Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Ideální letadlo k vodě

pát 26.08.2016 16:44

Ono taky záleží, co je to za vodu, jak je plocha velká a odkud fouká. Já lítal na Brněnském Prýglu a tam ani moc foukat nemusí a vlnky na jezeře jsou slušné.
Jinak s letadlem spokojenost, plní to co jsem očekával. A časem, až bude čas a dokončím vše, co je rozestavěné, tak mu postavím kámošku, Grumman Goose, tak 1,8m. Ať je u vody veselo...

Re: Ideální letadlo k vodě

sob 27.08.2016 15:01

jimi-m píše:Ahoj, tak já si pořídil Tundru a momentálně jí zkouším na vodě. Protože originální kormidlo stojí za prd a směrovkou se dá řídit jen při vyšších rychlostech, rozhodl jsem se udělat k plovákům kormidla viz fotka. Bohužel se mi ale letadlo při vyšších rychlostech zmítá sem a tam , nebo dostane nepříjemný smyk. Nevím, zda je to dané konstrukcí kormidel nebo samotnými plováky, ale rád bych, aby se dalo řídit normálně. Poradíte, jak případně vylepšit kormidla? Ovládání kormidel "lanky" jsem okopíroval do Eflite Timber, je to pevné a přesné. Pokud by byl ale jiný nápad, sem s ním...

Díky moc


Me presne tohle delalo letadlo kdyz jsem nemel sladenou smerovku s kormidlama na plovacich. Staci mm mimo a uz se to pri rozjezdu, jak zacne zabirat smerovka hada. Musim to co nejpresneji sladit neno zrus kormidla na plovacich.

Re: Ideální letadlo k vodě

stř 14.06.2017 22:12

Je nejaky pravidlo jak umistit vuci tezisti letadla plovaky? Koupil jsem plovaky od Obagu a chci je dat na Beavera 25e. Predem diky za rady.

Re: Ideální letadlo k vodě

stř 14.06.2017 22:36

http://www.seminolerc.com/ez-float-design.html

Re: Ideální letadlo k vodě

čtv 15.06.2017 6:39

.........moc díky :D

Re: Ideální letadlo k vodě

čtv 27.07.2017 11:09

Tip na letadlo k vodě: Timber -> http://kolmanl.info/index.php?show=timber

Re: Ideální letadlo k vodě

čtv 27.07.2017 12:22

Tá nábežná hrana krídla je pohyblivá?

Re: Ideální letadlo k vodě

čtv 27.07.2017 20:35

automet píše:Tá nábežná hrana krídla je pohyblivá?

Ne, je to pevný slot.

http://www.kolmanl.info/index.php?show= ... BER_KRIDLO
Naposledy upravil Libor dne čtv 27.07.2017 21:48, celkově upraveno 1

Re: Ideální letadlo k vodě

čtv 27.07.2017 21:48

vypada to zaujimavo.

Re: Ideální letadlo k vodě

pát 28.07.2017 21:02

Libor píše:Tip na letadlo k vodě: Timber -> http://kolmanl.info/index.php?show=timber


Jo to souhlasím... ale na toho člověka co vymyslel dát otvor pro výměnu baterky do spodní části trupu čeká místo v pekle. Člověk vyndá letadlo z vody, otočí ho aby ho rozpojil baterku a z plováků ti teče voda do vysílače. Na záda to leckde odložit nejde, aby se nepodrapalo křídlo.
Přílohy
P1090246.JPG
P1090300.JPG

Re: Ideální letadlo k vodě

ned 30.07.2017 17:09



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Ideální letadlo k vodě

pon 31.07.2017 8:36

HonzaS píše:Na záda to leckde odložit nejde, aby se nepodrapalo křídlo.


Já to řikám furt - zlatej FunCub :-)))

Re: Ideální letadlo k vodě

pon 31.07.2017 20:22

Ahoj, tak se musím pochlubit, že už jsem taky majitelem Timbera. Moje hodná a tolerantní manželka mi ho koupila k narozeninám.

Zatím mám jen nalepené sloty a přeletovaný konektor na regulátoru. Plánuji ho osadit S6R nebo S8R přijímačem. Tak jsem zvědav jak bude lítat. Před tím jsem měl Beavera, ale ten mi moc nevyhovoval.

Tak pak napíšu víc až půjdeme k vodě.

:D

Re: Ideální letadlo k vodě

úte 01.08.2017 8:28

Libor je schopnej toho Timbera na klapkách dojit snad na nižší rychlosti, než je pádovka 8O taky jsem ho s tím na vlastní oči vidět lítat v nožáku a pak s tím přistát na rybník, takže musím uznat, že to je opravdu univerzální stroj :lol:
Už jsem to dával i jinam, ale kdo by se chtěl podívat, jak se to chová na vodě, tak může tady...

Re: Ideální letadlo k vodě

ned 13.08.2017 19:55

Ahoj,

ta jsem dnes zalétal TIMBERa a je to opravdu parádní letadlo. Překvapilo mě jak je pomalé. To nemá chybu. Nízké průlety, přistání, prostě paráda. Mám v něm S8R, ale přijde mi, že stabilizace není skoro potřeba.

Jediné co se mi nelíbí je velká vůle na křidélkách. Máte to také tak? A lze to nějak eliminovat?

Díky.
Odeslat odpověď