Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Bobber z nerezu

úte 11.07.2017 17:27

Na_letisti (9).JPG

Na_letisti (10).JPG

Na_letisti (11).JPG

Na_letisti (12).JPG

Re: Bobber z nerezu

úte 11.07.2017 17:28

Na_letisti (13).JPG

Na_letisti (14).JPG

Na_letisti (15).JPG

Na_letisti (16).JPG

Re: Bobber z nerezu

úte 11.07.2017 21:10

Ještě pilota, bez pilota lítá každý éro blbě ;)
Máš to moc pěkný, palec nahoru!

Re: Bobber z nerezu

úte 11.07.2017 21:10

Vypadá to náramně, ale píšeš finální provedení. Sedačka a pilot tam nebude? Jen ty příšerný antény vypadají, jak když si tam zapoměl nějaké svěrky. :lol:

Re: Bobber z nerezu

úte 11.07.2017 23:11

Koukal jsem na ty fotky skutečnýho Boobera z Roudnice. Koukám blbě a nebo má opravdu řízení jen na předním sedadle?
Pokud jo, tak mě to docela překvapuje, dosud jsem si myslel, že dvousedlovka za sebou je vždy zadní sedadlo "hlavní" tedy vždy obsazený. Prostě protiváha motoru kvůli těžišti. Přední sedadlo je většinou přímo v těžišti, takže ať je obsazený, nebo ne, na vyvážení to nemá vliv, změní se jen plošný zatížení.
Jak to u Boobera řeší? Pokud je vyváženej jen na pilota na předním sedadle, tak s pasažérem na zadním musí být přeci těžkej na zadek. Dokáže to někdo vysvětlit?
Díky
Jirka

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 5:47

móóóc pěkný,paráda. :D :D

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 8:10

Celeron píše:Koukal jsem na ty fotky skutečnýho Boobera z Roudnice. Koukám blbě a nebo má opravdu řízení jen na předním sedadle?
Jirka

Řízení je na obou sedadlech, ale přístroje jsou jen vpředu.
Pat

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 8:36

Jak píše PatMat, tak ještě jedna, kde je to vidět líp. :D
Přílohy
P1090808.JPG

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 14:45

No a když je jen jeden letec, sedí vpředu nebo vzadu?
Jirka

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 15:05

V Roudnici seděl vpředu. :lol:

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 15:52

Lark píše:V Roudnici seděl vpředu. :lol:

Tak vidíš, na to jsem se právě ptal. Když koukneš na jakýkoliv tandemový dvousedlo, tak instruktor nebo pilot bez pasanta sedí kvůli vyvážení vždy vzadu. :wink:
Ale jak na Bobbera koukám, obě sedadla jsou hodně blízko těžiště, jiný mašiny mají druhý sedadlo skoro až na odtokovce křídla.
Jirka

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 16:31

Lark píše:Vypadá to náramně, ale píšeš finální provedení. Sedačka a pilot tam nebude? Jen ty příšerný antény vypadají, jak když si tam zapoměl nějaké svěrky. :lol:

Nooo, finální... Povrchovka, všechna lanka atd, to už je finál. Ten pilot, asi tam časem přijde, dokonce mám dva. Musel bych vymyslet nějaký elegantní uchycení sedačky nad baterkama (asi na magnety). Ale teď nebude čas na tom moc dělat (a taky si chci už zalítat po roce stavění), ještě si chci zrichtovat Pipera na spalovák (toho jsem koupil ve stavu jakž-takž) a taky bych rád lítal s Bulldogem (s tím jsem letěl jednou). Takže modelářsky nevím co dřív, proto Bobber je teď ve stavu "finál". Ten pilot by byl myslím stylový ve formě lidské kostry s plnohodnotnou hlavou + šálou. To je takový nápad :lol:
Antény: Mě to moc rušivě nepřišlo, ale už víc lidí mi to říkalo, asi se nad nima budu muset zamyslet :oops: Ony musí trčet ven, kvůli tomu kovovému trupu. Možná by mohly být aspoň v nějakém tenčím držáku, to co mám teď je uznávám poněkud masivní.

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 17:06

S těma anténama to bylo jen takové rýpnutí, aby řeč nestála. Je mi jasný, že do té faradayovi klece z trubek je dát nemůžeš. Možná by to vpadalo líp, kdyby byly nahoře a dole.

Re: Bobber z nerezu

stř 12.07.2017 17:47

Celeron píše:No a když je jen jeden letec, sedí vpředu nebo vzadu?
Jirka


Savage Bobber je třetí v řadě, a do toho nepočítám tři typy "Classic" s plováky.
Většina z nich měla drobné úpravy dle požadavků zákazníků, od drobností ve výbavě (poziční světla, zablesková...), přes vybavení palubek (klasika, s GPS, kompasy, glasscockpit a pod.), různé druhy sedaček, úložných vaků, některé měly záchranné padaky, nebo třeba i stavitelné vrtule. Pak různě velká kola, případně tažné zařízení, vortexy, zpevněné podvozky, jejich kryty, palivový bypass s čerpadlem a pod.
Pilot sedí vždy vepředu, zadní pozice je žák.
Všechny typy mají dvojí řízení, u některých je knipl demontovatelný, pedály a plyn zůstávají. Klapky jsou jen vepředu. U některých pak jsou tři základní budíky v samostatné "kapličce" u žáka.
Samozřejmostí jsou různé výkonné typy Rotaxu 912 a barevné schéma z nabídky nebo dle požadavků klienta.
Bobber je relativně nový, nebylo vyrobeno moc kusů a tak ani variant není tolik.
Bobbera tak podrobně neznám, předchozí typy ano, a to dost podrobně.

Re: Bobber z nerezu

čtv 20.07.2017 13:10

parádní letadlo, vypadá moc pěkně.
kdyby to podvozek nevydržel tady je tip na upgrade:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz, hledal jsem upgrade podvozku na Funcuba a tohle mě celkem zaujalo, bohžel víc fotek jsem ted nenašel ,ale vypadalo to spravne offroadove
Odeslat odpověď