Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 699 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 47  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2017 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Super, já si říkal, že tenhle víkend to asi půjde do luftu. Jinak to vybočování, nevím jak to je u modelu ani v reálu, ale v MSFSX v simulátoru je Piper při startu pěkná bestie, hrozně se rve doleva a pokud člověk nešlápne včas plnou směrovku, skončí ve smyku. Žádné jiné letadlo se takhle v MSFSX nechová tj možná je to dané geometrií letadla. Jinak jsem byl v sobotu v Čáslavi a jeden Piper tam krásně lítal, docela s tím blbnul, jako souvraty a tak.

Takže velká gratulace a motivace pro mě zase máknout.

Hele jak to umí pomalu?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2017 22:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Úplně pomalu jsem ještě nevyzkoušel, pořád jsem držel tak poloviční rychlost. Příště bude více zkoušení, dám vědět.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 7:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
Gratuluji k záletu.
A pokud jde o vzlet - mně se s Piperem osvědčilo rozjíždět ani ne na půl plynu a přidat až když měl nějakou rychlost. S menším výkonem měl menší choutky rejdit a při rychlosti s pak ustabilizoval. Ale netvrdím, že Tvůj nutně musí dělat totéž, zvlášť když píšeš, že nemá výkonu nazbyt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
JardaRůžička píše:
Gratuluji k záletu.
A pokud jde o vzlet - mně se s Piperem osvědčilo rozjíždět ani ne na půl plynu a přidat až když měl nějakou rychlost. S menším výkonem měl menší choutky rejdit a při rychlosti s pak ustabilizoval. Ale netvrdím, že Tvůj nutně musí dělat totéž, zvlášť když píšeš, že nemá výkonu nazbyt.


Teď když to čtu ano, takhle to bylo i v tom simu, plyn hezky pomalu a až jak se to rozjelo a začala být účinná směrovka, tak přidat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 16:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
To je možná dobrý nápad s tím pomalejším přidáváním plynu, vyzkouším - raději už se silnější vrtulí. Ale další létání bude tak za 3 týdny, teď bohužel cestuju. V krátkých pauzách co budu snad mít, udělám novou tu trubku co se ohnula a ještě budu zkoušet vrtuli 21x14. Měla by mít víc síly. A ještě mám 22x12, to by mělo být skoro stejné - aspoň podle e-calcu.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 16:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Vigo píše:
Teď když to čtu ano, takhle to bylo i v tom simu, plyn hezky pomalu a až jak se to rozjelo a začala být účinná směrovka, tak přidat.

Ale bacha, já mám řiditelnou ostruhu, takže dokud to jede po třech kolech, je to super řiditelné. Problém nastává až to zvedne ocas, ale je to tak rychlé že nevím jestli to začně jet do strany hned v tuto chvíli nebo až se zvedne do vzduchu celé éro. Zkusím zkouknoutt video, případně ho dám zdejším odborníkům na zkouknutí. nebudu se s tím moc střihat, ten start bych mohl dát na Youtube syrový, z čistě studijních důvodů - to mi tolik času nezabere... Jestli mi vyjde čas tak cečer bych to tam zkusil dát.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Kolik máš vyosený motor? A jak se to chová při přidání plynu za letu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 20:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Motor mám cca 1,5° doprava a 2,5° dolů (pokud si pamatuju). Za letu je to nejhodnější éro na světě, přidání plynu se neprojeví vůbec nijak. To zatočení se koná pouze v prvním okamžiku po odlepení od země.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 20:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2008
Příspěvky: 391
Bydliště: Kladno
Velká gratulace,vypadá parádně. :) :) :)

_________________
http://radekv77.rajce.idnes.cz/
http://lmk-kladno.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To vyosení by mělo být zhruba v pořádku. Zkusil bych ještě přeměřit geometrii hlavního podvozku. Jestli jsou kola rovnoběžně s náběžnou hranou křídla, sbíhavost, případně jestli některé kolo (nejspíš levé) nemá větší odpor otáčení. Některé dvoukolky s krátkým trupem ale bývají při startu mrchy a člověk musí být ve střehu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 21:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Nahrál jsem v rychlosti na Youtube první start, je vidět že se to naklánělo také (ale uřídil jsem) a pak ten druhý start, kdy jsem to neuřídil. Na videu je vidět, že jsem kontroval křidélky, ale asi pozdě, prostě to nešlo srovnat. Taky je vidět, že jsem vůbec nezatáčel směrovkou. Když jsem viděl, že se naklání, tak jsem se snažil vyrovnat křidélky. Asi byla chyba, že jsem hned zkraje nerovnal směrovkou, došlo pak k zatočení doleva a to naklopení už byl jenom důsledek toho, že jsem ho neudržel v rovné stopě:
(Ale varuju vás, to druhé video je jen pro silné žaludky :lol: )


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 22:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
A tady ještě první přistání - tou výškovkou jsem to příliš rozhoupal, a taky jsem si měl při přistání trošičku zavrkat plynem, bylo by to pak hladké. Jak jsem psal dříve, vlastně jsem si chtěl jenom zkusit přiblížení na přistání, ale šlo to tak pěkně na kraj dráhy, že jsem se nechal zlákat a tak to přistání bylo okamžité rozhodnutí. Takhle jsem s tím trošku třísknul, ale přistávat to bude dobře, jenom si to musím osahat. Bylo by hezké video zpomalit a kouknout kolik propružil podvozek :


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nepřipadá mi to, že by někam uhýbal, jen má snahu se naklonit, což je reakce na krouťák od velké vrtule. V tom druhém videu mi to připadá jako když jsi trošku hrábnul do křidélek (asi na 3s nepatrně za polovinou videa), a až v náklonu si kontroval, ale možná to klame. Možná by to taky chtělo pomalejší rozjezd a zvedat ho na větší rychlosti, nebo už při rozjezdu mu nepatrně kontrovat křidélky. To přistání by asi snes i na menší rychlosti, jen ho víc podrovnat. To už si časem očucháš. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 22:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Myslím že jsem při rozjezdu do křidélek doleva nehrábnul, i podle videa se mi zdá že se nepohnuly? Nemám tady velký monitor, koukám jen na notebooku. Ten kámoš co stojé vedle mě, je Baťák - excelentní pilot, a povídal že tomu chyběla především korekce od směrovky. Když jsme se dívali na rozjezd zezadu, tak to zřetelně zatočilo - z bočního pohledu kamery to není moc vidět.
Určitě zkusím příčné vyvážení, jestli to nemám těžké na levou stranu (docela bych tomu věřil). A ten krouťák od vrtule, to bude pravda, s tím asi nic neudělám, leda se naučit to lépe řídit a v okamžiku odlepení od země hned kontrovat dříve než je pozdě. Ale ono se to seběhlo dosti rychle, je to patrné z toho videa s havárií.

Každopádně díky za veškeré postřehy a podněty!

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bobber z nerezu
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2017 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Z toho prvního startu toho moc vidět není, ale na druhém je vidět, že celou dobu při rozjezdu máš nataženou výškovku, takže ho vlastně urveš na malé rychlosti. Myslím, že když ho necháš rozjet s výškovkou v neutrálu a budeš korigovat jen směr, tak se s tím nosným profilem zvedne sám a nebude mít snahu někam padat. To příčné vyvážení ale určitě zkontroluj.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 699 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 47  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz