,dovod: malo nafukane.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: ned 10.07.2016 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
O víkendu jsem nebyl a tak jsem něco dělal až dnes. Dokončil jsem spodní potah trupu i s přesahem kvůli zpěvnění spoje. Myslím to vypadá docela dobře. Taky jsem začal dělat na podvozku. Bohužel kapku jsem se sekl v měřítku a nohy měly být o cca 2-3cm delší. Zase tyhle ale vychází ok i ze 4mm překližky. Když už jsem je udělal, zkusím jak to bude vypadat a případně pak udělám jiné. Výhoda krátkých noh je, že vypadají velké i ty 127 viz foto.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber ze dřeva
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2016 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Tak dnes proběhla finalizace podvozkových noh kde jsem ještě trochu vyztužoval a také zalepení os pro kola. Možná to mohlo mít větší úhel, ale ono ještě půjdou na ose posunout kola a v nejhorším, protože osa bude pevná ji přihnout. Myslel jsem, že ještě zalepím držák pružících gum, ale už nebyla síla. Kola na fotkách jsou ty 127mm Pelikány s váhou cca 70g kus

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 212 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz