Switch to full style
Letadla s motorem, kde se předpokládá trvalý běh motoru po celou dobu letu. Spalovací i elektro.
Odeslat odpověď

Re: Ideální letadlo k vodě

pon 25.04.2016 10:29

Poslať sa ale nedá, už som skúšal, teda resp. dá ale tuším za 80 doláčov....

Re: Ideální letadlo k vodě

pon 25.04.2016 10:36

Už na to taky koukám.. Ta myšlenka je ale stále zajímavá - hodit na trochu vyřezanou polystyrenovou desku malý motor a jedno servo a mít malého remorkéra :)

Re: Ideální letadlo k vodě

pon 25.04.2016 11:12

tak to ja mám už urobené...

Re: Ideální letadlo k vodě

pon 25.04.2016 11:50

Dopredu naohýbaš drôt do U a máš vyprosťovák ako vyšitý..

Re: Ideální letadlo k vodě

pon 25.04.2016 21:40

Praktické zkušenosti s Iconem A5 od Parkzone:
- materiál je spíš polystyren, než elapor, je poměrně měkký a křehký
- utěsnění proti vodě není zrovna dokonalé
- servo směrovky je zapuštěno do spodku trupu, takže ho voda zaplaví hodně brzo
- letové vlastnosti v pohodě, přistávací rychlost je poněkud vyšší, takže má tendenci odskakovat, zejména na vodě
- v akrobacii zvládne asi víc, než dospělá předloha
- podvozek vypadá fórově, ale zatím drží
- vyžaduje klidnou hladinu, vzhledem k tvaru trupu má tendenci se do vln zapichovat a relativně snadno se převrátí přes čumák (vyzkoušeno začátkem listopadu na Prýglu, bez člunu, voda měla osvěžujících 8stupňů :lol: )
- starty z vody i z dráhy zcela bez problémů

Re: Ideální letadlo k vodě

pát 03.06.2016 15:32

SKAY píše:polepovaci folie na auta je tlusta tezka lepsi je oracal 751 atd zas se stim možna huř robi jak je tak tenka ale na epp neudules bublinky :D


Polepovací folie na auta je ale právě ten ORACAL 751 nebo 851 :mrgreen: ...nebo jiné značky. Pokud někdo používá na auta například ORACAL 641, pak je to pako... :lol:

Re: Ideální letadlo k vodě

ned 07.08.2016 16:16

Kedze som opat zatuzil po "vodnikovi" a hladal som skladne ARF s klapkami, pribudol mi do hangara Pilatus PC-6 od Multiplexu. Par rokov dozadu som mal plavaky aj k Funcubu, ale ten siel z domu skor, nez som ich stihol omocit. Takze s Pilatusom som mal na vode premieru. Nebudem tu teraz riesit, ci to je stale stary dobry MPX (pretoze v urcitych ohladoch nie je), ale co sa tyka lietania z vody, urcite to je dobra volba. Vdaka dlhym plavakom su starty a pristatia bezproblemove aj pre uplneho zaciatocnika na vode. Vo vzduchu je stale pomerne dost obratny na rekreacnu akrobaciu. Do auta sa zmesti poskladany. Vdaka stihlemu trupu a kridlu je horsie citatelny na vacsiu vzdialenost, serva vyskovky a smerovky asi casom vymenim za ine s kovovymi prevodmi. Inak spokojnost, svoju ulohu plni OK.

Re: Ideální letadlo k vodě

ned 14.08.2016 19:41

Ahoj, tak já si pořídil Tundru a momentálně jí zkouším na vodě. Protože originální kormidlo stojí za prd a směrovkou se dá řídit jen při vyšších rychlostech, rozhodl jsem se udělat k plovákům kormidla viz fotka. Bohužel se mi ale letadlo při vyšších rychlostech zmítá sem a tam , nebo dostane nepříjemný smyk. Nevím, zda je to dané konstrukcí kormidel nebo samotnými plováky, ale rád bych, aby se dalo řídit normálně. Poradíte, jak případně vylepšit kormidla? Ovládání kormidel "lanky" jsem okopíroval do Eflite Timber, je to pevné a přesné. Pokud by byl ale jiný nápad, sem s ním...

Díky moc
Přílohy
IMG_20160814_173446.jpg
IMG_20160814_173451.jpg

Re: Ideální letadlo k vodě

ned 14.08.2016 20:34

to jimi-m: Nebude to tím, že ty plováky mají kulaté hrany, včetně hrany toho stupínku? Pokud vím, tak by měly být ostré.

Re: Ideální letadlo k vodě

ned 14.08.2016 23:17

Takže originál plováky mají špatnou konstrukci? Hmm, to je tedy bezva. Pomohlo by, pokud bych ty hrany "naostřil" ? Co je ten stupínek?

Re: Ideální letadlo k vodě

pon 15.08.2016 11:29

To zaostření hran by určitě zlepšilo chování. Ten schůdek na spodku by měl být nepatrně za těžištěm a zlepšuje odpor i odtržení vody při startu, proto taky ta ostrá hrana. Zrovna tak by měla být ostrá i hrana na spodku zadního čílka plováku. Tady najdeš vzory a platí stejná pravidla jako u rychlostních člunů.

Re: Ideální letadlo k vodě

čtv 25.08.2016 20:24

fireball píše:Praktické zkušenosti s Iconem A5 od Parkzone:
- materiál je spíš polystyren, než elapor, je poměrně měkký a křehký
- utěsnění proti vodě není zrovna dokonalé
- servo směrovky je zapuštěno do spodku trupu, takže ho voda zaplaví hodně brzo
- letové vlastnosti v pohodě, přistávací rychlost je poněkud vyšší, takže má tendenci odskakovat, zejména na vodě
- v akrobacii zvládne asi víc, než dospělá předloha
- podvozek vypadá fórově, ale zatím drží
- vyžaduje klidnou hladinu, vzhledem k tvaru trupu má tendenci se do vln zapichovat a relativně snadno se převrátí přes čumák (vyzkoušeno začátkem listopadu na Prýglu, bez člunu, voda měla osvěžujících 8stupňů :lol: )
- starty z vody i z dráhy zcela bez problémů


Mě to letadlo přišlo úplně v pohodě... rozhodně bych neřekl, že potřebuje klidnou hladinu, ani že odskakuje, ani že přistává rychle.

Re: Ideální letadlo k vodě

pát 26.08.2016 11:18

Tak jsem naostřil hrany a dodělal malou stabilizační ploutvičku. Snad to pomůže. Navíc jsem zhlédl nějaká videa, a není zcela nutné jet po vodě větší rychlostí, letadlo se zvedne na dvou metrech... :mrgreen:
Přílohy
IMG_20160818_151029.jpg
IMG_20160818_151038.jpg
IMG_20160818_151048.jpg

Re: Ideální letadlo k vodě

pát 26.08.2016 13:19

HonzaS píše:
Mě to letadlo přišlo úplně v pohodě... rozhodně bych neřekl, že potřebuje klidnou hladinu, ani že odskakuje, ani že přistává rychle.


Zatím jsem s ním létal spíš na zvlněné hladině, takže odskakování při přistání s tím může souviset. Na dráze bylo jednou.
Při pojíždění po vodě - plavba ve výtlačném režimu - jde každá větší vlnka přes kabinu a pak opravdu není problém letadlo převrátit přes čumák, zejména při jízdě šikmo proti větru .
Hladina jak zrcadlo nutná není, ale větší vlny to rádo nemá.

Re: Ideální letadlo k vodě

pát 26.08.2016 15:59

Hele já ho převrátil jednou, ale to fakt foukalo, že bych lítat nešel :lol: kdybych nemusel. A podfouklo mi to křídlo a výškovku, takže tam tomu nebylo pomoci :lol: I na asfaltu jsem si s ním užil, to letadlo mě fakt bavilo. Teď si hraju s Timberem, ten je díky klapkám o něco univezálnější, ale taky fajn. Hlavně je větší... kdyby ten icon měl o 25cm víc, to by byla bomba!
Odeslat odpověď