Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Polomaketa - osazeni modelu C202
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2016 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Zdravim, nevite nekdo o nejakem kole, je jedno jestli gumove nebo jake, delam stihacku z WWII, bohuzel do profilu kridla neutopim kola 35mm siroka a maximalni prumer 90mm, sam ani nevim, jaka kola se davaji, kdyz se divam na ostatni modely, maji hrozne malinka kolecka, nevim jestli klame obrazek, nebo jsou opravdu prtava. Dik za info. Vaha letadla bude 3-3,5 kg priblizne

_________________
Taranis X9D+


Naposledy upravil Blacksite dne stř 22.06.2016 5:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kola pro 1700mm rozpeti
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2016 16:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Napiš co je to za letadlo, stíhačka z WWII je dost široký pojem :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kola pro 1700mm rozpeti
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2016 16:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
viewtopic.php?f=119&t=77530 a kdyby mi to nahodou chtel nekdo smazat, proc to nepisi tam, tak proto, ze tam nikdo na nic neodpovida.

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kola pro 1700mm rozpeti
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2016 3:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Blacksite píše:
Zdravim, nevite nekdo o nejakem kole, je jedno jestli gumove nebo jake, delam stihacku z WWII, bohuzel do profilu kridla neutopim kola 35mm siroka a maximalni prumer 90mm, sam ani nevim, jaka kola se davaji, kdyz se divam na ostatni modely, maji hrozne malinka kolecka, nevim jestli klame obrazek, nebo jsou opravdu prtava. Dik za info. Vaha letadla bude 3-3,5 kg priblizne


Možná by bylo opravdu dobré se o tom projektu více rozepsat. Jedná se např. o maketu...? Tvé dotazy jsou trochu zmatené...

Citace:
Ahoj,
potreboval bych poradit. Vytvarim si tohle, ale nevim jaka pouzit na co serva.Nejlepe z HK. Rozpeti bude cca 1750mm, ohledne vahy nemam tuseni, je to kombinace 3mm topolovky, 2mm letecky a potah nejspis 3mm balsa. Vse nize, je zatim jen nastrel, je to moje pvni vlastni konstrukce.


Kol je na trhu dostatečný výběr např. http://www.jino.cz/stavebni-bizuterie/pristavaci-zarizeni/kola-a-kryty/

Citace:
No jelikoz je to moje prvni vlastni konstrukce a takove velikosti, tak do toho nechci davat tolik penez, proste si to chci zkusit, smaozrejme, pokud to pujde pak udelam treba verzi "V2" (nebrat doslova) a pochlapim se s elektronikou, ani nevim jestli to vubec poleti, nevyznam se v tom a navrhuji si to pro zabavu a podle toho jak se doctu na netu


Možná budu až moc upřímný, ale asi bych se na tvém místě do takového projektu nepouštěl,
když nevíš jestli to vůbec poletí a nevyznáš se v tom...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kola pro 1700mm rozpeti
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2016 5:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Chci aby to byla polomaketa, spis to ale bude vic polo nez maketa, nevyznam se v tom to ano a take jsem smireny s tim, ze si to doma jenom vystavim, pokud to nepoleti :) chci si taky vyzkouset pravou modelarinu a pokud je clovek rozhodnuty do toho finance a cas vlozit, neni spravne hned odrazovat :roll: :roll: myslim si, ze to poleti a pokud ne, pristi letadlo uz ano :)

edit: nakonec jsem upravil kridla a s koly uz neni problem, jen celkovou elektroniku bych rad, aby mi nekdo doporucil, nebo nedoporucil. Vse pokud mozno HK.
Motor SK3 5045 500kv - odber cca 60A podle HK vrtuli pouziju 16x8
Baterka 6s 3000mah 30c
ESC Dr Mad Thrust 60A opto - chci externi bec
Servo HXT 10kg z HK - chci ho dat vsude

Vaha mi zatim takto osazeneho modelu jak je na fotce, tedy vcetne baterie, motoru, vrtule atd vychazi 1,85kg, myslim ze do tech 3-3,5 bych se vejit mohl


Přílohy:
fff.jpg
fff.jpg
[ 56.24 KiB | Zobrazeno 2364 krát ]

fddff.jpg
fddff.jpg
[ 39.88 KiB | Zobrazeno 2364 krát ]


_________________
Taranis X9D+
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polomaketa - osazeni modelu C202
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2016 6:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
nenech se odradit od stavby. tohle je modelařina a ne to skládání hotových letadel z číny.
pokud chceš třeba kola,napiš jaký rozměr potřebuješ. případně jaké největší kolo se ti tam vejde. prostě co nejvíce informací.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polomaketa - osazeni modelu C202
PříspěvekNapsal: stř 22.06.2016 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Diky :) kola uz jsou v pohode, nacpu tam v tomto stavu 82mm prumer a sirka 30mm je max co tam dam, aby mi to necumelo a abych nemusel nic kuchat nebo vyrezavat, tak snad to nebude s tema malyma koleckama vypadat blbe. Ale tapu s tim vybavenim, sice si myslim, ze krom serv to neni tak hrozny, ale zatim moje nejvetsi servo bylo hxt900 pripadne levna kovova cajna :)

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polomaketa - osazeni modelu C202
PříspěvekNapsal: pát 24.06.2016 8:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 144
Bydliště: Praha 10
Nenech se odradit od stavby. Všichni jsme takhle začínali, jenom dnes už nejsou žádné modelářské Svazarmy, tak se holt ptáš po internetu.
Kola se dají sehnat i užší-polyuretanová.Jsou dobrá, i dost vydrží. S tou váhou 3,5kg moc nepočítej. Obzvlášť jestli chceš trochumaketu. Při téhle velikosti spíše 5-6Kg. Už jenom kvůli letovým vlastnostem. Je to přeci stíhačka, ne ultralight. Ale to osazení máš podle mne perfektní.Motor s touto vrtulí poletí přes 100km/h a těch 5-6kg v pohodě utáhne. Podvozky z HK mi fungují. Jenom toho moc nevydrží. Přeci jenom ten plast... Ale dobře se lepí, takže oprava je možná. Ty serva neznám. Ale sám zkouším serva
no-name z Banggoodu a oni fungují možná lépe jak kdejaká u nás zavedená. No a externí BEC je Tvoje rozhodnutí. Já lítám zásadně na BEC regulátoru a telemetrií si hlídám teplotu, a nikdy jsem problém neměl. Vždyť jsou na úplně stejném principu jako ty externí.
Držím palce a ukaž průběh stavby.Těším se na obrázky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polomaketa - osazeni modelu C202
PříspěvekNapsal: pát 24.06.2016 8:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Odradit jsem se nenechal, material objednan a za 14 zacnu palit dily na laseru. Mam hotovo tak 90% z meho pohledu. Jinak vaha "zatim" 4x servo, komplet tazahovaci podvozek(kola. retract,nohy), baterka, motor, vrtule, regulator vychazi 2100g. Fotky budu urcite pridavat, jen nevim, kde to budu stavet, sice bydlim sam, ale v bytovce a nemam tak velky stul :lol:

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polomaketa - osazeni modelu C202
PříspěvekNapsal: pát 24.06.2016 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
Blacksite píše:
Odradit jsem se nenechal, material objednan a za 14 zacnu palit dily na laseru. Mam hotovo tak 90% z meho pohledu. Jinak vaha "zatim" 4x servo, komplet tazahovaci podvozek(kola. retract,nohy), baterka, motor, vrtule, regulator vychazi 2100g. Fotky budu urcite pridavat, jen nevim, kde to budu stavet, sice bydlim sam, ale v bytovce a nemam tak velky stul :lol:


v tyhle koji vznikl 3m P38. jen spasovavani probehlo v byte,tak to das v pohode.. :-D

http://jenikdoubravka.rajce.idnes.cz/P_ ... 010974.jpg

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polomaketa - osazeni modelu C202
PříspěvekNapsal: pát 24.06.2016 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
to je dobry peklo :D ale takhle nejak si predstavuju az budu veliky :lol: svuj kumbalek plnej prerostlych modelu 8)
Proc to spadlo? Co se stalo?

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Polomaketa - osazeni modelu C202
PříspěvekNapsal: pát 24.06.2016 9:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
Blacksite píše:
to je dobry peklo :D ale takhle nejak si predstavuju az budu veliky :lol: svuj kumbalek plnej prerostlych modelu 8)
Proc to spadlo? Co se stalo?

prvni chyba,byla ze nahony kridelek jsem mel podobne jako nekdo tady v dilne resi cmelaka,kratka paka,blizko osy otaceni kridelka,takze flutter. to jsem zachranil ale pak pri snaze pristat a nehonit to moc rychle,jsem to zavrtal. jinak to letelo krasne.. :-D pul roku stavby a 3 minuty letu :-D

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz