Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 11:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Používal som sprej na ochranu plošných spojov Plastik 70. Niekoľko vrstiev.
Výhodou je že je to len tenký film, a dá sa cez to normálne letovať, keby bolo treba.
Nevýhodou je že si myslím že to treba asi každý rok obnoviť, lebo sa mi stalo že cca cez druhú sezónu mi regl aj tak vyhorel na škvarky (pred tým vyše rokom bolo overené že bez chyby bežal aj pod vodou).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
JO pracovni komp nejde prepnout klavesnice nikdo nevi jak !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 20:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Dost možná nemáš nainstalovaný jiný jazky (nebo jinou klávesnici). Taky jsem se s tím setkal :lol: Jiank, trénuj. Já mám pc v češtině, mobil v angličtině, po chvíli utrpení už přepínám v hlavě automaticky :wink:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 20:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 604
Bydliště: Praha 9
Na ochranu proti vodě se mi zdá ideální nějáká impregnace ve formě Nano spreje, jako je například tento.

Co vy na to?

_________________
Multiplex FunCub // Konstrukční větroň // Beta 1400 // Mitshubishi Zero (Hacker) // Flysky TH9X //


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
do PC vrtat nemůžu to musí správce snad se to vychyta..ale furt je něco duležitějšího..
mobil mam s cudlikama :D a ma i baterku :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
pena je porovita tudiž nasaka timty pory nezacpes...... ale vyzkouset to muzes podle me to pujde pak blbe opravit slepit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 22:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 604
Bydliště: Praha 9
Tak hlavně jsem to myslel na ochranu regulátoru, baterky a motoru :)
Pěnu po létání u vody vysuším večer tím že bude někde uvnitř doma a bude.

_________________
Multiplex FunCub // Konstrukční větroň // Beta 1400 // Mitshubishi Zero (Hacker) // Flysky TH9X //


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 6:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 763
Bydliště: Most
Mám ten sprej Nano Protech, je to skvělý výrobek a ano, každý rok je třeba nástřik obnovit. Potvrzuji také to, že na mém FunCubu se ten nano sprej pěkně vsákl do Elaporu a když jsem teď naposledy trošku letadlem ťuknul a chtěl lepit, tak to šlo hůř (ale šlo to) a hlavně jsem chtěl obnovit polepy a skoro nedržely. Nano sprej prolezl pěnou od motoru až na povrch čumáku! Očistil jsem to benzínem a bylo to podstatně lepší. Ale to je asi daň za to, že můžu lítat i ve vlhku. Já to používám proto, že u nás bývá z jara i na podzim hodně mlhavo a mnohdy jsem po přistání měl letadlo úplně mokrý, jak se mi na tom ta mlha vysrážela.

_________________
Multiplex, DJI, FrSky, RCM Lužice, SLČS, YI 4K+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ten Osprey som mal vo verzii ARC a stalo sa mi že sa do krídla dostala voda, dnu pod poťah. Zistil som to na druhý deň - nielen že pokrivené napučané, ale aj komplet rozlepené do rozsypu - asi to bola nejaká vode neodolná disperzia. Na tom bol len oracover, bez lakovania (samozrejme?).
Donaldovi som potom krídla pred poťahom niečím nalakoval, teraz si nepamätám či napatlal letoxitom alebo marí sa mi čosi že som použil balakryl číry lak polyurex (na parkety). On to oracover nemá moc rád, ale asi hlavne nitrolak by bol problém. Ale fakt už neviem, bolo to dávno.

No a ten čínsky Canadair z polystyrénu, to ešte nemám hotové a hlavne vôbec neviem čo s tým. Farba je na tom nahrubo a nedrží extra dobre (dlhšie spojené diely keď chcem od seba oddeliť, má to chuť strhnúť z jednej strany šupku farby. Teda možno už za tie roky čo je v krabici, aj vytvrdila - ale neskúšal som. Takže fakt neviem čo urobiť a tož sa toho nechytám (ani nie je čas, ale keď bude tak sa poznám že určite spácham nejakú somarinu a poničím to..).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 20:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
coro píše:
Ten Osprey som mal vo verzii ARC a stalo sa mi že sa do krídla dostala voda, dnu pod poťah. Zistil som to na druhý deň - nielen že pokrivené napučané, ale aj komplet rozlepené do rozsypu - asi to bola nejaká vode neodolná disperzia. Na tom bol len oracover, bez lakovania (samozrejme?).
Donaldovi som potom krídla pred poťahom niečím nalakoval, teraz si nepamätám či napatlal letoxitom alebo marí sa mi čosi že som použil balakryl číry lak polyurex (na parkety). On to oracover nemá moc rád, ale asi hlavne nitrolak by bol problém. Ale fakt už neviem, bolo to dávno.

No a ten čínsky Canadair z polystyrénu, to ešte nemám hotové a hlavne vôbec neviem čo s tým. Farba je na tom nahrubo a nedrží extra dobre (dlhšie spojené diely keď chcem od seba oddeliť, má to chuť strhnúť z jednej strany šupku farby. Teda možno už za tie roky čo je v krabici, aj vytvrdila - ale neskúšal som. Takže fakt neviem čo urobiť a tož sa toho nechytám (ani nie je čas, ale keď bude tak sa poznám že určite spácham nejakú somarinu a poničím to..).



Takhle vypadá upravený čínský Canadair :) je to polepené wrapovací fólií na auta

http://www.rcalbum.cz/model/9277-canadair-cl-415.html

na vodě zalétáno před pár dny, video ještě musím hodit na YT


Přílohy:
P1410374.JPG
P1410374.JPG
[ 110.57 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
a popojíždění



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 21:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
To vypadá fešně, celkem mě překvapuje jak hezky ta folie obtahuje i detaily na trupu. Není-li to tajná informace, folie ti zbyla z auta, nebo máš někde tady v okolí finančně výhodný zdroj (odřezků?)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 21:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
bohužel finančně výhodné to nebylo... celkem mě fólie vyšla na cca 700, spotřeboval jsem 30cm červené a metr žluté - role je široká 1,4m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ideální letadlo k vodě
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 22:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
to mi připomíná... http://kor-model.cz/Canadair_1250mm.html

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz